Niedziela, 28 kwietnia 2024 r., imieniny Pawła, Walerii, Ludwika

Świetne siedem minut Korony w Żurominie

Piłkarze Korony Ostrołęka odnieśli kolejne zwycięstwo w rozgrywkach ligi okręgowej w grupie Ciechanów-Ostrołęka. Tym razem podopieczni trenera Marcina Truszkowskiego pokonali na wyjeździe niepokonany do tej pory zespół Wkry Żuromin 4:1.

Prowadzenie już w jedenastej minucie meczu objęli gospodarze, a piękną bramkę strzałem z dystansu zdobył Tomasz Kamiński. W pierwszej odsłonie meczu ostrołęczanie nie potrafili wpisać się na listę strzelców i odrobić strat do jednego z głównych faworytów do walki o awans.

Po zmianie stron żółto-niebiescy stwarzali kolejne sytuacje strzeleckie, a w 60 minucie meczu wyrównali stan gry za sprawą Damiana Drężewskiego. Kolejne trzy minuty później bramkę zdobył Maciej Staszczuk, a następnie na listę strzelców ponownie wpisał się Damian Drężewski.

Wynik sobotnie konfrontacji w Żurominie ustalił Piotr Kubat w 82 minucie spotkania i Korona mogła cieszyć się z kompletu punktów. To już piąte zwycięstwo z rzędu podopiecznych trenera Marcina Truszkowskiego w obecnym sezonie rozgrywek ligi okręgowej.

Kolejne spotkanie piłkarze ostrołęckiej Korony rozegrają w sobotę, 10 września. Rywalem podopiecznych trenera Marcina Truszkowskiego będzie Wkra Sochocin. Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie przy ulicy Witosa w Ostrołęce o godz. 16.00.

Wkra Żuromin - Korona Ostrołęka 1:4 (1:0)
Bramki: Kamiński 11. - Drężewski 60. 66., Staszczuk 63., Kubat 82.

Korona: Szczechowiak - Ludwiczak, Jastrzębski, Skarzyński, Skorupka - Laska (55. Kowalczyk), Śnietka, Górski, Nosek (65. Wysocki) - Drężewski (78. Strzeżysz) - Staszczuk (75. Kubat)