« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 16 lipca 2020 r., imieniny Mariki, Benity, Dzierżysława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Ambitna walka KK24h w Tour de Pologne (zdjęcia)

Reprezentanci Klubu Kolarskiego 24h w obecnym sezonie skupili się na walce w Maratonach Kresowych, ale podejmują również inne wyzwania. Wśród był niezwykle ciekawy etap w Bukowinie Tatrzańskiej w ramach Tour de Pologne dla amatorów. Kto okazał się najlepszy?


Tour de Pologne amatorów jak sama nazwa mówi jest organizowana dla byłych kolarzy lub osób, które rozpoczynają prawdziwą przygodę z kolarstwem. Trasa amatorów nie jest już jednak "amatorska". Jest tą samą trasą, którą pokonują również zawodowi kolarze i wielu z nich na tej trudnej trasie nie radzi sobie z własnymi słabościami.

 

Na 58 km w na wszystkich kolarzy czekały dwa mordercze podjazdy w Gliczarowie i Łapszance, na których większość zawodników miała bardzo duże problemy.
- Na całej jednak trasie trzeba było walczyć nie tylko ze swoimi słabościami ale także z ponad 2500 uczestnikami tego amatorskiego wyścigu - podkreśla prezes KK24h Marek Karczewski. - Bardzo trudnym elementem szosowego wyścigu górskiego są także zjazdy, na których można było osiągnąć prędkość grubo ponad 80 km/h. Tu też uwaga i skupienie oraz technika zjazdu dawały dużo zadowolenia "zjazdowcom" oraz umożliwiało odrobienie strat powstałych na podjazdach.Tour de Pologne amatorów to impreza towarzysząca tourowi zawodowemu. To znakomite połączenie kolarstwa amatorskiego z możliwością kibicowania najlepszym kolarzom zawodowego peletonu. W Bukowinie Tatrzańskiej KK24h dopingował m.in. Rafała Majkę, który ostatecznie zajął w wyścigu drugą lokatę.

 

Klub Kolarski 24h reprezentowało tym razem dwunastu zawodników, a z okolic Ostrołęki startowało łącznie piętnaście osób. Do mety najszybciej dojechał Rafał Urban z Dzbenina, któremu przejechanie trasy zajęło dwie godziny i cztery minuty. Drugi z naszych reprezentantów Michał Ciecierski z Tri Unlimited pojechał w czas 2:06:42, a trzeci Dariusz Aleksandrowicz - 2:08:08.

 

W zawodach walczyli także: Wiesław Kamiński, Dariusz Regulski, Maciej Karwowski, Wiesław Podeszwa, Hubert Lemański, Krzysztof Wiszowaty, Damian Marciniak, Zenon Malinowski, Jarosław Makowiecki, Michał Niegowski, Marek Karczewski i Sylwester Grabowski.

Drużyna KK24h zajęła 29 miejsce na 73 sklasyfikowane zespoły. Do klasyfikacji zostało zaliczonych trzech pierwszych zawodników.

 

Zobacz zdjęcia:
Reprezentacja Klubu Kolarskiego 24h rywalizowała w Tour de Pologne (10.08.2017)

Odsłon: 9693
Komentarzy: 3
09:48, 12.08.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

V Kolarski Wyścig Australijski. Weź udział

V Kolarski Wyścig Australijski. Weź udział

Już po raz piąty w ramach wakacyjnej oferty dla dzieci i młodzieży, ale także dorosłych zostanie przeprowadzony Kolarski Wyścig Australijski. Głównym celem imprez jest popularyzacja kolarstwa i popularyzacja zdrowego trybu życia wśród mieszkańców miasta.

Kolarze szosowi w akcji (zdjęcia, wideo)

Kolarze szosowi w akcji (zdjęcia, wideo)

Klub Kolarski 24h zaprasza do wspólnych rowerowych treningów w niedzielne przedpołudnia. Do wspólnych zajęć mogą dołączyć wszyscy chętni, jednak poziom zawodników jest wygórowany. Jakie trzeba spełnić kryteria?

Niedzielne treningi kolarzy zainaugurowane

Niedzielne treningi kolarzy zainaugurowane

W słoneczną niedzielę kolarze z całego regionu, spragnieni wspólnego treningu, spotkali się aby otworzyć sezon pn. "Ostrołęka w koło". Inicjatorem wydarzenia jest Klub Kolarski 24h. Na starcie pojawiło się piętnastu zawodników.

Kolarstwo to zwykły sport, pasja, czy może miłość? Sprawdź jak widzi to Mariusz Rynkiewicz

Kolarstwo to zwykły sport, pasja, czy może miłość? Sprawdź jak widzi to Mariusz Rynkiewicz

Mariusz Rynkiewicz z Klubu Kolarskiego 24h od ponad dziesięciu lat jest zagorzałym pasjonatem kolarstwa. Z roku na rok osiąga coraz większe sukcesy w tej dziedzinie. Teraz postanowił podzielić się, dlaczego tak naprawdę kocha kolarstwo.

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Wyścig noworoczny dla Żebrowskiego (zdjęcia)

Czwarty wyścig noworoczny, zorganizowany przez Klub Kolarski 24h, przeszedł do historii. Na trudnej technicznie trasie w Czarnowcu rywalizowało 19 cyklistów. Do pokonania była 2,5 kilometrowa trasa. Panowie mieli do przejechania sześć okrążeń, a panie dwa.

» Wasze komentarze

Wielebny @ 20:56, 12.08.2017r. IP: *.*.252.12

Jakie mieliście przełożenia ze musieliście iść? Czy 3 blaty z przodu by pomogły?

KK24h @ 07:46, 13.08.2017r. IP: *.*.105.27

Nauczeni doświadczeniem - przełożenia na kolejną edycję TdPA będą właściwsze :)
Na naszych nizinnych Kurpiach największy podjazd jest pod most i tu można iść z patelni :) więc nie było gdzie sprawdzić. :(

jan @ 10:57, 16.08.2017r. IP: *.*.255.214

3 blaty z przodu na pewno by pomogły ale wystarczy też kompakt 50-34 z przodu i z tyłu największa 28.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo