Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r., imieniny Piotra, Rity, Angeliny

Medale i rekordy dla OKLA i UKS Siódemka

Medale, rekordy życiowe i kolejne bardzo wartościowe wyniki zapisali na swoim koncie reprezentanci dwóch ostrołęckich klubów. W Łomży w Otwartych Mistrzostwach Województwa Podlaskiego Juniorów i Juniorów Młodszych wzięły udział OKLA i UKS Siódemka.

Złoty medal w zawodach wywalczyła podopieczna trenera Marka Mierzejewskiego Kornelia Suchecka w konkursie trójskoku juniorek z wynikiem 11.35 m. Kornelia zdobyła także srebrny medal w skoku w dal z najlepszym tegorocznym rezultatem w tej konkurencji - 5.35 m. Tuż za podium na czwartym miejscu trójskok ukończyła debiutująca w tej konkurencji juniorka młodsza Karolina Krukowska - 9.87 m.

Szóste miejsce zajęła Anna Bocianiak - 2:47.97 w biegu na 800 m (rekord życiowy) i Karolina Krukowska - 28.09 s w biegu na 200 m. Karol Rogoziński - 2:11.82 w biegu na 800 m został sklasyfikowany na ósmej lokacie. Aleksandra Szczęsna zanotowała czas 13.92 s w biegu na 100 m (wyrównany rekord życiowy) i 4.60 m w skoku w dal.

Świetnie w zawodach zaprezentowali się reprezentanci OKLA Ostrołęka. Złote medale wywalczyli: Mateusz Boruch w pchnięciu kulą juniorów - 15.58 m oraz Damian Niedźwiecki w pchnięciu kulą juniorów młodszych z wynikiem 15.06 m. Srebrny medal również w tej samej konkurencji zdobył Oskar Żebrowski - 14.50 m.

Srebrny medal w rzucie dyskiem juniorów młodszych z wynikiem 35.52 m wywalczył Damian Niedźwiecki. Na najniższym stopniu podium stanęła z kolei Aleksandra Olewiecka w sprincie na 100 m juniorek młodszych z wynikiem 13.17 s. Piąte miejsce zajęły z kolei młodziczka Katarzyna Butler na 200 m w gronie juniorek młodszych z wynikiem 27.83 s i Sandra Szymczyk w pchnięciu kulą juniorek młodszych z wynikiem 10.91 m.

Szóstą lokatę na 100 m zajęła Katarzyna Bulter z wynikiem 13.85 s. Na ósmej lokacie znalazły się Wiktoria Orzoł na 1500 m juniorek młodszych z wynikiem 5:20.42 oraz Magdalena Piendak w rzucie dyskiem juniorek młodszych - 27.28 m. Dziewiąta w pchnięciu kulą juniorek młodszych okazała się Wiktoria Chełstowska - 9.89 m.

Wspomniani zawodnicy to podopieczni trenerów Konrada i Katarzyny Szusterów, Bartosza Witkowskiego i Roberta Brzuzego.