Sobota, 27 kwietnia 2024 r., imieniny Teofila, Zyty, Żywisława

Korona lepsza od Makowianki (zdjęcia, wideo)

Piłkarze Korony Ostrołęka pokonali Makowiankę Maków Mazowiecki 2:1 w pierwszym starciu 7 kolejki ligi okręgowej. W piątkowej batalii podopieczni trenera Marcina Truszkowskiego zapewnili sobie zwycięstwo w ostatnich minutach spotkania za sprawą Jakuba Laski.

Żółto-niebiescy rozkręcają się z każdym kolejnym spotkaniem, a trener Marcin Truszkowski podkreśla, że zespół ma jeszcze nad czym pracować. Mimo to Korona jest obecnie zdecydowanym liderem rozgrywek i w każdym kolejnym meczu pokazuje, że staje się głównym faworytem do wywalczenia jedynego premiowanego awansem miejsca w obecnym sezonie.

Makowianie przed piątkowym starciem wiedzieli, że nie mogą pozwolić sobie na porażkę, jeśli w obecnym sezonie chcą jeszcze powalczyć o awans do IV ligi mazowieckiej. Podopieczni trenera Michała Złotkowskiego rozpoczęli spotkanie z dużą ambicją i wolą walki, ale w piątkowe popołudnie było to za mało, aby zatrzymać rozpędzoną Koronę.

Na pierwsze trafienie kibice zebrani na stadionie przy ulicy Witosa musieli poczekać do drugiej odsłonie meczu. W pierwszej obie drużyny stworzyły sobie nieliczne sytuacje strzeleckie. Największe zagrożenie pod bramką strzeżoną przez Sebastiana Szczechowiaka stwarzał grający trener Makowianki Michał Złotkowski, ale w końcówce pierwszej połowy doznał kontuzji i musiał opuścić plac gry.

Korona świetnie rozpoczęła drugą odsłonę spotkania, a na listę strzelców w 48 minucie meczu wpisał się Maciej Staszczuk, wykorzystując świetnie dośrodkowanie od Arkadiusza Zięby. Kilka chwil później prowadzenie mógł podwyższyć Damian Drężewski, ale piłka po jego strzale z kilku metrów trafiła w słupek.

Goście zdołali odpowiedzieli po szybkiej kontrze w 67 minucie meczu, a Sebastiana Szczechowiaka pokonał Maciej Traczewski. Niespełna kwadrans później Korona mogła objąć prowadzenie, ale Maciej Staszczuk trafił do siatki rywali z pozycji spalonej. W 88 minucie meczu strzałem z rzutu wolnego zwycięstwo gospodarzom zapewnił Maciej Laska i żółto-niebiescy mogli cieszyć się z kolejnej wygranej w obecnym sezonie.

W kolejnym starciu ligi okręgowej rywalem piłkarzy Korony będzie Nadnarwianka Pułtusk. Spotkanie zostało zaplanowane na sobotę, 24 września na godz. 15.00. Makowianka z kolei na wyjeździe zmierzy się z Iskrą Krasne.

Korona Ostrołęka - Makowianka Maków Mazowiecki 2:1 (0:0)
Bramki: Staszczuk 48. Laska 88. - Traczewski 67.

Korona: Szczechowiak - Zięba, Skarzyński, Dawidzki, Skorupka - Górski (79. Górski), Strzeżysz - Drężewski (69. Kowalczyk), Nosek (46. Laska), Śnietka (80. Kubat) - Staszczuk

Makowianka: Stępięń - Bukowski, Kacprzycki, Kozion, Piątek, Koczara, Traczewski (86. Traczewski), Galik, Pustoła (69. Ciak), Złotkowski (43. Poniatowski), Kowalkowski

Spotkanie 7 kolejki ligi okręgowej: Korona Ostrołęka - Makowianka Maków Maz. (16.09.2016)

Odsłon: 10156