« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 23 października 2017 r., imieniny Marleny, Seweryna, Odylii

Moja Ostrołęka

Aktualności

Ambitna walka KK24h w Tour de Pologne (zdjęcia)

Reprezentanci Klubu Kolarskiego 24h w obecnym sezonie skupili się na walce w Maratonach Kresowych, ale podejmują również inne wyzwania. Wśród był niezwykle ciekawy etap w Bukowinie Tatrzańskiej w ramach Tour de Pologne dla amatorów. Kto okazał się najlepszy?


Tour de Pologne amatorów jak sama nazwa mówi jest organizowana dla byłych kolarzy lub osób, które rozpoczynają prawdziwą przygodę z kolarstwem. Trasa amatorów nie jest już jednak "amatorska". Jest tą samą trasą, którą pokonują również zawodowi kolarze i wielu z nich na tej trudnej trasie nie radzi sobie z własnymi słabościami.

 

Na 58 km w na wszystkich kolarzy czekały dwa mordercze podjazdy w Gliczarowie i Łapszance, na których większość zawodników miała bardzo duże problemy.
- Na całej jednak trasie trzeba było walczyć nie tylko ze swoimi słabościami ale także z ponad 2500 uczestnikami tego amatorskiego wyścigu - podkreśla prezes KK24h Marek Karczewski. - Bardzo trudnym elementem szosowego wyścigu górskiego są także zjazdy, na których można było osiągnąć prędkość grubo ponad 80 km/h. Tu też uwaga i skupienie oraz technika zjazdu dawały dużo zadowolenia "zjazdowcom" oraz umożliwiało odrobienie strat powstałych na podjazdach.Tour de Pologne amatorów to impreza towarzysząca tourowi zawodowemu. To znakomite połączenie kolarstwa amatorskiego z możliwością kibicowania najlepszym kolarzom zawodowego peletonu. W Bukowinie Tatrzańskiej KK24h dopingował m.in. Rafała Majkę, który ostatecznie zajął w wyścigu drugą lokatę.

 

Klub Kolarski 24h reprezentowało tym razem dwunastu zawodników, a z okolic Ostrołęki startowało łącznie piętnaście osób. Do mety najszybciej dojechał Rafał Urban z Dzbenina, któremu przejechanie trasy zajęło dwie godziny i cztery minuty. Drugi z naszych reprezentantów Michał Ciecierski z Tri Unlimited pojechał w czas 2:06:42, a trzeci Dariusz Aleksandrowicz - 2:08:08.

 

W zawodach walczyli także: Wiesław Kamiński, Dariusz Regulski, Maciej Karwowski, Wiesław Podeszwa, Hubert Lemański, Krzysztof Wiszowaty, Damian Marciniak, Zenon Malinowski, Jarosław Makowiecki, Michał Niegowski, Marek Karczewski i Sylwester Grabowski.

Drużyna KK24h zajęła 29 miejsce na 73 sklasyfikowane zespoły. Do klasyfikacji zostało zaliczonych trzech pierwszych zawodników.

 

Zobacz zdjęcia:
Reprezentacja Klubu Kolarskiego 24h rywalizowała w Tour de Pologne (10.08.2017)

Odsłon: 2809
Komentarzy: 3
09:48, 12.08.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Kolarze KK24h finiszowali w Supraślu (zdjęcia)

Kolarze KK24h finiszowali w Supraślu (zdjęcia)

To był bardzo pracowity sezon dla reprezentantów Klubu Kolarskiego 24h. W cyklu Maratonów Kresowych reprezentanci naszego regionu wystartowali w piętnastu z szesnastu etapów. Kolarze zajęli piąte miejsce drużynowo i zapisali na swoim koncie indywidualne sukcesy.

Karczewski: Świetna atmosfera przyciąga (wideo)

Karczewski: Świetna atmosfera przyciąga (wideo)

Prezes Klubu Kolarskiego 24h Marek Karczewski ma powody do zadowolenia. Kolejna impreza zorganizowana w powiecie ostrołęckim cieszyła się dużym zainteresowaniem zawodniczek i zawodników z całego regionu. To było prawdziwe święto kolarstwa w Serafinie.

Rynkiewicz: Warunki na trasie były kapitalne (wideo)

Rynkiewicz: Warunki na trasie były kapitalne (wideo)

Piękna pogoda nad zalewem w Serafinie, wysoka frekwencja i rosnący poziom rywalizacji na trasie to z pewnością powody do zadowolenia dla Klubu Kolarskiego 24h. Jednym z organizatorów kolarskiej czasówki jest Mariusz Rynkiewicz, z którym rozmawialiśmy po wyścigu.

Wielkie ściganie na czas w Serafinie (zdjęcia, wideo)

Wielkie ściganie na czas w Serafinie (zdjęcia, wideo)

Patryk Białek z Jasienicy wygrał rywalizację na 20 km trasie czasówki Maxi w Serafinie. Na drugim stopniu podium uplasowała eq aequo się aż trójka kolarzy - Piotr Duda z Zaraszowa Kolonia, Wiesław Grala z Mrągowa i Wiesław Podeszwa z Ostrołęki reprezentujący KK24h.

Wielkie ściganie w Serafinie. Dołącz do rywalizacji

Wielkie ściganie w Serafinie. Dołącz do rywalizacji

Kolarze z całego regionu, a także najdalszych zakątków naszego kraju mogą przystąpić do rywalizacji w niedzielnym kolarskim wyścigu na czas MTB. Chcesz dołączyć do zmagań i wziąć udział w rywalizacji na malowniczej trasie w Serafinie?

» Wasze komentarze

Wielebny @ 20:56, 12.08.2017r. IP: *.*.252.12

Jakie mieliście przełożenia ze musieliście iść? Czy 3 blaty z przodu by pomogły?

KK24h @ 07:46, 13.08.2017r. IP: *.*.105.27

Nauczeni doświadczeniem - przełożenia na kolejną edycję TdPA będą właściwsze :)
Na naszych nizinnych Kurpiach największy podjazd jest pod most i tu można iść z patelni :) więc nie było gdzie sprawdzić. :(

jan @ 10:57, 16.08.2017r. IP: *.*.255.214

3 blaty z przodu na pewno by pomogły ale wystarczy też kompakt 50-34 z przodu i z tyłu największa 28.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama


Karting

Najnowsze wideo