Sobota, 27 kwietnia 2024 r., imieniny Teofila, Zyty, Żywisława

Dwadzieścia medali i grad rekordów UKS Piątka

Dwadzieścia medali wywalczyli młodzi pływacy UKS Piątka w kolejnych startach. Podopieczni trenerów Andrzeja Pyskły i Adama Kurpiewskiego z powodzeniem startowali w zawodach w Warszawie, Pułtusku i Mińsku Mazowieckim, ustanawiając rekordy życiowe.

Maria Murawska i Magda Kowalska wystartowały w II rundzie Grand Prix Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Pływackiego w Warszawie. W rywalizacji Maria Murawska wywalczyła dwa złote medale na 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem zmiennym oraz dwa srebrne medale na 50 m i 100 m stylem grzbietowym.

- Marysia we wszystkich swoich startach ustanowiła nowe rekordy życiowe - informuje trener Andrzej Pyskło. - Natomiast Magda Kowalska zdobyła złoty medal na 50 m stylem motylkowym i srebrny medal na 200 m stylem dowolnym.

Znacznie liczniejsza reprezentacja UKS Piątka Ostrołęka (Marysia Murawska, Magda Kowalska, Maria Mikas, Anna Mierzejewska, Nina Bagińska, Mateusz Adamowski, Paweł Kowalski, Mateusz Kochański) wystartowała w ogólnopolskich zawodach pływackich w Pułtusku, gdzie pływacy walczyli o medali i puchar burmistrza miasta Pułtusk.

Z imprezy Marysia Murawska powróciła z dwoma złotymi medalami na 100 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym.
- Marysia została najlepszą zawodniczką rocznika 2003, a uzyskany przez nią czas 29.82 s na 50 m stylem motylkowym jest z najlepszym wynikiem w Polsce w tym roku - podkreśla trener UKS Piątka Andrzej Pyskło.

Magda Kowalska zdobyła złoty medal na 50 m stylem motylkowym i srebrny na 100 m stylem dowolnym. Magda w obu startach ustanowiła swoje nowe rekordy życiowe. Maria Mikas zdobyła złoty medal na 50 m stylem klasycznym i srebrny medal na 50 m stylem motylkowym. Anna Mierzejewska wywalczyła srebrny medal na 400 m stylem dowolnym. Nina Bagińska zdobyła z kolei srebrny medal na 50 m stylem klasycznym.

W zawodach wystartowała także sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym (Maria Mikas, Ania Mierzejewska, Magda Kowalska, Maria Murawska), która po emocjonującej walce zdobyła brązowy medal. Silna reprezentacja UKS Piątka: Maria Maurawska, Magda Kowalska, Martyna Werpachowska, Maria Mikas, Maja Obrębska, Natalia Skórzewska, Nina Bagińska, Zosia Pragacz wystartowała także w drugiej rundzie Grand Prix Mińska Mazowieckiego.

Dwa złote medale wywalczyłą Maria Murawska, która była najszybsza na 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem grzbietowym. Martyna Werpachowska zdobyła srebrny medal na 50 m stylem klasycznym, Maria Mikas powróciła z imprezy ze srebrnym medalem na 100 m stylem zmiennym. Ponadto zawodniczki UKS Piątka zdobyły złoty medal w sztafecie 8 x 50 m stylem dowolnym. Po dwóch rundach Grand Prix klub UKS Piątka Ostrołęka zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

- Cieszę się bardzo, że ciężka praca, jaką wykonujemy na treningach przekłada się wyniki osiągane podczas zawodów - podkreśla trener UKS Piątka Andrzej Pyskło. - To bardzo motywujące do jeszcze większego wysiłku na treningach i mam nadzieję jeszcze lepszych wyników w przyszłości. Na szczególną uwagę i uznanie zasługuje Marysia Murawska, która dzięki wynikom osiąganym w tym roku otrzymała powołanie do kadry narodowej na wielomecz w Budapeszcie, który odbędzie się 7-8 maj z udziałem reprezentacji Węgier, Czech, Słowacji i Polski.