« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 28 lutego 2020 r., imieniny Romana, Makarego, Lutomira

Moja Ostrołęka

Aktualności

Złoto, srebro i brąz Marii Murawskiej w Olsztynie

Bardzo udanie zaprezentowała się reprezentantka UKS Piątka Ostrołęka Maria Murawska w Mistrzostwach Polski 14-latków, które odbyły się na pływalni Aquasfera w Olsztynie. W trzydniowych zawodach o medale rywalizowało blisko sześciuset pływaków z całego kraju.


Maria Murawska intensywnie trenuje od 18 czerwca, kiedy to rozpoczęła treningi na obozie kadry narodowej w Dębicy. 

- Celem jest zbudowanie formy na będące zwieńczeniem owocnego sezonu prestiżowe zawody Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy (EYOF), który odbędzie się w dniach 24-29 lipca w Gyor na Węgrzech - podkreśla szkoleniowiec zawodniczki Andrzej Pyskło.

Ważnym testem przed tą imprezą były Mistrzostwa Polski 14-latków, które były ważnym sprawdzianem, ale nie są kluczową imprezą. Najwyższa forma zawodniczce ma towarzyszyć imprezie Gyor za dwa tygodnie.


JBB

Podopieczna trenera Andrzeja Pyskły w zawodach i tak wywalczyła trzy medale. Złoty na 50 m stylem motylkowym z czasem 28.86 s, srebrny medal na 100 m stylem dowolnym 59.82 s, poprawiając dodatkowo rekord życiowy oraz brąz na 50 m stylem dowolnym z rezultatem 27.39 s. Maria Murawska zajęła także piąte miejsce na 100 m stylem motylkowym i szóste na 200 m zmiennym.

- Dzięki tym wynikom nasz klub uplasował się na dziesiątej lokacie w klasyfikacji medalowej imprezy - dodaje szkoleniowiec UKS Piątka Ostrołęka. - W sumie w zawodach wzięło udział 587 uczestników - 278 dziewcząt i 309 chłopców reprezentujących aż 146 kluby.

Tuż po zawodach Maria Murawska rozpoczęła kolejny etap przygotowań do najważniejszej imprezy sezonu letniego. Tym razem czeka ją obóz kondycyjny w Lublinie, a po jego zakończeniu w piątek, 21 lipca uroczyste ślubowanie w Polskim Komitecie Olimpijskim, a następnie podróż do węgierskiego Gyor.

Odsłon: 8430
Komentarzy: 2
09:06, 12.07.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Olek @ 19:20, 13.07.2017r. IP: *.*.16.116

No brawo brawo dobrze że mamy takie zawodniczki, ale gdzie twoja koleżnka magda kowalska ona przecierz też jest dobra. Nie długo będzie druga super zawodniczka no już jest. Gratulacje dla trenera i marysi.

Ankasranka @ 19:21, 13.07.2017r. IP: *.*.16.116

Magda magda

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo