« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 27 września 2020 r., imieniny Damiana, Amadeusza, Mirabelli

Moja Ostrołęka

Aktualności

Pięć złotych medali i rekord Murawskiej (wideo)

Zawodniczka UKS Piątka Ostrołęki Maria Murawska zdobyła pięć złotych medali i ustanowiła rekord Polski na 50 m stylem motylkowym w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych. Rywalizacja miała miejsce w dniach 3-5 marca na basenie Aqua Lublin.


W zawodach udział wzięła rekordowa liczba 681 zawodniczek i zawodników ze 156 klubów z całego kraju. W pierwszym dniu Mistrzostw Polski na basenie 25-metrowym podopieczna trenera Andrzeja Pyskły w porannych eliminacjach na 50 m stylem dowolnym i 100 m stylem motylkowym uzyskując rekordy życiowe zapewniła sobie pierwsze miejsca w seriach finałowych.

 

W finale na 50 m stylem stylem dowolnym z czasem 26.28 s poprawiając rekord życiowy z serii eliminacyjnej zdobyła, swój pierwszy złoty medal na Mistrzostwach Polski. Na 100 m stylem motylkowym z czasem 1:02.61, po raz drugi zawodniczka UKS Piątka zdobywa złoty medal, a do rekordu Polski zabrakło zawodniczce 0.26 sekundy.

Sobota była drugim dniem pełnym emocji od samego poranka. W eliminacjach na 50 m stylem motylkowym podopieczna trenera Andrzeja Pyskły uzyskała najlepszy czas 28.05 s ustanawiając kolejny rekord życiowy, a do rekordu Polski 14-latków Aleksandry Urbańczyk zabrakło jej zaledwie 0.05 s.

 

W następnym starcie na 200 m stylem zmiennym ostrołęczanka ponownie ustanowiła rekord życiowy i z czasem 2:22.45 zapewniła sobie przejście do następnego, decydującego o medalach etapu rywalizacji uzyskując najlepszy czas ze wszystkich finalistek.
- Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na popołudniowe starty - mówi szkoleniowiec Andrzej Pyskło. - W pierwszym z nich Marysi udało się zdobyć zloty medal, który okrasiła rekordem Polski - uzyskując czas 27.89 s, lepszy od poprzedniego o 0.11 s.

 

Organizatorzy mistrzostw zorganizowali ostrołęczance miłą niespodziankę. Złotym medalem udekorowała ją jedna z najlepszych polskich pływaczek Aleksandra Urbańczyk.
- Były to niezapomniane chwile dla Marysi, uwieńczenie pracy jej i trenerów z UKS Piątka - podkreśla szkoleniowiec Andrzej Pyskło.

 

W kolejnym starcie z czasem 2:21.21 na 200 m stylem zmiennym Maria Murawska zdobyła drugi złoty krążek tego dnia. W trzecim dniu zmagań Maria Murawska zdobyła złoty medal na 100 m stylem dowolnym z czasem 57.37 s i ustanowiła nowy rekord życiowy. Tym samym potwierdziła, że jest jedną z czołowych zawodniczek 14-letnich w Polsce.
- To był najważniejszy start w kilkuletniej karierze pływackiej zawodniczki - podkreśla trener UKS Piątka Andrzej Pyskło. - Po raz pierwszy w życiu na dziesięć startów ustanowiła dziewięć rekordów życiowych, a klub UKS Piątka w klasyfikacji medalowej zajął drugie miejsce. Wyniki osiągnięte przez zawodniczkę podczas zawodów są bardzo obiecujące w perspektywie Letnich Mistrzostw Polski.

 

Rekord Polski Marii Murawskiej na 50 m stylem motylkowym

Odsłon: 8432
Komentarzy: 0
09:07, 07.03.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Reprezentanci Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowe WOPR-OS powrócili do treningów i już planują starty w zawodach. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego trenują pięć razy w tygodniu na basenie w Ostrowi Mazowieckiej.

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS od blisko trzech miesięcy trenują indywidualnie i czekają na możliwość regularnych treningów na basenie. Większość tegorocznych imprez została odwołana, kilka przeniesiono na inny termin.

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Trzech podopiecznych trenera Dariusza Małkowskiego zdobyło w minionym roku wiele medali. Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Hubert Nakielski, z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce, zostali docenieni również przez prezydenta.

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Angelika Wikieł ma za sobą udane starty w 2019 roku. Prezydent Łukasz Kulik postanowił wynagrodzić ciężką pracę pływaczki i przyznał jej stypendium sportowe. Podopieczna swojej starszej siostry Manueli zdobyła m.in. trzy złote medale podczas Grand Prix Polski.

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Dzieci i młodzież szkolna z województwa mazowieckiego od poniedziałku 10 lutego rozpoczynają zimową przerwę w nauce. Teraz mogą wypocząć spędzając aktywnie czas m.in. w Aquarium. Zobacz jaką ofertę, dla uczniów i rodzin, przygotował ostrołęcki park wodny.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo