Niedziela, 28 kwietnia 2024 r., imieniny Pawła, Walerii, Ludwika

MKKK Shinkyokushin z sukcesami na Mazowszu

Reprezentanci Międzyszkolnego Klubu Karate Kyokushin Shinkyokushin zajęli drugie miejsce w pierwszej edycji Mazowieckiej Ligi Karate, która odbyła się w Michałowicach. Na konto podopiecznych sensei Artura Prusińskiego i Mariana Zająca trafiło siedemnaście medali.

W klasyfikacji medalowych lepszy od MKKK Shinkyokushin okazał się tylko Bielański Klub Kyokushin Karate. Z grona siedemnastu zawodniczek i zawodników ostrołęckiego klubu aż trzynaście wywalczyło miejsca na podium. W zawodach mogli startować karatecy z roczników 2005-2008.

Złote medale w zawodach wywalczyli: Iza Piskorek, Borys Szczubełek, Marcin Nalewajk i Filip Czaplicki. Srebrne krążki wywalczyli: Helena Mieczkowska, Zuzanna Grzegorczyk, Maria Lisiewska i Maksymilian Żebrowski. Brązowe medale zdobyli: Iga Kłos, Aleksandra Antczak, Patrycja Rutkowska, Jakub Tyszka i Kamil Tyszka.

Sekundantami podczas walk byli sensei Marian Zając i sempai Kinga Przybyłek, a rolę sędziów sprawowali sensei Artur Prusiński i sempai Wojciech Domański.

W pierwszy weekend listopada karatecy MKKK Shinkyokushin wzięli udział w seminarium szkoleniowym z mistrzynią świata sensei Emi Shohuchi w Książenicach. We wspólnych treneningach wzięło udział blisko 120 zawodniczek i zawodników, w tym dziewięcioro reprezentantów MKKK. Przed podopiecznymi sensei Artura Prusińskiego i Mariana Zająca kolejne wyzwania w tym Mistrzostwa Europy Kadetów w Sofii i zawody Pucharu Polski.