« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 28 lutego 2020 r., imieniny Romana, Makarego, Lutomira

Moja Ostrołęka

Aktualności

Pięć medali pływaków UŚKS w Ciechanowie

Udanie do rywalizacji po wakacyjnej przerwie powrócili pływacy UŚKS Ostrołęka, którzy wystartowali w sprinterskich zawodach w Ciechanowie. Tym razem do rywalizacji przystąpiło czteroosobowa reprezentacja prowadzona przez trenera Włodzimierza Janczewskiego.


W sumie na konto ostrołęczan trafiło pięć medali, w tym trzy srebrne i dwa brązowe. Bardzo udany występi na swoim koncie zapisał Rafał Majkowski, który zdobył dwa srebrne medale na 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem grzbietowym z nowymi rekordami życiowymi.
- Rafał doskonale pływa długie dystanse i zdobył puchar za pierwsze miejsce na wodach otwartych w Szczytnie - przypomina trener UKS Piątka Włodzimierz Janczewski.

 

Największy sukces w tym roku zanotowała dziewięcioletnia Ala Bożomańska zdobywając trzy medale. Na 50 m stylem dowolnym zdobyła srebrny medal, na 50 m stylem grzbietowym i 50 m stylem motylkowym sięgnęła po brązowe medale. Jej rówieśniczka Zuzia Zawistowska z nowym rekordem życiowym w stylu klasycznym na 50 m zajęła miejsce czwarte. Starsza siostra Ali - Julka Bożomańska specjalizująca się w długich dystansach tym razem w sprincie na 50 m uplasowała się poza podium.- Z pewnością w kolejnych naszych startach również nie zabraknie dobrych wyników i medalowych pozycji - podkreśla trener Włodzimierz Janczewski.

Odsłon: 4923
Komentarzy: 2
10:12, 13.10.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

bozena @ 07:06, 14.10.2016r. IP: *.*.50.169

Brawo dziewczyny.Tak trzymajcie

Kibic @ 13:48, 14.10.2016r. IP: *.*.117.146

WŁODZIMIERZ JANCZEWSKI JEST TRENEREM W UCZNIOWSKIM ŚRODOWISKOWYM KLUBIE SPORTOWYM OSTROŁĘKA W SKRÓCIE UŚKS OSTROŁĘKA

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo