« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 20 lutego 2020 r., imieniny Leona, Ludomiła, Lubomira

Moja Ostrołęka

Aktualności

Pięć złotych medali i rekord Murawskiej (wideo)

Zawodniczka UKS Piątka Ostrołęki Maria Murawska zdobyła pięć złotych medali i ustanowiła rekord Polski na 50 m stylem motylkowym w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych. Rywalizacja miała miejsce w dniach 3-5 marca na basenie Aqua Lublin.


W zawodach udział wzięła rekordowa liczba 681 zawodniczek i zawodników ze 156 klubów z całego kraju. W pierwszym dniu Mistrzostw Polski na basenie 25-metrowym podopieczna trenera Andrzeja Pyskły w porannych eliminacjach na 50 m stylem dowolnym i 100 m stylem motylkowym uzyskując rekordy życiowe zapewniła sobie pierwsze miejsca w seriach finałowych.

 

W finale na 50 m stylem stylem dowolnym z czasem 26.28 s poprawiając rekord życiowy z serii eliminacyjnej zdobyła, swój pierwszy złoty medal na Mistrzostwach Polski. Na 100 m stylem motylkowym z czasem 1:02.61, po raz drugi zawodniczka UKS Piątka zdobywa złoty medal, a do rekordu Polski zabrakło zawodniczce 0.26 sekundy.

Sobota była drugim dniem pełnym emocji od samego poranka. W eliminacjach na 50 m stylem motylkowym podopieczna trenera Andrzeja Pyskły uzyskała najlepszy czas 28.05 s ustanawiając kolejny rekord życiowy, a do rekordu Polski 14-latków Aleksandry Urbańczyk zabrakło jej zaledwie 0.05 s.

 

W następnym starcie na 200 m stylem zmiennym ostrołęczanka ponownie ustanowiła rekord życiowy i z czasem 2:22.45 zapewniła sobie przejście do następnego, decydującego o medalach etapu rywalizacji uzyskując najlepszy czas ze wszystkich finalistek.
- Z niecierpliwością oczekiwaliśmy na popołudniowe starty - mówi szkoleniowiec Andrzej Pyskło. - W pierwszym z nich Marysi udało się zdobyć zloty medal, który okrasiła rekordem Polski - uzyskując czas 27.89 s, lepszy od poprzedniego o 0.11 s.

 

Organizatorzy mistrzostw zorganizowali ostrołęczance miłą niespodziankę. Złotym medalem udekorowała ją jedna z najlepszych polskich pływaczek Aleksandra Urbańczyk.
- Były to niezapomniane chwile dla Marysi, uwieńczenie pracy jej i trenerów z UKS Piątka - podkreśla szkoleniowiec Andrzej Pyskło.

 

W kolejnym starcie z czasem 2:21.21 na 200 m stylem zmiennym Maria Murawska zdobyła drugi złoty krążek tego dnia. W trzecim dniu zmagań Maria Murawska zdobyła złoty medal na 100 m stylem dowolnym z czasem 57.37 s i ustanowiła nowy rekord życiowy. Tym samym potwierdziła, że jest jedną z czołowych zawodniczek 14-letnich w Polsce.
- To był najważniejszy start w kilkuletniej karierze pływackiej zawodniczki - podkreśla trener UKS Piątka Andrzej Pyskło. - Po raz pierwszy w życiu na dziesięć startów ustanowiła dziewięć rekordów życiowych, a klub UKS Piątka w klasyfikacji medalowej zajął drugie miejsce. Wyniki osiągnięte przez zawodniczkę podczas zawodów są bardzo obiecujące w perspektywie Letnich Mistrzostw Polski.

 

Rekord Polski Marii Murawskiej na 50 m stylem motylkowym

Odsłon: 7956
Komentarzy: 0
09:07, 07.03.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo