« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 30 maja 2020 r., imieniny Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Mielnik: I liga i PlusLiga kuszą nie tylko mnie, ale...

Siatkarze Energi Ostrołęka byli o krok od wywalczenia awansu do rozgrywek I ligi. Zabrakło niewiele, aby zagrać w finale rozgrywek II ligi. W ekipie biało-czerwonych panuje wielki smutek, bo dla większości siatkarzy awans oznaczałby wielki sportowy awans. Co dalej z zespołem?


- Czujemy wielki smutek, a wielu z moich zawodników nie wytrzymało i polało się sporo łez po turnieju finałowym - podkreśla trener Mateusz Mielnik. - Zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy, żeby w tym finale się znaleźć, ale tak się nie stało. Było wiele emocji, bo przez te dziesięć miesięcy bardzo się ze sobą związaliśmy i pracowaliśmy, żeby tą szansę gry o awans dostać. Nie udało się, ale mimo wszystko wychodzimy z podniesioną głową i wielkim bagażem doświadczeń.

 

W tym momencie nie wiadomo, ilu zawodników Energi Ostrołęka będzie chciało nadal rywalizować w rozgrywkach II ligi. Bardzo dobre występy sprawiły, że ofert z wyższych lig nie brakuje dla siatkarzy i trenera Mateusza Mielnika.
- Na chwilę obecną potrzebujemy ochłonąć - podkreśla trener Mateusz Mielnik. - Przyjdzie czas, żeby podsumować sezon i pomyśleć o przyszłości. Co będzie dalej nie wiem. Umówiliśmy się z zarządem na konkretne rozmowy po turnieju. Nie ukrywam ze I liga i PlusLiga kuszą nie tylko mnie, ale również zawodników. System awansu jest bardzo skomplikowany, ale będzie czas na to, aby to przeanalizować i podjąć dobre decyzje wraz z zarządem.Kibice chcieliby, aby trener Mateusz Mielnik nadal prowadził i rozwijał ostrołęcki zespół. Sam zainteresowany również chciałby, aby wyjaśniła się jego przyszłość w najbliższych tygodniach.
- Chciałbym, żeby to się wyjaśniło jak najszybciej, bo czasu na budowę zespołu nie jest za wiele - stwierdza trenera Mateusz Mielnik. - Nie będę ukrywał, że decyzja zarządu jak i moja będzie zależeć od kilku czynników finansowych, ale przede wszystkim pomysłu na funkcjonowanie klubu jak i drużyny w przyszłości. Tak jak powiedziałem spotkamy się i wtedy będzie decyzja.

 

W ostatnich sezonach nie brakowało przypadków, w których PZPS otwierał drzwi do I ligi dla zespołów spoza tych, które wywalczył awans bezpośrednio z II ligi. Być może również biało-czerwoni otrzymają swoją szansę, jeśli warunków licencyjnych nie spełnią beniaminkowie lub kolejny zespół z I ligi zostanie wycofany.
- Nie zastanawiałem się nad tym szczerze mówiąc - stwierdza trener Mateusz Mielnik. - Wraz z zespołem myśleliśmy tylko o awansie sportowym. Nie wiem, co przyniesie przyszłość, ale życie pokazało, że wszystko się może zdarzyć. Nigdy nie można mówić nie, ale żeby grać w pierwszej lidze trzeba być do niej odpowiednio przygotowanym, a nie na sile próbować, bo z tego zawsze wychodzi więcej złego niż dobrego. Zobaczymy, na razie musimy wszyscy uzbroić się w cierpliwość.

Odsłon: 4749
Komentarzy: 6
08:21, 11.05.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Prezydent dostrzegł talent Martyny Werpachowskiej

Prezydent dostrzegł talent Martyny Werpachowskiej

Martyna Werpachowska to utalentowana siatkarka młodego pokolenia w Ostrołęckim Towarzystwie Piłki Siatkowej Nike. Prezydent Łukasz Kulik dostrzegł ogromne możliwości zawodniczki ostrołęckiego zespołu i przyznał jej stypendium sportowe.

Łomacz z niedosytem w siatkarskiej PlusLidze

Łomacz z niedosytem w siatkarskiej PlusLidze

Siatkarze PGE Skry Bełchatów zakończyli rywalizację na trzeciej lokacie w rozgrywkach PlusLigi. Podopieczni trenera Michała Gogola wygrali siedemnaście z 24 spotkań i w przyszłym sezonie ponownie zagrają w Lidze Mistrzów. Pozostał jednak spory niedosyt.

SPS Volley Ostrołęka bez awansu do III ligi

SPS Volley Ostrołęka bez awansu do III ligi

Z powodu szalejącej pandemii koronawirusa w Polsce podjęto decyzję o zakończeniu siatkarskich rozgrywek seniorskich w sezonie 2019/2020. Mazowiecko-Warszawski Związek Piłki Siatkowej wystosował komunikat. Niestety, dla ostrołęczan nie jest przychylny.

Volley trzeci w ligowej stawce. Rozgrywki zawieszone do odwołania

Volley trzeci w ligowej stawce. Rozgrywki zawieszone do odwołania

Po osiemnastu spotkaniach w rozgrywkach IV ligi mazowieckiej w grupie 1 ostrołęcki Volley zajmuje trzecią pozycję. Liderem jest ŻSS "Len", a drugą lokatę piastuje Huragan Wołomin. Niestety, w związku z panującym koronawirusem rozgrywki zostały zawieszone.

Grzegorz Łomacz zaręczony! Piękna Ola powiedziała 'tak'

Grzegorz Łomacz zaręczony! Piękna Ola powiedziała "tak"

Grzegorz Łomacz, w czasie przygnębienia związanego z panującą epidemią koronawirusa, zabrał swoją partnerkę na górską wycieczkę w Karkonosze. Ostrołęczanin na Szrenicy oświadczył się swojej ukochanej. Piękna Ola powiedziała "tak"!

» Wasze komentarze

Mieszkaniec @ 15:19, 11.05.2017r. IP: *.*.45.103

Trener pisze że kuszą jego i zawodników. Trenerze albo trenujecie i gracie dla nas i dla piłki a potem dopiero dla pieniędzy i w Ostrołęce nie oczekujcie kokosów, poprostu chcecie być z nami i zostajecie albo się pożegnajmy w zgodzie.

do Mieszkaniec @ 15:27, 11.05.2017r. IP: *.*.49.43

Jak się coś zbudowało z niczego to chciałoby się to kontynuować dalej. Szczególnie, że budżet nie jest taki mały i dlaczego Mielnik ma zarabiać mniej od poprzednika?

Fan preZesa @ 18:26, 11.05.2017r. IP: *.*.162.202

Daj mu Stasiek podwyżkę bo wyraźnie zasługuje i powinien dalej budować zespół Chyba że chcecie znowu robić wszystko od nowa.

jaki @ 09:16, 12.05.2017r. IP: *.*.49.168

Prezes nie wymiękaj :-) miej swoje zdanie,tradycyjnie inne niz kibice,zarząd i wszyscy pozostali. JAKI prezes taki klub :-)

ccc @ 15:48, 12.05.2017r. IP: *.*.156.82

Jestem za tym by Mielnk dostał tyle co poprzedni trener. Hi hi i po trenerze.

ak @ 15:26, 13.05.2017r. IP: *.*.171.51

Jeśli Trener Melnik ma tyle propozycji z wyższych klas rozgrywkowych niech odejdzie . Z pewnością z "niewolnika" nie ma pracownika.;-). Niech spróbuje gdzie indziej jak mu nie pasuje .

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo