« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Złota, trzy srebra i brąz na koncie UŚKS

Bardzo udanie zaprezentowali się reprezentanci Uczniowskiego Środowiskowego Klubu Sportowego w zawodach z Mławie zorganizowanych w ramach Święta Niepodległości. W imprezie podopieczni trenera Włodzimierza Janczewskiego wywalczyli pięć medali.


Julia Bożomańska zdobyła złoty medal pokonując wszystkie rywalki w finale na 50 m stylem grzbietowym z bardzo dobrym czasem 36.45. W finale 12-letnia zawodniczka na 50 m stylem motylkowym zajęła piąte miejsce. Rok starszy Rafał Majkowski w finale na 50 m stylem dowolnym z nowym rekordem życiowym 28.48 s uplasował się na szóstej pozycji.

 

Oliwia Kułakowska w finale na 50 m stylem grzbietowym wywalczyła srebrny medal z wynikiem 38.57 s, w finale 50 m stylem motylkowym 11-letnia zawodniczka wywalczyła medal brązowy z czasem 37.67 s. W finale na 50 m stylem dowolnym ostrołęczanka uplasowała się tuż za podium z czasem 34.35 s.
- Największą niespodziankę sprawiła Ala Bożomańska, która w klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę 9-letnią otrzymała statuetkę za miejsce trzecie i zdobyła dwa srebrne medale - podkreśla trener Włodzimierz Janczewski.W finale na 50 m stylem grzbietowym uzyskała czas 45.53 s, a na 50 m stylem dowolnym uzyskała wynik 39.36 s. W tym samym roczniku nowy rekord życiowy w stylu klasycznym ustanowiła Zuzia Zawistowska.

Odsłon: 5138
Komentarzy: 0
11:05, 19.11.2016r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo