« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 2 kwietnia 2020 r., imieniny Franciszka, Władysława, Urbana

Moja Ostrołęka

Aktualności

Zacięte batalie tenisistów w rozgrywkach OLT

W cieniu dużych tenisowych turniejów w naszym regionie rozgrywane są spotkania Ostrołęckiej Ligi Tenisa. W obecnym sezonie Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisowe zorganizowało I i II ligę. W obu nie zabrakło ciekawych meczów oraz kilku niespodzianek.


W najlepszej grupie tenisistów największą niespodziankę sprawił Adam Otłowski, który w ostatnim meczu pokonał lidera grupy Jordana Czapskiego 6:4 1:6 7:6. Kamil Woźniak musiał z kolei uznać wyższość Marka Dawidczyka 4:6 4:6. 

- Bardzo zacięte były mecze Mirosława Mazucha z Kamilem Woźniakiem i Adamem Otłowskim. Mimo że Mirosław Mazuch wygrał w pierwszym secie, to mecze kończyły się zwycięstwami rywali - komentuje dyrektor rozgrywek Piotr Mrozek.

 

Na szczycie rozgrywek I ligi plasują się obecnie Jordan Czapski i Adam Otłowski, którzy zdobyli po szesnaście punktów. Na kolejnych lokatach plasują się Mirosław Mazuch - 14 pkt, Kamil Woźniak - 13 pkt. oraz Marek Dawidczyk i Bartosz Murach - po 12 pkt. Wszyscy zachowali jeszcze szanse na zwycięstwo w rozgrywkach. Ligę bez zdobytego punktu zamyka Sebastian Szczechowiak.


Esprit

W II lidze świetnie radzi sobie Roman Szkopek, który jest już tylko o krok od wywalczenia awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. W dotychczasowych dziesięciu meczach zgromadził 27 punktów i wyprzedza kolejnych na liście Piotra Szczepanka - 24 pkt, Francoisa Legala - 22 pkt i Grzegorza Bara - 20 pkt.

- W II OLT rozgrywane są niezwykle zacięte i emocjonujące mecze - mówi dyrektor rozgrywek Piotr Mrozek. - Jako przykład mogę podać mecz Tomasza Pakieły z Romanem Szkopkiem, który był rozgrywany przez pięć godzin i w ciągu trzech dni z powodu zapadających ciemności i złych warunków atmosferycznych. Roman Szkopek prowadził 6:4 5:2, ale mimo to przegrał ten mecz. Bardzo dobra postawa Piotrka Szczepanka i jego niespodziewana wysoka porażka ze Szkopkiem 0:6 0:6, w ostatniej kolejce.

 

Z pewnością walka o awans do wyższej klasy rozgrywkowej w najbliższych tygodniach nabierze jeszcze rumieńców. Zainteresowanie rywalizacją w lidze rośnie, a to może sprawić, że w kolejnym sezonie uczestnicy mogą zostać podzieleni na ligi.

Odsłon: 7158
Komentarzy: 0
09:46, 30.07.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Tenisowe święto w Czerwinie odwołane! Koronawirus zbiera plony

Tenisowe święto w Czerwinie odwołane! Koronawirus zbiera plony

Szósta edycja Grand Prix Tenisa Stołowego o puchar wójta gminy Czerwin nie odbędzie się w pierwotnym terminie. LUKS Czerwin zdecydował się na odwołanie wydarzenia. Decyzja zapadła w związku z rosnącą liczbą osób zakażonych koronawirusem.

VI Tenisowe Grand Prix Czerwina. Weź udział

VI Tenisowe Grand Prix Czerwina. Weź udział

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Czerwin zaprasza wszystkich chętnych do udziału w VI Grand Prix Tenisa Stołowego o puchar wójta gminy Czerwin. Do rywalizacji może przystąpić każdy, a turniej rozegrany zostanie w aż sześciu kategoriach.

'Ferie z tenisem ziemnym'. Spróbuj swoich sił

"Ferie z tenisem ziemnym". Spróbuj swoich sił

Dzieci i młodzież mają okazję poznać podstawy gry w tenisa ziemnego. Bezpłatne zajęcia odbędą się w dniach 17-20 lutego w hali sportowej przy ulicy Partyzantów (os. Wojciechowice) w Ostrołęce. Zapisy na treningi przyjmowane są telefonicznie. Chcesz spróbować?

Turniej tenisa stołowego w Obierwi (zdjęcia)

Turniej tenisa stołowego w Obierwi (zdjęcia)

Hala sportowa w Obierwi wypełniła się w ubiegłą niedzielę sympatykami tenisa stołowego. Już po raz ósmy rozegrano turniej tenisa stołowego o puchar wójta gminy Lelis. Do rywalizacji przystąpiły dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzież i dorośli w kategorii open.

Nauczyciele walczyli w mistrzostwach Ostrołęki. Poznaj najlepszych tenisistów (zdjęcia, wideo)

Nauczyciele walczyli w mistrzostwach Ostrołęki. Poznaj najlepszych tenisistów (zdjęcia, wideo)

W hali widowiskowo-sportowej imienia Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce odbyły się mistrzostwa Ostrołęki nauczycieli w tenisie stołowym. Najlepszym tenisistą okazał się Paweł Czartoryski z II LO. Wśród pań nie miała sobie równych Małgorzata Białczak z ZPO w Kadzidle.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo