Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r., imieniny Piotra, Rity, Angeliny

Korona w dziesiątkę pokonała Wkrę Bieżuń

Piłkarze ostrołęckiej Korony w pierwszym starciu w nowym sezonie ligi okręgowej pokonali na wyjeździe spadkowicza z IV ligi mazowieckiej - grupy północnej Wkrę Bieżuń 2:1. Podopieczni Marcina Truszkowskiego zwycięstwo zapewnili sobie w doliczonym czasie gry.

Już w czwartej minucie meczu prowadzenie żółto-niebieskim zapewnił Michał Nosek. Niestety radość ze strzelonej bramki nie trwała zbyt długo, bo już niespełna trzy minuty później trafienie na koncie gospodarze zapisał Daniel Ziółkowski. W kolejnych minutach meczu trwała wyrównana batalia, a do przerwy utrzymał się remis 1:1.

Trener Marcin Truszkowski miał jednak duży problem, bo po dwóch kwadransach gry z powodu kontuzji pięty plac gry opuścił Piotr Strzeżysz zmieniony przez Przemysława Śnietkę. Po zmianie stron po niespełna dziesięciu minutach gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Karol Górski i Korona musiała radzić sobie w dziesiątkę.

Mimo gry w dziesiątkę i bez swojego kluczowego asa Korona rywalizowała ambitnie o drugiego gola i dopięła swego w doliczonym czasie gry. Wprowadzony nieco ponad kwadrans wcześniej Patryk Wysocki wpisał się na listę strzelców i dał upragnione trzy punkty Koronie.

- Wielka ambicja i wola walki poprowadziła nas po zwycięstwo w tym spotkaniu - podkreśla trener Marcin Truszkowski. - To było trudne starcie z wymagającym przeciwnikiem, ale najważniejsze jest zwycięstwo i pierwszy komplet punktów na naszym koncie.

Kolejne starcie piłkarze ostrołęckiej Korony rozegrają w sobotę, 20 sierpnia. W meczu przed własną publicznością na stadionie przy ulicy Witosa podejmą Wieczfniankę Wieczfnia Kościelna. Początek meczu o godz. 17.00.

Wkra Bieżuń - Korona Ostrołęka 1:2 (1:1)
Bramki: 7. - Nosek 4., Wysocki 90.+3

Korona: Szczechowiak - Buchalski, Dawidzki, Skarzynski, Skorupka, Dzbeński (60. Laska, Strzeżysz (30. Śnietka), Górski, Drężewski (60. Kowalczyk) - Nosek (75. Pa Wysocki), Staszczuk