« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 24 września 2017 r., imieniny Gerarda, Teodora, Hermana

Moja Ostrołęka

Aktualności

Żebrowska bez awansu do finału MME w Bydgoszczy

Magdalena Żebrowska uzyskała dobry wynik 6.19 m w eliminacjach do konkursu Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Bydgoszczy, ale nie wystarczyło to do awansu do finału. Wychowanka OKLA Ostrołęka nie zdołała wypełnić minimum i uplasowała się na piętnastej lokacie.


Do rywalizacji przystąpiło 26 zawodniczek w konkurencji skoku w dal, w tym trzy Polski. Magdalena Żebrowska reprezentująca obecnie KS Podlasie Białystok uzyskała z grona Biało-czerwonych najlepszy wynik 6.19 m. Izabela Włodarska zanotowała 6.15 m, a Natalia Chacińska 6.01. To bardzo dobry prognostyk przed Mistrzostwami Polski Seniorów, które zostaną przeprowadzony już w następny weekend.

 

Najlepsza w eliminacjach do konkursu głównego była Ukrainka Maryna Bekh z wynikiem 6.63 m, przed Niemką Anną Buhler - 6.45 m i Francuzką Yanis David - 6.45 m. Do finału awansowało trzynaście zawodniczek.
- Czterech centymetrów zabrakło do awansu do finału Młodzieżowych Mistrzostw Europy - stwierdza Magdalena Żebrowska. - To naprawdę mało i szkoda, bo ostatni skok oddałam kilkanaście centymetrów przed plasteliną. Nie zrażam się niepowodzeniem, bo to mój debiut w Mistrzostwach Europy i wiem, że w przyszłości mogę wykorzystać mój zapas i osiągnąć znacznie lepszy wynik.Teraz Magdalena Żebrowska ma kilka dni na przygotowania do Mistrzostw Polski Seniorów, które już w najbliższy weekend 21-23 lipca odbędą się w Białymstoku. Celem zawodniczki z Lelisa jest walka o wywalczenie miejsca na podium.

Odsłon: 3981
Komentarzy: 0
08:41, 16.07.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Majewski: Trzeba zainwestować w stadion (wideo)

Majewski: Trzeba zainwestować w stadion (wideo)

Podczas wizyty w naszym mieście dwukrotny mistrz olimpijski Tomasz Majewski zawitał do redakcji portalu Moja Ostrołęka. Z obecnym wiceprezesem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki rozmawialiśmy o rozwoju dyscypliny i potrzebie remontu stadionu przy ulicy Witosa.

Dzieci z STO spotkały się z mistrzem (zdjęcia, wideo)

Dzieci z STO spotkały się z mistrzem (zdjęcia, wideo)

Dwukrotny mistrz olimpijski Tomasz Majewski podczas wizyty w Ostrołęce spotkał się z dziećmi i młodzieżą Zespołu Szkół STO. Podczas wizyty w hali w Wojciechowicach nie zabrakło licznych pytań, zdjęć z legendarnym sportowcem oraz wielu autografów.

Mityng Młodzików OKLA z Tomaszem Majewskim

Mityng Młodzików OKLA z Tomaszem Majewskim

Dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski będzie gościem specjalnym Mityngu Młodzików organizowanego przez Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki. W zawodach na stadionie MZOSTiIT przy ulicy Witosa wezmą udział reprezentanci klubów z całego regionu.

Aż dziesięć medali lekkoatletów OKLA w Olecku

Aż dziesięć medali lekkoatletów OKLA w Olecku

Rewelacyjnie spisali się reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Olecku. Z imprezy młody narybek powrócił aż dziesięcioma medalami i drugą lokat w klasyfikacji generalnej. Na konto OKLA trafiły trzy złota.

UKS Clan zaprasza na Test Coopera dla wszystkich

UKS Clan zaprasza na Test Coopera dla wszystkich

Uczniowski Klub Sportowy Clan w Ostrołęce po raz kolejny zaprasza do udziału w Teście Coopera na stadionie miejskim. Test to próba wysiłkowa, opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera polegająca na dwunastominutowym nieprzerwanym biegu.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama


Karting

Najnowsze wideo