« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 29 września 2020 r., imieniny Michała, Michaliny, Gabriela

Moja Ostrołęka

Aktualności

Medale i rekordy Polski Karola Bojarskiego

Nie daje o sobie zapomnieć jeden z najlepszych ostrołęckich ratowników wodnych - Karol Bojarski. Były zawodnik WOPR Ostrołęka, obecnie reprezentuje CKS Szczecin i z kolejnych zawodów wraca z wartościowymi wynikami. Nie inaczej było w Mistrzostwach Polski.


Tym razem jedna z najważniejszych imprez odbyła się w Lublinie. W zawodach Karol Bojarski ustanowił trzy rekordy Polski. Impreza rozpoczęła się od niezbyt lubianej przez młodzieńca konkurencji, czyli 200 m z przeszkodami. Mimo to Karol uplasował się na czwartym miejsce.

 

Następną konkurencją była grupowa sztafeta 4 x 50 m z przeszkodami, gdzie Karol Bojarski wraz z kolegami zajął pierwsze miejsce z czasem 1:44.27, tym samym ustanawiając rekord Polski w gronie seniorów. Następnie przyszedł czas na jedną z ulubionych konkurencji Karola, czyli holowanie manekina na dystansie 50 m.

 

W tej konkurencji ostrołęczanin zaprezentował pełnię swoich umiejętności i nie dał szans rywalom, zwyciężając z czasem 32.22 s. Wynik ten był lepszy od dotychczasowego rekordu Polski w kategorii juniorów, który teraz należy do ostrołęczanina. Podczas kolejnej konkurencji, którą było ratowanie manekina w płetwach na dystansie 100 metrów, Karol zdobył brązowy medal.Drugi blok zawodów upłynął pod znakiem problemów technicznych. Na skutek awarii elektronicznych urządzeń do pomiaru, sędziowie zmuszeni byli zliczać czas ręcznie. Jak się okazało, nie był to najlepszy scenariusz dla Bojarskiego i jego drużyny. Podczas rozgrywania sztafety 4 x 25 m padł kolejny Rekord Polski. Niestety zgodnie z zasadami uznawane są tylko czasy mierzone pomiarem elektronicznym.

 

Drugi dzień zawodów był bardzo emocjonujący. W swoim pierwszym starcie, w konkurencji 100 m ratowanie kombinowane, Karol z czasem 1:07.59 zdobył złoty medal i ustanowił kolejny, nowy rekord Polski w gronie juniorów. Drugi start na dystansie 200 m to super ratownik. Trudność konkurencji nie przeszkodziła Bojarskiemu zaprezentować swoich umiejętności i kondycji. Po wspaniałej walce z kolegą z Ostrołęki wywalczył kolejne złoto i ustanowił jeszcze jeden rekord Polski w gronie juniorów. Zawody kończyła sztafeta 4 x 50 gdzie drużyna Karola zdobyła złoto.

 

W efekcie dorobek ostrołęckiego ratownika w mistrzostwach to trzy złote medale, srebrny i brązowy. W klasyfikacji generalnej Karol Bojarski otrzymał puchar za pierwsze miejsce i tytuł mistrza Polski.

Odsłon: 6279
Komentarzy: 1
06:15, 02.07.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Reprezentanci Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowe WOPR-OS powrócili do treningów i już planują starty w zawodach. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego trenują pięć razy w tygodniu na basenie w Ostrowi Mazowieckiej.

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS od blisko trzech miesięcy trenują indywidualnie i czekają na możliwość regularnych treningów na basenie. Większość tegorocznych imprez została odwołana, kilka przeniesiono na inny termin.

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Trzech podopiecznych trenera Dariusza Małkowskiego zdobyło w minionym roku wiele medali. Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Hubert Nakielski, z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce, zostali docenieni również przez prezydenta.

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Angelika Wikieł ma za sobą udane starty w 2019 roku. Prezydent Łukasz Kulik postanowił wynagrodzić ciężką pracę pływaczki i przyznał jej stypendium sportowe. Podopieczna swojej starszej siostry Manueli zdobyła m.in. trzy złote medale podczas Grand Prix Polski.

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Dzieci i młodzież szkolna z województwa mazowieckiego od poniedziałku 10 lutego rozpoczynają zimową przerwę w nauce. Teraz mogą wypocząć spędzając aktywnie czas m.in. w Aquarium. Zobacz jaką ofertę, dla uczniów i rodzin, przygotował ostrołęcki park wodny.

» Wasze komentarze

Mieszkanka @ 10:08, 02.07.2016r. IP: *.*.238.79

Brawo Karolu tak trzymaj,życzymy Ci jeszcze więcej osiągnięć.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo