« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 16 lutego 2020 r., imieniny Danuty, Julianny, Daniela

Moja Ostrołęka

Aktualności

Medale i rekordy Polski Karola Bojarskiego

Nie daje o sobie zapomnieć jeden z najlepszych ostrołęckich ratowników wodnych - Karol Bojarski. Były zawodnik WOPR Ostrołęka, obecnie reprezentuje CKS Szczecin i z kolejnych zawodów wraca z wartościowymi wynikami. Nie inaczej było w Mistrzostwach Polski.


Tym razem jedna z najważniejszych imprez odbyła się w Lublinie. W zawodach Karol Bojarski ustanowił trzy rekordy Polski. Impreza rozpoczęła się od niezbyt lubianej przez młodzieńca konkurencji, czyli 200 m z przeszkodami. Mimo to Karol uplasował się na czwartym miejsce.

 

Następną konkurencją była grupowa sztafeta 4 x 50 m z przeszkodami, gdzie Karol Bojarski wraz z kolegami zajął pierwsze miejsce z czasem 1:44.27, tym samym ustanawiając rekord Polski w gronie seniorów. Następnie przyszedł czas na jedną z ulubionych konkurencji Karola, czyli holowanie manekina na dystansie 50 m.

 

W tej konkurencji ostrołęczanin zaprezentował pełnię swoich umiejętności i nie dał szans rywalom, zwyciężając z czasem 32.22 s. Wynik ten był lepszy od dotychczasowego rekordu Polski w kategorii juniorów, który teraz należy do ostrołęczanina. Podczas kolejnej konkurencji, którą było ratowanie manekina w płetwach na dystansie 100 metrów, Karol zdobył brązowy medal.Drugi blok zawodów upłynął pod znakiem problemów technicznych. Na skutek awarii elektronicznych urządzeń do pomiaru, sędziowie zmuszeni byli zliczać czas ręcznie. Jak się okazało, nie był to najlepszy scenariusz dla Bojarskiego i jego drużyny. Podczas rozgrywania sztafety 4 x 25 m padł kolejny Rekord Polski. Niestety zgodnie z zasadami uznawane są tylko czasy mierzone pomiarem elektronicznym.

 

Drugi dzień zawodów był bardzo emocjonujący. W swoim pierwszym starcie, w konkurencji 100 m ratowanie kombinowane, Karol z czasem 1:07.59 zdobył złoty medal i ustanowił kolejny, nowy rekord Polski w gronie juniorów. Drugi start na dystansie 200 m to super ratownik. Trudność konkurencji nie przeszkodziła Bojarskiemu zaprezentować swoich umiejętności i kondycji. Po wspaniałej walce z kolegą z Ostrołęki wywalczył kolejne złoto i ustanowił jeszcze jeden rekord Polski w gronie juniorów. Zawody kończyła sztafeta 4 x 50 gdzie drużyna Karola zdobyła złoto.

 

W efekcie dorobek ostrołęckiego ratownika w mistrzostwach to trzy złote medale, srebrny i brązowy. W klasyfikacji generalnej Karol Bojarski otrzymał puchar za pierwsze miejsce i tytuł mistrza Polski.

Odsłon: 6102
Komentarzy: 1
06:15, 02.07.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Mieszkanka @ 10:08, 02.07.2016r. IP: *.*.238.79

Brawo Karolu tak trzymaj,życzymy Ci jeszcze więcej osiągnięć.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo