Sobota, 27 kwietnia 2024 r., imieniny Teofila, Zyty, Żywisława

Tęcza JBB rozbiła Czarnych Węgrów (zdjęcia, wideo)

Piłkarze Tęczy JBB Łyse w spotkaniu 16 kolejki rozgrywek IV ligi mazowieckiej w grupie północnej pokonali Czarnych Węgrów 4:1. Podopieczni trenera Dariusza Narolewskiego rozegrali dobre drugie 45 minut i nie dali szans wyżej notowanemu rywalowi.

Do spotkania rozegranego na stadionie przy ulicy Witosa w Ostrołęce obie drużyny przystąpiły z ubytkami kadrowymi. W efekcie gospodarzy zabrakło m.in. braci Magdaleńskich i pauzującego za czerwoną kartkę podstawowego obrońcy Karola Kamionowskiego.

Kilka piłkarzy, którzy zdecydowali wybiec się na murawę również nie było w pełni sił, ale niebiesko-granatowi byli zdeterminowani, aby powalczyć o dobry wynik. To jednak Czarni po dwóch kwadransach gry objęli prowadzenie, a Radosław Replin strzałem bezpośrednio z rzutu rożnego pokonał Adriana Jędraszczaka.

Gospodarze mieli swoje sytuacje strzeleckie za sprawą Marka Kaliszewskiego, Krzysztofa Szymańskiego, Mateusza Sokołowskiego i Piotra Kamionowskiego, ale zabrakło wykończenia sytuacji strzeleckich. Marek Kaliszewski trafił do siatki rywali w 41 minucie meczu, ale sędzia uznał, że był na pozycji spalonej.

Po zmianie stron Tęcza JBB przejęła inicjatywę, a wyrównującą stan spotkania bramkę zdobył Krzysztof Szymański w 55 minucie gry. Dziewięć minut później do siatki rywali trafił Piotr Kamionowski. Kilka minut później kolejną bramkę strzelił Marek Kaliszewski, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Krzysztofie Szymańskim.

W końcówce spotkania na listę strzelców wpisał się jeszcze Mateusz Bałdyga i ustalił wynik niedzielnej konfrontacji na 4:1. Tęcza JBB Łyse wywalczyła ważny komplet punktów, który z pewnością przedłuża nadzieje zespołu na skuteczną walkę o utrzymanie w gronie czwartoligowców.

Kolejne spotkanie niebiesko-granatowi rozegrają na wyjeździe w sobotę, 5 listopada mierząc się z Ożarowianką Ożarów Mazowiecki. Początek starcia został zaplanowany na godz. 13.00.

Tęcza JBB Łyse - Czarni Węgrów 4:1 (0:1)
Bramki: Szymański 55., P. Kamionowski 64., M. Kaliszewski 71.(k), Bałdyga 88. - Replin 30.

Tęcza JBB: Jędraszczak - Wargulewski, Zygmunt, Prusinowski (60. Bałdyga), Domian - Kaliszewski, Sowa, Korytkowski (86. Zalewski), P. Kamionowski (81. Grzyb), Szymański - Sokołowski (76. Kaczyński)

Spotkanie 16 kolejki IV ligi mazowieckiej: Tęcza JBB Łyse - Czarni Węgrów (30.10.2016)