Niedziela, 28 kwietnia 2024 r., imieniny Pawła, Walerii, Ludwika

Szachowe zmagania "Wioletta Cup" (zdjęcia, wideo)

Michał Hryszkiewicz z Wyszkowa zwyciężył w Otwartych Mistrzostwach Ostrołęki w Szachach "Wioletta Cup 2016" rozgrywanych z międzynarodową obsadą. Drugie miejsce w zawodach zajął Sergei Khamitskiy z Mińska na Białorusi, a trzecie Paweł Obiedziński z Łomży.

Na kolejnych miejscach uplasowali się Robert Michalak z Łomży, Mariusz Jagodziński z Warszawy i najlepszy z reprezentantów gospodarzy Paweł Krajewicz.

- Poziom zawodów był bardzo wysoki, o czym świadczy fakt, że do Ostrołęki zawitało tylu szachistów z wysokim rankingiem - podkreśla sędzia Tadeusz Nalewajk z UMKS Wieża Ostrołęka. - Turniej rozegraliśmy na dystansie dziewięciu rund, w tempie po 15 minut na zawodnika.

Do zmagań w kategorii open przystąpili m.in. zawodnicy z Łomży, Białegostoku, Wyszkowa, Warszawy, Małkini Górnej, Michałowic, Wąsewa, goście z Mińska na Białorusi oraz reprezentanci Ostrołęki. Szczegółowe wyniki rywalizacji w załączniku.

W kategorii juniorów do lat 16 zwyciężył Paweł Szeligowski z Łomży, przed Kacprem Rydlem z Wąsewa i Krzysztofem Bieniasem. Tuż za podium uplasował się Daniel Michalak z Jasienicy.

Do ciekawych i zaciętych batalii doszło w kategoriach dzieci w poszczególnych rocznikach. Do lat 8 zwyciężył Bartosz Chełstowski, przed Maciejem Korzeniewskim i Michaliną Kobus. W gronie zawodników do lat 9 najlepszy okazał się Jan Kaczorowski przed Oliwierem Tomczakiem i Igorem Bartkowiakiem. W kategorii do lat 10 zwyciężył Wiktor Korzeniewskim przed Miłoszem Dembińskim i Mateuszem Zawistowskim.

W kategorii do lat 12 zwyciężyła Margarita Aleshko przed Oliwią Zioło i Zuzanną Trzaską. Z kolei w gronie najmłodszych dzieci do lat 7 najlepszy okazał się Jaromir Jagodziński, przed Antonim Rosą i Wiktorią Chiszko. Szczegółowe wyniki rywalizacji dzieci w załączniku.

Patronat honorowy nad zawodami objął Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Jerzy Grabowski, którzy wraz z radnymi Grzegorzem Milewskim i Janem Rzewnickim ufundował nagrody dla szachistów.

Dodatkowo wśród wszystkich uczestników zostały rozlosowane nagrody niespodzianki od sponsorów imprezy: Pensjonatu Wioletta, Piekarni Kurpiowskiej Serafin, Pizzerii Da Grasso, siłowni Forma5 Club, Telewizji Kablowej Esprit oraz radnych Grzegorza Milewskiego i Jana Rzewnickiego. Patronat medialny nad zawodami sprawował portal Moja-Ostroleka.pl.

Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w Szachach "Wioletta Cup 2016" (30.10.2016)