Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r., imieniny Piotra, Rity, Angeliny

Lekkoatleci UKS Siódemka z medalami i rekordami

Kolejne udane starty na swoim koncie w ostatnich sprawdzianach zaliczyli reprezentanci UKS Siódemka Ostrołęka. Podopieczni trenerów Marka Mierzejewskiego i Dariusza Dąbrowskiego udanie rywalizowali w mityngach przeprowadzonych w Warszawie i Łomży.

W stolicy kraju w imprezie pod nazwą "Światowy Dzień Lekkiej Atletyki" Daniel Gadomski zwyciężył w bieg u na 800 m z wynikiem - 1:56.93. Trzecie miejsce w tej konkurencji zajął Karol Kudrzycki - 2:01.28. Drugie zwycięstwo odniosła Kornelia Suchecka w skoku w dal z wynikiem 4.91 m. Kornelia ponadto startowała w biegu na 100 m, gdzie wynikiem 13.25 s wyrównała swój rekord życiowy.

Złoto, trzy srebrne i trzy brązowe medale lekkoatleci UKS Siódemka przywieźli z mityngu w Łomży. Zwycięstwo w biegu na 800 m odniósł Karol Kudrzycki z czasem 2:00.85, ustanawiając nowy rekord życiowy. Drugie miejsce w tym samym biegu wywalczył Kamil Łyszkowski - 2:01.30, poprawiając rekord życiowy o ponad cztery sekundy.

Drugie miejsce w biegu na 400 m zajął Daniel Gadomski - 52.81 s, a trzeci na tym dystansie był Adam Piątkowski - 55.32 s. Dwa miejsca na podium wywalczyła Marta Łada. W biegu na 200 m zajęła drugie miejsce - 26.86 s, a na 100 m była trzecia - 13.35 s. Trzecia w biegu na 200 m była Karolina Krukowska - 28.30. Wszystkie uzyskane wyniki to rekordy życiowe zawodników UKS Siódemka.

Na przełomie kwietnia i maja trójka zawodników UKS Siódemka Ostrołęka: Kornelia Suchecka, Daniel Gadomski i Adam Piątkowski wraz z trenerem Markiem Mierzejewski przebywała w Centralnym Ośrodku Sportu w Spale na Zgrupowaniu Zaplecza Kadry Narodowej Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Na świetnie wyposażonych obiektach i przy pięknej pogodzie szlifowali formę przed nadchodzącymi startami.

Najważniejszymi startami lekkoatletów UKS Siódemka będą: Mistrzostwa Polski LZS (3-05.06 w Zamościu), Mistrzostwa Polski Juniorów (1-3.07 w Suwałkach) i Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (4-06.08 we Wrocławiu).