Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r., imieniny Piotra, Rity, Angeliny

Magdalena Żebrowska ze złotem Mistrzostw Polski

Wychowanka OKLA Ostrołęka Magdalena Żebrowska wywalczyła złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Jeleniej Górze. Pochodząca z Lelisa zawodniczka odniosła zwycięstwo w swojej koronnej konkurencji - skoku w dal z wynikiem 6.17 m.

Była podopieczna trenera Bartosza Witkowskiego w OKLA Ostrołęka konkurs rozpoczęła spokojnie wynikiem 5.83 m, ale w kolejnej próbie skoczyła 6.09 m i jak się okazało później był to skok gwarantujący medal. W czwartej serii Magdalena Żebrowska uzyskała 6.17 m i tym wynikiem zdobyła złoto. Daleki obecnie reprezentująca KS Podlasie Białystok zawodniczka oddała również w szóstej serii, gdzie osiągnęła 6.15 m.

Drugie miejsce w konkursie zajęła Adrianna Szóstak z SL Olimpia Poznań z wynikiem 6.10 m, a trzecie Katarzyna Wróbel z KS AZS AWF Wrocław z rezultatem również 6.10 m, jednak ze względu na słabszą drugą próbę wywalczyła brąz. Co ciekawe tuż za podium uplasowała się Izabela Włodarska, która w ostatnim międzynarodowym starcie w słoweńskim Mariborze wyprzedziła Magdalenę Żebrowską.

Wychowanka OKLA w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Jeleniej Górze weźmie udział jeszcze w drugiej konkurencji, a mianowicie trójskoku, który został zaplanowany na niedzielne popołudnie.

Odsłon: 11794