« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 27 lutego 2020 r., imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Podium w barwach Ostrołęki czyli sukcesy Squatiny

Kolejne bardzo udane występy na swoim koncie zapisali młodzi pływacy z UKS Squatina. Podopieczni Mai i Leszka Bieżuńskich z powodzeniem walczyli w zawodach w Pułtusku i Ostrowi Mazowieckiej. W pierwszych zawodach startowała dziesięcioosobowa reprezentacja.


O medale i puchar burmistrza walczyło 32 klubów i ponad trzysta zawodniczek i zawodników. Niespotykanego wyczynu dokonali pływacy Squatiny: Kamil Szporak, Filip Radecki i Maciej Romanowski deklasując rywali zdobyli komplet medali na 50 m stylem klasycznym i mogli godnie z flagą Ostrołęki brać udział w pięknej dekoracji zajmując całe podium.

 

Kamil wywalczył złoty medal, Filip - srebrny, a Maciej - brązowy. Kamil i Maciej dorzucili do swoich kolekcji dodatkowo jeszcze po jednym medalu za styl motylkowy, odpowiednio złoty i brązowy. Bardzo dobry postęp czasowy i srebrny medal na 50 m stylem klasycznym zdobył Jakub Bieżuński w najmłodszej kategorii wiekowej dziewięciolatków, a na 50 m stylem motylkowym dołożył do kolekcji brąz.

 

W Pułtusku nie zabrakło medalistek w kategorii żeńskiej. Patrycja Marcińczyk zdobyła brązowy medal, a stylu grzbietowym była tuż za podium, ustanawiając na obu dystansach nowe rekordy życiowe. W zawodach również wystąpili i godnie reprezentowali Ostrołękę - Weronika Jankowska, Klara Radecka, Maja Wołosz i Mateusz Jankowski i Martynka Prusaczyk.

 

Reprezentacja Squatiny udanie rywalizowała również w zawodach w Ostrowi Mazowieckiej rozgrywanych o puchar burmistrza. Najpiękniejszym przeżyciem dla Squatiny były starty najmłodszych członków Klubu: Blanka Mulewska, Lenka Dobkowska, Paulinka Bieżuńska i Kubuś Mierzejewski bardzo udanie pokonali swoje pierwsze starty na większej imprezie pływackiej, ustanowili swoje pierwsze rekordy życiowe i godnie reprezentowali Ostrołękę.

 

W nagrodę otrzymali niespodzianki i pamiątkowe medale za pierwszy start w życiu. W kategorii 10-latków bardzo dobry start zanotowali Kamil Szporak i Maciej Romanowski. Startując z rocznikiem starszym Kamil pokonał wszystkich rywali zdobywając złoty medal w stylu klasycznym i srebro w stylu dowolnym na 50 metrów. Maciej zdobył srebro na 50 m stylem motylkowym oraz brąz w stylu dowolnym.

Złotym medalistą Squatiny został również 9-letni Kubuś Bieżuński w swoim koronnym stylu klasycznym. W stylu grzbietowym zdobył z kolei srebro. Kolejnym brązowym medalistą Squatiny został Mateusz Jankowski w stylu klasycznym znacząco poprawiając rekord życiowy wskoczył na podium.


Esprit

- Z nowymi rekordami życiowymi wróciły Patrycja Marcińczyk i Weronika Jankowska, które w swojej kategorii wiekowej zajęły pierwsze miejsce, Weronika w stylu dowolnym, a Patrycja w stylu grzbietowym i klasycznym, jednak w klasyfikacji ze starszym rocznikiem były tuż za podium - dodaje Maja Bieżuńska.

Odsłon: 7234
Komentarzy: 3
07:11, 23.04.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

fan @ 22:16, 23.04.2016r. IP: *.*.157.71

a czemu taka mała grupa z tylu trenujących dzieci startuje w zawodach?

fan2 @ 11:44, 24.04.2016r. IP: *.*.177.15

Bo rodziców nie stać finansowac wszystkich wyjazdow, dojazdów, wpisowych- pomimo ze klub ma niemałą dotacje

XXX @ 13:07, 24.04.2016r. IP: *.*.19.224

A co z dotacją od Prezydenta ???
Nie wystarczy???

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo