« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 16 lipca 2020 r., imieniny Mariki, Benity, Dzierżysława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Podium w barwach Ostrołęki czyli sukcesy Squatiny

Kolejne bardzo udane występy na swoim koncie zapisali młodzi pływacy z UKS Squatina. Podopieczni Mai i Leszka Bieżuńskich z powodzeniem walczyli w zawodach w Pułtusku i Ostrowi Mazowieckiej. W pierwszych zawodach startowała dziesięcioosobowa reprezentacja.


O medale i puchar burmistrza walczyło 32 klubów i ponad trzysta zawodniczek i zawodników. Niespotykanego wyczynu dokonali pływacy Squatiny: Kamil Szporak, Filip Radecki i Maciej Romanowski deklasując rywali zdobyli komplet medali na 50 m stylem klasycznym i mogli godnie z flagą Ostrołęki brać udział w pięknej dekoracji zajmując całe podium.

 

Kamil wywalczył złoty medal, Filip - srebrny, a Maciej - brązowy. Kamil i Maciej dorzucili do swoich kolekcji dodatkowo jeszcze po jednym medalu za styl motylkowy, odpowiednio złoty i brązowy. Bardzo dobry postęp czasowy i srebrny medal na 50 m stylem klasycznym zdobył Jakub Bieżuński w najmłodszej kategorii wiekowej dziewięciolatków, a na 50 m stylem motylkowym dołożył do kolekcji brąz.

 

W Pułtusku nie zabrakło medalistek w kategorii żeńskiej. Patrycja Marcińczyk zdobyła brązowy medal, a stylu grzbietowym była tuż za podium, ustanawiając na obu dystansach nowe rekordy życiowe. W zawodach również wystąpili i godnie reprezentowali Ostrołękę - Weronika Jankowska, Klara Radecka, Maja Wołosz i Mateusz Jankowski i Martynka Prusaczyk.

 

Reprezentacja Squatiny udanie rywalizowała również w zawodach w Ostrowi Mazowieckiej rozgrywanych o puchar burmistrza. Najpiękniejszym przeżyciem dla Squatiny były starty najmłodszych członków Klubu: Blanka Mulewska, Lenka Dobkowska, Paulinka Bieżuńska i Kubuś Mierzejewski bardzo udanie pokonali swoje pierwsze starty na większej imprezie pływackiej, ustanowili swoje pierwsze rekordy życiowe i godnie reprezentowali Ostrołękę.

 

W nagrodę otrzymali niespodzianki i pamiątkowe medale za pierwszy start w życiu. W kategorii 10-latków bardzo dobry start zanotowali Kamil Szporak i Maciej Romanowski. Startując z rocznikiem starszym Kamil pokonał wszystkich rywali zdobywając złoty medal w stylu klasycznym i srebro w stylu dowolnym na 50 metrów. Maciej zdobył srebro na 50 m stylem motylkowym oraz brąz w stylu dowolnym.

Złotym medalistą Squatiny został również 9-letni Kubuś Bieżuński w swoim koronnym stylu klasycznym. W stylu grzbietowym zdobył z kolei srebro. Kolejnym brązowym medalistą Squatiny został Mateusz Jankowski w stylu klasycznym znacząco poprawiając rekord życiowy wskoczył na podium.- Z nowymi rekordami życiowymi wróciły Patrycja Marcińczyk i Weronika Jankowska, które w swojej kategorii wiekowej zajęły pierwsze miejsce, Weronika w stylu dowolnym, a Patrycja w stylu grzbietowym i klasycznym, jednak w klasyfikacji ze starszym rocznikiem były tuż za podium - dodaje Maja Bieżuńska.

Odsłon: 7395
Komentarzy: 3
07:11, 23.04.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Reprezentanci Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowe WOPR-OS powrócili do treningów i już planują starty w zawodach. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego trenują pięć razy w tygodniu na basenie w Ostrowi Mazowieckiej.

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS od blisko trzech miesięcy trenują indywidualnie i czekają na możliwość regularnych treningów na basenie. Większość tegorocznych imprez została odwołana, kilka przeniesiono na inny termin.

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Trzech podopiecznych trenera Dariusza Małkowskiego zdobyło w minionym roku wiele medali. Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Hubert Nakielski, z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce, zostali docenieni również przez prezydenta.

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Angelika Wikieł ma za sobą udane starty w 2019 roku. Prezydent Łukasz Kulik postanowił wynagrodzić ciężką pracę pływaczki i przyznał jej stypendium sportowe. Podopieczna swojej starszej siostry Manueli zdobyła m.in. trzy złote medale podczas Grand Prix Polski.

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Dzieci i młodzież szkolna z województwa mazowieckiego od poniedziałku 10 lutego rozpoczynają zimową przerwę w nauce. Teraz mogą wypocząć spędzając aktywnie czas m.in. w Aquarium. Zobacz jaką ofertę, dla uczniów i rodzin, przygotował ostrołęcki park wodny.

» Wasze komentarze

fan @ 22:16, 23.04.2016r. IP: *.*.157.71

a czemu taka mała grupa z tylu trenujących dzieci startuje w zawodach?

fan2 @ 11:44, 24.04.2016r. IP: *.*.177.15

Bo rodziców nie stać finansowac wszystkich wyjazdow, dojazdów, wpisowych- pomimo ze klub ma niemałą dotacje

XXX @ 13:07, 24.04.2016r. IP: *.*.19.224

A co z dotacją od Prezydenta ???
Nie wystarczy???

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo