« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 16 lipca 2020 r., imieniny Mariki, Benity, Dzierżysława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Dwadzieścia medali i grad rekordów UKS Piątka

Dwadzieścia medali wywalczyli młodzi pływacy UKS Piątka w kolejnych startach. Podopieczni trenerów Andrzeja Pyskły i Adama Kurpiewskiego z powodzeniem startowali w zawodach w Warszawie, Pułtusku i Mińsku Mazowieckim, ustanawiając rekordy życiowe.


Maria Murawska i Magda Kowalska wystartowały w II rundzie Grand Prix Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Pływackiego w Warszawie. W rywalizacji Maria Murawska wywalczyła dwa złote medale na 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem zmiennym oraz dwa srebrne medale na 50 m i 100 m stylem grzbietowym. 

- Marysia we wszystkich swoich startach ustanowiła nowe rekordy życiowe - informuje trener Andrzej Pyskło. - Natomiast Magda Kowalska zdobyła złoty medal na 50 m stylem motylkowym i srebrny medal na 200 m stylem dowolnym.

 

Znacznie liczniejsza reprezentacja UKS Piątka Ostrołęka (Marysia Murawska, Magda Kowalska, Maria Mikas, Anna Mierzejewska, Nina Bagińska, Mateusz Adamowski, Paweł Kowalski, Mateusz Kochański) wystartowała w ogólnopolskich zawodach pływackich w Pułtusku, gdzie pływacy walczyli o medali i puchar burmistrza miasta Pułtusk.

Z imprezy Marysia Murawska powróciła z dwoma złotymi medalami na 100 m stylem dowolnym i 50 m stylem motylkowym.
- Marysia została najlepszą zawodniczką rocznika 2003, a uzyskany przez nią czas 29.82 s na 50 m stylem motylkowym jest z najlepszym wynikiem w Polsce w tym roku - podkreśla trener UKS Piątka Andrzej Pyskło.


JBB

Magda Kowalska zdobyła złoty medal na 50 m stylem motylkowym i srebrny na 100 m stylem dowolnym. Magda w obu startach ustanowiła swoje nowe rekordy życiowe. Maria Mikas zdobyła złoty medal na 50 m stylem klasycznym i srebrny medal na 50 m stylem motylkowym. Anna Mierzejewska wywalczyła srebrny medal na 400 m stylem dowolnym. Nina Bagińska zdobyła z kolei srebrny medal na 50 m stylem klasycznym.

 

W zawodach wystartowała także sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym (Maria Mikas, Ania Mierzejewska, Magda Kowalska, Maria Murawska), która po emocjonującej walce zdobyła brązowy medal. Silna reprezentacja UKS Piątka: Maria Maurawska, Magda Kowalska, Martyna Werpachowska, Maria Mikas, Maja Obrębska, Natalia Skórzewska, Nina Bagińska, Zosia Pragacz wystartowała także w drugiej rundzie Grand Prix Mińska Mazowieckiego.

 

Dwa złote medale wywalczyłą Maria Murawska, która była najszybsza na 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem grzbietowym. Martyna Werpachowska zdobyła srebrny medal na 50 m stylem klasycznym, Maria Mikas powróciła z imprezy ze srebrnym medalem na 100 m stylem zmiennym. Ponadto zawodniczki UKS Piątka zdobyły złoty medal w sztafecie 8 x 50 m stylem dowolnym. Po dwóch rundach Grand Prix klub UKS Piątka Ostrołęka zajmuje pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.


JBB

- Cieszę się bardzo, że ciężka praca, jaką wykonujemy na treningach przekłada się wyniki osiągane podczas zawodów - podkreśla trener UKS Piątka Andrzej Pyskło. - To bardzo motywujące do jeszcze większego wysiłku na treningach i mam nadzieję jeszcze lepszych wyników w przyszłości. Na szczególną uwagę i uznanie zasługuje Marysia Murawska, która dzięki wynikom osiąganym w tym roku otrzymała powołanie do kadry narodowej na wielomecz w Budapeszcie, który odbędzie się 7-8 maj z udziałem reprezentacji Węgier, Czech, Słowacji i Polski.

Odsłon: 5311
Komentarzy: 2
07:07, 23.04.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Reprezentanci Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowe WOPR-OS powrócili do treningów i już planują starty w zawodach. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego trenują pięć razy w tygodniu na basenie w Ostrowi Mazowieckiej.

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS od blisko trzech miesięcy trenują indywidualnie i czekają na możliwość regularnych treningów na basenie. Większość tegorocznych imprez została odwołana, kilka przeniesiono na inny termin.

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Trzech podopiecznych trenera Dariusza Małkowskiego zdobyło w minionym roku wiele medali. Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Hubert Nakielski, z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce, zostali docenieni również przez prezydenta.

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Angelika Wikieł ma za sobą udane starty w 2019 roku. Prezydent Łukasz Kulik postanowił wynagrodzić ciężką pracę pływaczki i przyznał jej stypendium sportowe. Podopieczna swojej starszej siostry Manueli zdobyła m.in. trzy złote medale podczas Grand Prix Polski.

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Dzieci i młodzież szkolna z województwa mazowieckiego od poniedziałku 10 lutego rozpoczynają zimową przerwę w nauce. Teraz mogą wypocząć spędzając aktywnie czas m.in. w Aquarium. Zobacz jaką ofertę, dla uczniów i rodzin, przygotował ostrołęcki park wodny.

» Wasze komentarze

brawo @ 22:17, 23.04.2016r. IP: *.*.157.71

brawo, trenujcie dalej.

sportowiec @ 19:33, 24.04.2016r. IP: *.*.255.128

Gratulacje dla trenera i dziewcząt.
Życzę dalszych sukcesów :)

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo