Sobota, 30 maja 2020 r., imieniny Feliksa, Ferdynanda, Zdzisława

Łomacz: Byliśmy w tym meczu pod ścianą, ale...

Siatkarze reprezentacji Polski z Grzegorzem Łomaczem w składzie zaliczyli bardzo udany sprawdzian w Memoriale Huberta Wagnera, który został rozegrany w Krakowie. W ostatnim meczu pokonali Rosję 3:2 i zapewnili sobie tym samym pierwsze miejsce w zawodach.

W pierwszym spotkaniu podopieczni Ferdinando de Giorgi stoczyli ciekawy bój z Francją. W pierwszym secie wygrali 25:22, w kolejnych przegrali do 16 i 20. Podnieśli się z kolan i doprowadzili do wyrównania 25:22, ale w tie-breaku ulegli Trójkolorowym 13:15.

W kolejnym spotkaniu nie bez problemów, ale pewnie Polska pokonała Kanadę 3:0. W pierwszym secie podopieczni Ferdinando de Giorgi wygrali 36:34, a drugim 25:20, a w trzeciej partii 26:24. Zwycięstwo pokazało, że w naszej drużynie drzemią bardzo duże możliwości.

Na zakończenie memoriału Biało-czerwoni zmierzyli się z Rosją i mimo porażki w dwóch pierwszych partiach do 16 i 19, w kolejnych potrafili odwrócić losy spotkania. Wygrana 25:20, 25:22 i 15:12 w ostatnim secie sprawiła, że nasi siatkarze nie tylko cieszyli się ze zwycięstwa nad Rosją, ale również w całym turnieju.

- Byliśmy już pod ścianą, ale zdołaliśmy wygrać grając przede wszystkim młodymi chłopakami, co jest bardzo budujące - mówił po spotkaniu rozgrywający Polaków, Grzegorz Łomacz. - Cieszę się, że mogłem zadebiutować w roli kapitana i mam nadzieję, że Michał Kubiak teraz będzie wiedział jak wyprowadzać zespół z opresji (śmiech) - skomentował pojedynek rozgrywający biało-czerwonych, Grzegorz Łomacz, który pod nieobecność w meczowym składzie Michała Kubiaka pełnił rolę kapitana drużyny.