Piątek, 3 maja 2024 r., imieniny Marii, Aleksandra, Stanisława

Piętnaście medali z rekordami UKS Piątka i WOPR-OS

Piętnaście medali wywalczyli reprezentanci UKS Piątka i WOPR-OS w VI Pływackich Zawodach o Puchar Burmistrza Ostrowi Mazowieckiej. Połączona reprezentacja dowodzona przez trenerów Andrzeja Pyskłę i Dariusza Małkowskiego ustanowiła wiele wartościowych rezultatów.

O medale dla Ostrołęki wywalczyli z UKS Piątka: Magda Kowalska, Maja Obrębska, Martyna Werpachowska, Natalia Skórzewska, Mateusz Kochański, Zosia Pragacz, Filip Gumowski, Maria Mikas, Szymon Nakielski, Julia Hyjek, Paweł Kowalski. WOPR-OS Ostrołęka wystąpił w składzie: Nina Bagińska, Hubert Nakielski, Kacper Mierzejewski, Mateusz Adamowski i Jakub Sikorski.

W swoich startach zawodnicy osiągnęli wiele wartościowych wyników, ustanowili nowe rekordy życiowe, zdobywając łącznie piętnaście medali dziewięć złotych, dwa srebrne i cztery brązowe i w klasyfikacji drużynowej uplasowali się na drugim miejscu. Ponadto Magda Kowalska została najlepszą zawodniczką, a Hubert Nakielski najlepszym zawodnikiem całej imprezy.

Magda Kowalska w kategorii wiekowej 12-13 lat zdobyła dwa złote medale na dystansach 50 m stylem dowolnym z czasem 30.22 s i 50 m stylem motylkowym z czasem 32.59 s. Magda w obu swoich startach ustanowiła swoje nowe rekordy życiowe.
Hubert Nakielski w kategorii wiekowej 14-16 lat zdobył trzy złote medale na dystansach: 50 m stylem dowolnym z czasem 24.99 s, 50 m stylem motylkowym z czasem 28.07 s, 100 m stylem dowolnym z czasem 54.51 s. Rezultaty osiągnięte przez Huberta są jego nowymi rekordami życiowymi.

Martyna Werpachowska w kategorii wiekowej 10-11 lat zdobyła dwa medale na dystansach: złoty na 50 m stylem grzbietowym z czasem 41.26 s i srebrny na 50 m stylem dowolnym z czasem 37.49 s. Nina Bagińska w kategorii wiekowej 9 lat i młodsi zdobyła złoty medal na dystansie 25 m stylem klasycznym z czasem 23.81 s. Nina ponadto była czwarta na 25 m stylem dowolnym. Maja Obrębska w kategorii wiekowej 12-13 lat zdobyła dwa medale: złoty na dystansie 50 m stylem klasycznym z czasem 46.05 s i srebrny na 50 m stylem grzbietowym z czasem 40.56 s.

Maria Mikas w kategorii wiekowej 10-11 lat zdobyła dwa medale: złoty na 50 m stylem klasycznym z czasem 47.10 s i srebrny na 50 m stylem motylkowym z czasem 41.79 s. Kacper Mierzejewski w kategorii wiekowej 12-13 lat zdobył dwa medale: srebrny na 50 m stylem motylkowym z czasem 37.90 s i brązowy na 50 m stylem dowolnym z czasem 31.70 s. Zofia Pragacz w kategorii wiekowej 10-11 lat zdobyła brązowy medal na 50 m stylem grzbietowym z czasem 45.92 s. Zosia była ponadto piąta na 50 m stylem dowolnym.

Również pozostali zawodnicy mimo, że nie zdobywali medali to w swoich startach ustanawiali swoje nowe rekordy życiowe plasując się tuż za podium. Nakielski Szymon był czwarty na 25 m stylem dowolnym i ósmy na 25 m stylem grzbietowym. Mateusz Adamowski startując z zawodnikami o dwa lata starszymi był piąty na 50 m stylem dowolnym i czwarty na 50 m stylem klasycznym. Jakub Sikorski był piąty na 50 m stylem grzbietowym. Filip Gumowski był siódmy na 50 m stylem dowolnym i czwarty na 50 m stylem grzbietowym. Natalia Skórzewska była szósta na 25 m stylem dowolnym i czwarta na 25 m stylem grzbietowym. Mateusz Kochański był siódmy na 50 m stylem grzbietowym. Julia Hyjek była szósta na 50 m stylem dowolnym i piąta na 50 m stylem grzbietowym. Paweł Kowalski był piaty na 50 m stylem dowolnym.

- Wyniki osiągnięte przez moich zawodników napawają dużym optymizmem i potwierdzają, że praca którą wykonujemy na treningach nie idzie na marne - podkreśla trener UKS Piątka Ostrołęka Andrzej Pyskło. - Jestem bardzo zadowolony ze startu swoich zawodników. Dla młodszych (Nina i Jakub) to bardzo cenne doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w przyszłości.

- Dla starszych zawodników WOPR-OS (Hubert, Mateusz, Kacper) start w zawodach pływackich był przede wszystkim sprawdzianem ich formy przed zbliżającymi się zawodami Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym - dodaje trener WOPR-OS Dariusz Małkowski.