Sobota, 27 kwietnia 2024 r., imieniny Teofila, Zyty, Żywisława

Czternaście medali Mistrzostw Polski WOPR-OS

Świetny start na swoim koncie w ostatnim przed wakacjami starcie zanotowali reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego w Letnich Mistrzostwach Polski w Lublinie wywalczyli aż czternaście medali, w tym sześć złotych.

Na konto ostrołęckich ratowników trafiło także pięć srebrnych krążków i trzy brązowe. Do rywalizacji w zawodach reprezentacja WOPR-OS Ostrołęka przystąpiła w składzie: Anna Mierzejewska, Karolina Kaczyńska, Maria Murawska, Julia Orzoł, Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kacper Mierzejewski. W klasyfikacji medalowej dało to naszej reprezentacji trzecią lokatę.

- Nasi zawodnicy poza zdobyczami medalowych, w swoich startach ustanowili wiele rekordów życiowych, Marysia Murawska ustanowiła trzy rekordy Polski, a Hubert Nakielski otrzymał powołanie do reprezentacji Polski w kategorii juniorów na mistrzostwa świata - podkreśla prezes WOPR-OS Dariusz Małkowski. - Wielkim sukcesem był też start naszych dziewcząt w konkurencji drużynowej rzut liną gdzie nasze zawodniczki na dwadzieścia trzy startujące zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce.

Tytuł wicemistrzyń Polski i srebrny medal przypadł Annie Mierzejewskiej i Juli Orzoł, natomiast brązowy medal zdobyły Karolina Kaczyńska i Maria Murawska. W tej samej konkurencji w kategorii mężczyzn open Hubert Nakielski i Kacper Mierzejewski uplasowali się na dziesiątym miejscu wśród trzydziestu dwóch startujących drużyn.

Esprit

W zawodach debiutowała 13-letnia Maria Murawska, która ustanawiała rekordy życiowy i trzy rekordy Polski, zdobywając cztery złote medale w konkurencjach: 100 m z przeszkodami z czasem 1:06.22, 50 m holowanie manekina - 41.06 s, 100 m ratowanie manekina w płetwach - 1:09.17 i 100 m ratownik - 1:13.63. W klasyfikacji generalnej Mistrzostw Polski w kategorii młodzik Maria Murawska została najlepszą zawodniczką.

Kolejna z zawodniczek 12-letnia Julia Orzoł to także debiutantka w zawodach ratownictwa sportowego. Julia w startach indywidualnych w kategorii młodzik plasowała się tuż za podium, będąc bardzo blisko zdobycia medalu. Z zawodów bez medalu, na wysokiej dziesiątej pozycji w klasyfikacji generalnej uplasowała się Anna Mierzejewska. Karolina Kaczyńska, 14-letnia utalentowana zawodniczka WOPR-OS w swoich startach w kategorii junior młodszy walczyła ambitnie i uplasowała się na ósmym miejscu.

Kolejny świetny występ zanotował Hubert Nakielski, 16-letni zawodnik wywalczył trzy medale - złoto, srebrno i brąz. Startując z zawodnikami o dwa lata starszymi pokazał, że należy do czołówki juniorów w Polsce, a jego powołanie do kadry Polski nie było dziełem przypadku. Hubert we wszystkich swoich startach ustanowił nowe rekordy życiowe.

Srebrny medal Hubert zdobył na dystansie 200 m z przeszkodami z czasem 2:11.16 brąz zdobył na dystansie 50 m holowanie manekina - 33.30 s, złoto z kolei padło łupem ostrołęczanina na dystansie 100 m ratownik - 57.94 s. W klasyfikacji generalnej dało to trzecie miejsce w kategorii junior.

Esprit

Kolejny bardzo dobry występ na swoim koncie 14-letni Mateusz Adamowski, który w kategorii junior młodszy zdobył cztery medale. Podopieczny trenera Dariusza Małkowskiego we wszystkich swoich startach ustanowił swoje nowe rekordy życiowe. Zawodnik WOPR-OS złoty medal wywalczył na dystansie 100 m z przeszkodami z czasem 1:05.71, srebro zdobył na 50 m holowanie manekina - 40.62 s, srebro wywalczył również na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach - 1:04.24, srebro na 100 m ratownik z czasem 1:10.08. W klasyfikacji generalnej w gronie juniorów młodszych zajął drugą lokatę.

Ostatni z reprezentantów WOPR-OS 13-letni Kacper Mierzejewski (13 lat), który zadebiutował na 50-metrowym obiekcie w kategorii młodzik zdobył brązowy medal na dystansie 100 m ratowanie manekina w płetwach z czasem 1:11.75. W klasyfikacji generalnej dało mu to piątą lokatę.