« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 16 lipca 2020 r., imieniny Mariki, Benity, Dzierżysława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Zacięte batalie tenisistów w rozgrywkach OLT

W cieniu dużych tenisowych turniejów w naszym regionie rozgrywane są spotkania Ostrołęckiej Ligi Tenisa. W obecnym sezonie Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisowe zorganizowało I i II ligę. W obu nie zabrakło ciekawych meczów oraz kilku niespodzianek.


W najlepszej grupie tenisistów największą niespodziankę sprawił Adam Otłowski, który w ostatnim meczu pokonał lidera grupy Jordana Czapskiego 6:4 1:6 7:6. Kamil Woźniak musiał z kolei uznać wyższość Marka Dawidczyka 4:6 4:6. 

- Bardzo zacięte były mecze Mirosława Mazucha z Kamilem Woźniakiem i Adamem Otłowskim. Mimo że Mirosław Mazuch wygrał w pierwszym secie, to mecze kończyły się zwycięstwami rywali - komentuje dyrektor rozgrywek Piotr Mrozek.

 

Na szczycie rozgrywek I ligi plasują się obecnie Jordan Czapski i Adam Otłowski, którzy zdobyli po szesnaście punktów. Na kolejnych lokatach plasują się Mirosław Mazuch - 14 pkt, Kamil Woźniak - 13 pkt. oraz Marek Dawidczyk i Bartosz Murach - po 12 pkt. Wszyscy zachowali jeszcze szanse na zwycięstwo w rozgrywkach. Ligę bez zdobytego punktu zamyka Sebastian Szczechowiak.


Esprit

W II lidze świetnie radzi sobie Roman Szkopek, który jest już tylko o krok od wywalczenia awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. W dotychczasowych dziesięciu meczach zgromadził 27 punktów i wyprzedza kolejnych na liście Piotra Szczepanka - 24 pkt, Francoisa Legala - 22 pkt i Grzegorza Bara - 20 pkt.

- W II OLT rozgrywane są niezwykle zacięte i emocjonujące mecze - mówi dyrektor rozgrywek Piotr Mrozek. - Jako przykład mogę podać mecz Tomasza Pakieły z Romanem Szkopkiem, który był rozgrywany przez pięć godzin i w ciągu trzech dni z powodu zapadających ciemności i złych warunków atmosferycznych. Roman Szkopek prowadził 6:4 5:2, ale mimo to przegrał ten mecz. Bardzo dobra postawa Piotrka Szczepanka i jego niespodziewana wysoka porażka ze Szkopkiem 0:6 0:6, w ostatniej kolejce.

 

Z pewnością walka o awans do wyższej klasy rozgrywkowej w najbliższych tygodniach nabierze jeszcze rumieńców. Zainteresowanie rywalizacją w lidze rośnie, a to może sprawić, że w kolejnym sezonie uczestnicy mogą zostać podzieleni na ligi.

Odsłon: 7529
Komentarzy: 0
09:46, 30.07.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Piotr Mrozek i Kamil Woźniak najlepsi (zdjęcia, video)

Piotr Mrozek i Kamil Woźniak najlepsi (zdjęcia, video)

Nie ma silnych na naszych deblistów. Piotr Mrozek i Kamil Woźniak zostali triumfatorami turnieju, który odbył się na kortach przy ul. Hallera 10. W sumie do zmagań stanęło 12 par. Późniejsi mistrzowie wygrali wszystkie spotkania.

Zaczęli walkę na korcie

Zaczęli walkę na korcie

Właśnie rozpoczął się turniej deblowy na kortach przy ul. Hallera 10. Do zmagań zgłosiło się 12 par, które zostały rozlosowane do czterech grup. Dzisiaj dowiemy się, kto będzie cieszył się z końcowego triumfu. Przedstawiamy plan spotkań grupowych.

Matyczak mistrzem Ostrołęki (zdjęcia, wideo)

Matyczak mistrzem Ostrołęki (zdjęcia, wideo)

Korty MZOS-TiIT były areną zmagań jednego z najważniejszych turniejów w roku. 30 tenisistów stanęło do walki w Mistrzostwach Miasta Ostrołęki w tenisie ziemnym o puchar prezydenta miasta - Łukasza Kulika.

Darmowe zajęcia z tenisa

Darmowe zajęcia z tenisa

Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisowe dzięki Urzędowi Miasta Ostrołęka organizuje bezpłatne szkolenie tenisowe dla dzieci i młodzieży pod hasłem "Sportowe Wakacje w Mieście". Zaczynają się już w poniedziałek.

Tenisowe Mistrzostwa Ostrołęki. Plan gier

Tenisowe Mistrzostwa Ostrołęki. Plan gier

Aż 30 tenisistów z Ostrołęki, powiatu ostrołęckiego, ale również sąsiednich miejscowości przystąpi do rywalizacji na kortach ziemnych. Zmagania w mistrzostwach miasta zostaną przeprowadzone o puchar prezydenta Łukasza Kulika. Poznaj plan rywalizacji w zawodach.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo