« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 25 stycznia 2021 r., imieniny Tatiany, Miłosza, Pawła

Moja Ostrołęka

Aktualności

Przebudowa kortów nabiera tempa (zdjęcia, wideo)

Tenisiści zakończyli już sezon halowy i z dużym zainteresowaniem obserwują to, co dzieje się obecnie na terenie budowy kortów tenisowych przy ulicy Hallera. Postanowiliśmy sprawdzić, jak przebiegają prace i czy możliwe jest wcześniejsze oddanie obiektu do użytku.


Na obiekcie zostanie zainstalowane m.in. automatyczne nawodnienie, drenaż odwadniający, zostanie wykonany remont widowni, nowa nawierzchnia, nowe ogrodzenie i piłkochwyty, a także ścianka. Z pewnością obiekt zmieni się nie do poznania, a prace wyraźnie nabrały tempa. Wraz z wiceprezydentem miasta Pawłem Stańczykiem, przewodniczącym rady miasta Jerzym Grabowskim i dyrektorem MZOSTiIT Robertem Juchniewiczem mogliśmy zapoznać się z wykonanymi na obiekcie pracami.

 

- Wykonywane obecnie na obiekcie prace są najmniej widoczne dla przeciętnego ostrołęczanina, który przygląda się postępom - mówi dyrektor MZOSTiIT Robert Juchniewicz. - Są to prace ziemne i wkrótce dobiegną końca. Mam nadzieję, że kolejne będą bardziej widoczne i będą cieszyły oko tych wszystkich, którzy z niecierpliwością wyczekują na oddanie obiektu do użytku. Wiele wskazuje na to, że obiekt może zostać oddany do użytku wcześniej do użytku.

 

Ostrołęcka Liga Tenisa i turnieje Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego w nadchodzących tygodniach będą rozgrywane na kortach asfaltowych przy ulicy Witosa.
- Zapraszam do korzystania z kortów tenisowych, uczestnictwa w zawodach i kibicowania zawodniczkom i zawodników, którzy zdecydują się na udział w lidze i turniejach - dodaje dyrektor MZOSTiIT Robert Juchniewicz.Wiele wskazuje na to, że tenisiści z kortów tenisowych będą mogli korzystać już na przełomie lipca i sierpnia. Najważniejsze w całej inwestycji z pewnością jest to, że obiekt zyska oświetlenie, co pozwoli na rozgrywanie spotkań do późnych godzin wieczornych.
- Nasz kompleks przy ulicy Hallera pięknie będzie wpisywał się w scenerię całego osiedla - podkreśla dyrektor MZOSTiIT. - Sztuczne oświetlenie sprawi, że na kortach tenisowych będzie można rywalizować przez 24h/dobę. Myślę, że zainteresowanie szczególnie w pierwszych tygodniach po otwarciu będzie bardzo duże.

 

Dodatkowo dużym plusem będzie możliwość z korzystania parkingu przy Gimnazjum nr 1, z którego będzie bezpośrednie przejście na korty tenisowe przy ulicy Hallera. Z realizacji inwestycji zadowolony jest wiceprezydent miasta Paweł Stańczyk i podkreśla, że znaczna część środków trafiła z dofinansowania od Ministerstwa Sportu i Turystyki.
- To projekt, który został wsparty środkami z Ministerstwa Sportu i Turystyki - przypomina wiceprezydent Paweł Stańczyk. Nadzór finansowy nad projektem, poza miastem ma minister sportu. Zadanie jest dość skomplikowane i złożone ale widać, że prace zmierzają w dobrym kierunku. Cieszę się, że tenisiści będą mogli rywalizować w zdecydowanie lepszych warunkach.

 

Zobacz zdjęcia:
Przebudowa kortów tenisowych przy ulicy Hallera (25.04.2016)

 

Odsłon: 7735
Komentarzy: 3
08:15, 26.04.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

UKS Mag z wygraną i pierwszą porażką

UKS Mag z wygraną i pierwszą porażką

Tenisiści z Ostrołęki odrobili straty w V lidze. Podopieczni Jana Klemendorfa musieli pogodzić się z premierową przegraną w sezonie ze Spartą Szczytno. Dzień później poprawili sobie humory, pewnie wygrywając z KTS MS-Center Pirania Radzymin.

UKS Mag postawił się trzecioligowcom (zdjęcia)

UKS Mag postawił się trzecioligowcom (zdjęcia)

Porażką 3:4 zakończyło się starcie pierwszej rundy Drużynowego Pucharu Polski na szczeblu Mazowieckiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego pomiędzy UKS Mag Ostrołęka. Jan Klemendorf musieli uznać wyższość Transluku SRS Łomna.

Duży sprawdzian UKS Mag

Duży sprawdzian UKS Mag

Tenisiści stołowi UKS Mag Ostrołęka już 17 grudnia (czwartek) 0 godz. 17:00 rozegrają we własnej hali spotkanie I rundy Drużynowego Pucharu Polski na szczeblu Mazowieckiego Okręgowego Związku Tenisa Stołowego. Podopieczni Jana Klemendorfa zmierzą się z Transluk SRS Łomna. Rywale występują w trzeciej lidze, zaś nasi gracze mierzą się o dwie klasy niżej.

UKS Mag idzie jak burza

UKS Mag idzie jak burza

Tenisiści stołowi UKS Mag nie zamierzają się zatrzymywać. Jan Klemendorf i spółka rozegrali piąty mecz w sezonie. Po tym boju mają komplet punktów. Co ciekawe, ostrołęczanie mają na koncie zaledwie siedem przegranych gier, przy 45 zwycięstwach. W ostatnim spotkaniu nie dali szans KTS NOSiR III Nowy Dwór Mazowiecki.

 

UKS Mag się nie zatrzymuje

UKS Mag się nie zatrzymuje

Czwarte zwycięstwo tenisistów stołowych z Ostrołęki. Ekipa Jana Klemendorfa ma komplet punktów. W starciu z Transluk SRS III Łomna nasi zawodnicy nie mieli większych problemów z triumfem. Wygrali aż 10:0. 

» Wasze komentarze

tenis oka @ 11:03, 26.04.2016r. IP: *.*.55.194

Super, gdyby w wakacje było można pograć już na nowym obiekcie. Finały turnieju o 23.00 przy sztucznym świetle :-)

sd @ 15:02, 26.04.2016r. IP: *.*.248.245

Czy widownia będzie kryta. Bo w lecie to na słońcu tam można się spalić.

gosc @ 19:58, 26.04.2016r. IP: *.*.153.130

zaczeli przebudowe w tamty roku może skączą w tym roku brawo do ogłaszących przetarg!!!! w normalnaych warunkach czyli za prywatne piniążki już dawno by było skączone i na pewno taniej brawo

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo