Sobota, 27 kwietnia 2024 r., imieniny Teofila, Zyty, Żywisława

Korona zgasiła Iskrę na Witosa (zdjęcia, wideo)

Piłkarze ostrołęckiej Korony prowadzeni przez trenera Michała Robaszkiewicza odnieśli pierwsze wiosenne zwycięstwo w lidze okręgowej. Żółto-niebiescy w starciu rozegranym na stadionie przy ulicy Witosa okazali się skuteczniejsi i odnieśli zwycięstwo 2:1.

W pierwszej połowie spotkania obie drużyny stworzyły nieliczne sytuacje strzeleckie, a bliżej objęcia prowadzenie byli gospodarze za sprawą Piotra Kubata i Macieja Staszczuka. Gości przed utratą bramki ratowała poprzeczka i udanie interweniujący Jakub Michalak.

Po zmianie stron goście z Krasnego zdobyli gola za sprawą Adama Błaszczaka, który wykorzystał błąd defensywy i pokonał Sebastiana Szczechowiaka. Żółto-niebiescy nie zamierzali rezygnować w walki o korzystny wynik, ale kilka minut później Piotr Kubat zmarnował wyborną sytuację do wyrównania stanu meczu, pudłując z rzutu karnego.

Na dziesięć minut przed końcem spotkania gospodarze wreszcie wyrównali, a napastników Korony wyręczył Marek Jasiński kierując niefortunnie piłkę do własnej bramki po mocnym dośrodkowaniu Kacpra Krawula. Młody zawodnik Korony osiem minut później ponownie błysnął tym razem pewnie w indywidualnej akcji pakując piłkę do siatki rywali.

Tuż po strzale został uderzony przez golkipera gości Jakuba Michalaka i postanowił nie pozostać dłużny rywalowi, również uderzając rywala. Arbiter główny po konsultacji z sędzią liniowym ukarał zawodnika Korony czerwoną kartką, a bramkarza Iskry Krasne żółtym kartonikiem. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Korony 2:1.

Teraz przed piłkarzami ostrołęckiej Korony dwa wyjazdowe spotkania. W kolejny weekend podopieczni trenera Michała Robaszkiewicza udadzą się na mecz Borutą Kuczbork, a następnie powalczą o punkty w starciu z Wkrą Sochocin.

Korona Ostrołęka - Iskra Krasne 2:1 (0:0)
Bramki: Jasiński 80.(s), Krawul 88. - Błaszczak 54.

Korona: Szczechowiak - Gawrych, Zięba, Skarzyński, Borkowski - Drężewski, Nosek (65. Jóźwiak), Górski, Staszczuk (87. Buchalski) - Ogonowski (71. Krawul) - Kubat (90.+2 Jastrzębski)

Spotkanie 21 kolejki ligi okręgowej: Korona Ostrołęka - Iskra Krasne (23.04.2016)