« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 16 lutego 2020 r., imieniny Danuty, Julianny, Daniela

Moja Ostrołęka

Aktualności

Przebudowa kortów nabiera tempa (zdjęcia, wideo)

Tenisiści zakończyli już sezon halowy i z dużym zainteresowaniem obserwują to, co dzieje się obecnie na terenie budowy kortów tenisowych przy ulicy Hallera. Postanowiliśmy sprawdzić, jak przebiegają prace i czy możliwe jest wcześniejsze oddanie obiektu do użytku.


Na obiekcie zostanie zainstalowane m.in. automatyczne nawodnienie, drenaż odwadniający, zostanie wykonany remont widowni, nowa nawierzchnia, nowe ogrodzenie i piłkochwyty, a także ścianka. Z pewnością obiekt zmieni się nie do poznania, a prace wyraźnie nabrały tempa. Wraz z wiceprezydentem miasta Pawłem Stańczykiem, przewodniczącym rady miasta Jerzym Grabowskim i dyrektorem MZOSTiIT Robertem Juchniewiczem mogliśmy zapoznać się z wykonanymi na obiekcie pracami.

 

- Wykonywane obecnie na obiekcie prace są najmniej widoczne dla przeciętnego ostrołęczanina, który przygląda się postępom - mówi dyrektor MZOSTiIT Robert Juchniewicz. - Są to prace ziemne i wkrótce dobiegną końca. Mam nadzieję, że kolejne będą bardziej widoczne i będą cieszyły oko tych wszystkich, którzy z niecierpliwością wyczekują na oddanie obiektu do użytku. Wiele wskazuje na to, że obiekt może zostać oddany do użytku wcześniej do użytku.

 

Ostrołęcka Liga Tenisa i turnieje Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego w nadchodzących tygodniach będą rozgrywane na kortach asfaltowych przy ulicy Witosa.
- Zapraszam do korzystania z kortów tenisowych, uczestnictwa w zawodach i kibicowania zawodniczkom i zawodników, którzy zdecydują się na udział w lidze i turniejach - dodaje dyrektor MZOSTiIT Robert Juchniewicz.


Esprit

Wiele wskazuje na to, że tenisiści z kortów tenisowych będą mogli korzystać już na przełomie lipca i sierpnia. Najważniejsze w całej inwestycji z pewnością jest to, że obiekt zyska oświetlenie, co pozwoli na rozgrywanie spotkań do późnych godzin wieczornych.
- Nasz kompleks przy ulicy Hallera pięknie będzie wpisywał się w scenerię całego osiedla - podkreśla dyrektor MZOSTiIT. - Sztuczne oświetlenie sprawi, że na kortach tenisowych będzie można rywalizować przez 24h/dobę. Myślę, że zainteresowanie szczególnie w pierwszych tygodniach po otwarciu będzie bardzo duże.

 

Dodatkowo dużym plusem będzie możliwość z korzystania parkingu przy Gimnazjum nr 1, z którego będzie bezpośrednie przejście na korty tenisowe przy ulicy Hallera. Z realizacji inwestycji zadowolony jest wiceprezydent miasta Paweł Stańczyk i podkreśla, że znaczna część środków trafiła z dofinansowania od Ministerstwa Sportu i Turystyki.
- To projekt, który został wsparty środkami z Ministerstwa Sportu i Turystyki - przypomina wiceprezydent Paweł Stańczyk. Nadzór finansowy nad projektem, poza miastem ma minister sportu. Zadanie jest dość skomplikowane i złożone ale widać, że prace zmierzają w dobrym kierunku. Cieszę się, że tenisiści będą mogli rywalizować w zdecydowanie lepszych warunkach.

 

Zobacz zdjęcia:
Przebudowa kortów tenisowych przy ulicy Hallera (25.04.2016)

 

Odsłon: 7325
Komentarzy: 3
08:15, 26.04.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Turniej tenisa stołowego w Obierwi (zdjęcia)

Turniej tenisa stołowego w Obierwi (zdjęcia)

Hala sportowa w Obierwi wypełniła się w ubiegłą niedzielę sympatykami tenisa stołowego. Już po raz ósmy rozegrano turniej tenisa stołowego o puchar wójta gminy Lelis. Do rywalizacji przystąpiły dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzież i dorośli w kategorii open.

Nauczyciele walczyli w mistrzostwach Ostrołęki. Poznaj najlepszych tenisistów (zdjęcia, wideo)

Nauczyciele walczyli w mistrzostwach Ostrołęki. Poznaj najlepszych tenisistów (zdjęcia, wideo)

W hali widowiskowo-sportowej imienia Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce odbyły się mistrzostwa Ostrołęki nauczycieli w tenisie stołowym. Najlepszym tenisistą okazał się Paweł Czartoryski z II LO. Wśród pań nie miała sobie równych Małgorzata Białczak z ZPO w Kadzidle.

Mistrzostwa Ostrołęki w tenisie stołowym. Tym razem powalczą nauczyciele

Mistrzostwa Ostrołęki w tenisie stołowym. Tym razem powalczą nauczyciele

Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce zaprasza wszystkich nauczycieli ostrołęckich przedszkoli i szkół do wzięcia udziału w mistrzostwach miasta w tenisie stołowym. Zawody zaplanowano na sobotę 18 stycznia.

Mikołajkowy turniej tenisa stołowego w Ostrołęce. Klemendorf nie dał szans rywalom (zdjęcia, wideo)

Mikołajkowy turniej tenisa stołowego w Ostrołęce. Klemendorf nie dał szans rywalom (zdjęcia, wideo)

Uczniowski Klub Sportowy "MAG" zaprosił tenisistów z całego regionu do wzięcia udziału w mikołajkowym turnieju tenisa stołowego. Zawody odbyły się w trzech kategoriach wiekowych - klasy VI i młodsi, VII-VIII oraz open. Rywalizację open wygrał Jan Klemendorf.

Uczeń III LO mistrzem tenisa stołowego. Szymon Załęski z pucharem prezydenta (zdjęcia, wideo)

Uczeń III LO mistrzem tenisa stołowego. Szymon Załęski z pucharem prezydenta (zdjęcia, wideo)

Uczniowie szkół średnich rywalizowali w hali sportowej przy ulicy Partyzantów, na os. Wojciechowice, w mistrzostwach miasta szkół średnich w tenisie stołowym. Puchar prezydenta trafił do Szymona Załęskiego. Uczeń III LO obronił tytuł wywalczony w ubiegłym roku.

» Wasze komentarze

tenis oka @ 11:03, 26.04.2016r. IP: *.*.55.194

Super, gdyby w wakacje było można pograć już na nowym obiekcie. Finały turnieju o 23.00 przy sztucznym świetle :-)

sd @ 15:02, 26.04.2016r. IP: *.*.248.245

Czy widownia będzie kryta. Bo w lecie to na słońcu tam można się spalić.

gosc @ 19:58, 26.04.2016r. IP: *.*.153.130

zaczeli przebudowe w tamty roku może skączą w tym roku brawo do ogłaszących przetarg!!!! w normalnaych warunkach czyli za prywatne piniążki już dawno by było skączone i na pewno taniej brawo

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo