« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 25 lutego 2020 r., imieniny Cezarego, Wiktora, Konstancjusza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Złoto Kowalskiej i końcowe triumfy UKS Piątka

Reprezentantki UKS Piątka z powodzeniem rywalizowały w ostatnich zawodach z cyku "Od Młodzika do Olimpijczyka", które zostały przeprowadzone na olimpijskim basenie Uniwersytetu Medycznego w Warszawie. W zawodach złoty medal wywalczyła Magda Kowalska.


W finałowych zawodach w każdej konkurencji indywidualnej w poszczególnych kategoriach wiekowych do rywalizacji mogły przystąpić po trzy osoby, które uzyskały w sezonie 2016/2017 najlepsze wyniki według punktów FINA oraz najlepszych trzynaście osób według zestawienia punktów FINA, uwzględniającego cztery najlepsze wyniki ze wszystkich zawodów eliminacyjnych.

 

W zawodach zabrakło najlepszej zawodniczki UKS Piątka Ostrołęka Marii Murawskiej, która tym razem wystartowała w Letnich Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym. W efekcie w stolicy kraju pod wodzą trenera Andrzeja Pyskły wystartowały: Magda Kowalska, Maria Mikas i Maja Obrębska.


Esprit

Złoty medal w zawodach wywalczyła Magda Kowalska w rywalizacji na dystansie 100 m stylem motylkowym z czasem 1:10.65 i czwarte miejsce na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:04.46. Maria Mikas popłynęła po czwarte miejsce na 100 m stylem klasycznym z czasem 1:25.13 s, ustanawiając nowy rekord życiowy oraz uplasowała się na dziewiątej lokacie na 50 m stylem motylkowym z czasem 36.82 s

W klasyfikacji generalnej dziewcząt rocznik 2003 pierwsze miejsce zajęła Maria Murawska zdobywając 4893 pkt. W roczniku 2004 w gronie dziewcząt drugie miejsce zajęła Magda Kowalska zdobywając 3943 punktów. Gościem specjalnym podczas ceremonii wręczania nagród był Minister Sportu Witold Bańka.

Odsłon: 12228
Komentarzy: 0
07:55, 16.06.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo