Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r., imieniny Piotra, Rity, Angeliny

Wyjazdowe zwycięstwo Korony z PAF Płońsk

Piłkarze ostrołęckiej Korony prowadzeni przez trenera Marcina Truszkowskiego odnieśli wyjazdowe zwycięstwo w starciu 29 kolejki z PAF Płońsk. Triumf żółto-niebieskich zapewnił na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry najskuteczniejszy zawodnik Piotr Kubat.

Na sobotnie spotkanie Korona pojechała osłabiona. Sprawy osobiste nie pozwoliły pojechać na meczu Pawłowi Dzbeńskiemu, Pawłowi Gawrychowi i Michałowi Borkowskiemu. Tomasz Jóźwiak pauzował za kartki, a Damiana Drężewskiego z gry wyeliminowała kontuzja.

W efekcie po raz kolejny młodzież Korony otrzymała swoją szansę i mogła przekonać trenera o swojej przydatności do drużyny. W 25 minucie swoją klasę potwierdził Sebastian Szczechowiak, który obronił rzut karny podyktowany za faul Wojciecha Obuchowicza. Do przerwy w Płońsku kibice bramek nie obejrzeli.

Po zmianie stron goście otrzymali drugiego karnego, tym razem bardziej kontrowersyjnego. W polu karnym piłkę ręką miał zagrać Karol Górski. Tym razem Sebastian Szczechowiak skapitulował i od 52 minuty meczu gospodarze prowadzili 1:0. W kolejnych minutach spotkania Korona doprowadziła do wyrównania za sprawą Arkadiusza Kowalczyka.

Na minutę przed końcem regulaminowego czasu gry bramkę zdobył Piotr Kubat i zapewnił zwycięstwo Koronie. Podopiecznych trenera Marcina Truszkowskiego czeka jeszcze jedno spotkanie. W środę, 15 czerwca przed własną publicznością na stadionie przy ulicy Witosa żółto-niebiescy podejmą Nadnarwiankę Pułtusk. Początek spotkania zaplanowany na godz. 17.30.

PAF Płońsk - Korona Ostrołęka 1:2 (0:0)
Bramki: 52.(k) - Kowalczyk 66., Kubat 89.

Korona: Szczechowiak - Zięba, Skarzyński, Jastrzębski, Obuchowicz (60. Chmielewski) - Ludwiczak (60. Laska), Górski, Nosek, Kowalczyk, Staszczuk (90.+2 Pałaszewski) - Kubat (90. Siurnicki)