Piątek, 3 maja 2024 r., imieniny Marii, Aleksandra, Stanisława

Liga Mistrzów: Real obronił trofeum!

Real Madryt nie pozostawił złudzeń Juventusowi w drugiej połowie i choć po pierwszej na stadionie w Cardiff w finale Ligi Mistrzów mieliśmy remis 1:1, to po zmianie stron trzy gole dla Królewskich ustaliły wynik na 4:1 i historyczną obronę zwycięstwa w elitarnych rozgrywkach.

Dwa trafienia dla najlepszej ekipy w Europie strzelił Cristiano Ronaldo. Juventus rozpoczął bardzo dobrze ten finał - od okazji Higuaina, który uderzał z dystansu i Navas wypuścił futbolówkę przed siebie. Ponownie bramkarz Realu musiał wykazać się w siódmej minucie, gdy bardzo mocno zza pola karnego huknął Pjanic i golkiper wybijał do boku.

Real nie istniał w pierwszym kwadransie, jednak w tuż po rozpoczęciu drugiego wyszedł na prowadzenie. Po świetnie rozegranej akcji, Daniel Carvajal odegrał piłkę do Cristiano Ronaldo, a ten idealnie zmieścił piłkę między obrońcami Juve, a słupkiem.

Do wyrównania doszło bardzo szybko, bo jeszcze przed 30 minutą z gola na 1:1 cieszył się Mario Mandzukic. Chorwat wykończył akcję, w której piłka ani przez chwilę nie dotknęła murawy - po zgraniu Higuaina uderzył przewrotką i zaskoczył lobem Navasa.Tymczasem do przerwy wszystko było jeszcze możliwe.

W drugiej połowie istniał już jednak tylko Real. W 61 minucie mieliśmy 2:1 za sprawą potężnego uderzenia Casemiro z dystansu i rykoszetu od Samiego Kheidry. Gianluigi Buffon był bez szans. Trzy minuty później było już 3:1, gdy po wrzutce Modrica z linii końcowej między obrońców STarej Damy wbiegł Cristiano Ronaldo i zaskoczył nie tylko ich, ale i Gianluigiego Buffona.

Gdy w 84 minucie z drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką wyleciał Cuadrado, było już właściwie po meczu. Osłabionych bianconerich dobił w 90 minucie Asensio i Real ostatecznie pokonał rywala 4:1.

Juventus FC - Real Madryt 1:4 (1:1)
Bramki: Mandzukic 27. - C. Ronaldo 20. 64., Casemiro 61. Asensio 90.

Juventus: Buffon - Barzagli (66. Cuadrado), Bonucci, Chiellini - Dani Alves, Pjanic (71. Marchisio), Dybala (78. Lemina), S. Khedira, Alex Sandro - Higuain, Mandzukic

Real: Navas - Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo - Kroos (88. Morata), Casemiro, Modric - Isco (82. Asensio), Benzema (77. Bale), Ronaldo