« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r., imieniny Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

Moja Ostrołęka

Aktualności

Zacięte batalie tenisistów w rozgrywkach OLT

W cieniu dużych tenisowych turniejów w naszym regionie rozgrywane są spotkania Ostrołęckiej Ligi Tenisa. W obecnym sezonie Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisowe zorganizowało I i II ligę. W obu nie zabrakło ciekawych meczów oraz kilku niespodzianek.


W najlepszej grupie tenisistów największą niespodziankę sprawił Adam Otłowski, który w ostatnim meczu pokonał lidera grupy Jordana Czapskiego 6:4 1:6 7:6. Kamil Woźniak musiał z kolei uznać wyższość Marka Dawidczyka 4:6 4:6. 

- Bardzo zacięte były mecze Mirosława Mazucha z Kamilem Woźniakiem i Adamem Otłowskim. Mimo że Mirosław Mazuch wygrał w pierwszym secie, to mecze kończyły się zwycięstwami rywali - komentuje dyrektor rozgrywek Piotr Mrozek.

 

Na szczycie rozgrywek I ligi plasują się obecnie Jordan Czapski i Adam Otłowski, którzy zdobyli po szesnaście punktów. Na kolejnych lokatach plasują się Mirosław Mazuch - 14 pkt, Kamil Woźniak - 13 pkt. oraz Marek Dawidczyk i Bartosz Murach - po 12 pkt. Wszyscy zachowali jeszcze szanse na zwycięstwo w rozgrywkach. Ligę bez zdobytego punktu zamyka Sebastian Szczechowiak.W II lidze świetnie radzi sobie Roman Szkopek, który jest już tylko o krok od wywalczenia awansu do najwyższej klasy rozgrywkowej. W dotychczasowych dziesięciu meczach zgromadził 27 punktów i wyprzedza kolejnych na liście Piotra Szczepanka - 24 pkt, Francoisa Legala - 22 pkt i Grzegorza Bara - 20 pkt.

- W II OLT rozgrywane są niezwykle zacięte i emocjonujące mecze - mówi dyrektor rozgrywek Piotr Mrozek. - Jako przykład mogę podać mecz Tomasza Pakieły z Romanem Szkopkiem, który był rozgrywany przez pięć godzin i w ciągu trzech dni z powodu zapadających ciemności i złych warunków atmosferycznych. Roman Szkopek prowadził 6:4 5:2, ale mimo to przegrał ten mecz. Bardzo dobra postawa Piotrka Szczepanka i jego niespodziewana wysoka porażka ze Szkopkiem 0:6 0:6, w ostatniej kolejce.

 

Z pewnością walka o awans do wyższej klasy rozgrywkowej w najbliższych tygodniach nabierze jeszcze rumieńców. Zainteresowanie rywalizacją w lidze rośnie, a to może sprawić, że w kolejnym sezonie uczestnicy mogą zostać podzieleni na ligi.

Odsłon: 6853
Komentarzy: 0
09:46, 30.07.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Mistrzostwa Ostrołęki w tenisie stołowym. Tym razem powalczą nauczyciele

Mistrzostwa Ostrołęki w tenisie stołowym. Tym razem powalczą nauczyciele

Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce zaprasza wszystkich nauczycieli ostrołęckich przedszkoli i szkół do wzięcia udziału w mistrzostwach miasta w tenisie stołowym. Zawody zaplanowano na sobotę 18 stycznia.

Mikołajkowy turniej tenisa stołowego w Ostrołęce. Klemendorf nie dał szans rywalom (zdjęcia, wideo)

Mikołajkowy turniej tenisa stołowego w Ostrołęce. Klemendorf nie dał szans rywalom (zdjęcia, wideo)

Uczniowski Klub Sportowy "MAG" zaprosił tenisistów z całego regionu do wzięcia udziału w mikołajkowym turnieju tenisa stołowego. Zawody odbyły się w trzech kategoriach wiekowych - klasy VI i młodsi, VII-VIII oraz open. Rywalizację open wygrał Jan Klemendorf.

Uczeń III LO mistrzem tenisa stołowego. Szymon Załęski z pucharem prezydenta (zdjęcia, wideo)

Uczeń III LO mistrzem tenisa stołowego. Szymon Załęski z pucharem prezydenta (zdjęcia, wideo)

Uczniowie szkół średnich rywalizowali w hali sportowej przy ulicy Partyzantów, na os. Wojciechowice, w mistrzostwach miasta szkół średnich w tenisie stołowym. Puchar prezydenta trafił do Szymona Załęskiego. Uczeń III LO obronił tytuł wywalczony w ubiegłym roku.

Ciechanowskie Grand Prix w tenisie stołowym dla Grzegorza Kowalczyka

Ciechanowskie Grand Prix w tenisie stołowym dla Grzegorza Kowalczyka

W minioną sobotę odbył się ostatni turniej Grand Prix o puchar prezydenta miasta Ciechanów. W cyklu sześciu turniejów bezkonkurencyjny okazał się Grzegorz Kowalczyk z Rzekunia, który w czterech startach trzykrotnie zajął pierwsze miejsce, a raz był drugi.

Triumf Ilony Zalewskiej. Uczennica II LO najlepsza w tenisie stołowym (zdjęcia)

Triumf Ilony Zalewskiej. Uczennica II LO najlepsza w tenisie stołowym (zdjęcia)

W hali sportowej przy ulicy Partyzantów (os. Wojciechowice) w Ostrołęce odbyły się kobiece mistrzostwa miasta szkół średnich w tenisie stołowym. Puchar prezydenta Łukasza Kulika trafił w ręce Ilony Zalewskiej. Uczennica II LO nie miała sobie równych.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo