« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r., imieniny Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi

Moja Ostrołęka

Aktualności

Boryszewski najlepszy wśród tenisowej młodzieży

Zwycięstwem Rafała Boryszewskiego zakończyła się rywalizacja juniorów w mistrzostwach miasta Ostrołęki w tenisie ziemny. Zmagania wystartowały na kortach ziemnych przy ulicy Hallera, ale ze względu na opady deszczu zostały przeniesione do hali w Wojciechowicach.


W niedzielny poranek na kortach ziemnych przy ulicy Hallera 10 od samego rana do rywalizacji przystąpili zawodnicy i zawodniczki w dwóch kategoriach wiekowych młodzieżowej i mini tenisie. Rekordowa liczba 19 uczestników z Ostrołęki, Ostrowi Mazowieckiej, Kadzidła, Zabieli oraz Olszewo-Borek dzielnie walczyła między sobą oraz z pogodą, która tego dnia niestety nie rozpieszczała.

 

W pewnym momencie bardzo silne opady zmusiły organizatorów turnieju, aby przenieść rywalizację na halę sportową przy ulicy Partyzantów w Wojciechowicach. Celem było dokończenia gier oraz wręczenia nagród najlepszym zawodnikom i zawodniczkom.

 

W turnieju minitenisa niezwykle zacięte mecze pod okiem sędziów: Jakuba Noska i Jordana Czapskiego stoczyli: Julia Deptuła (Kadzidło), Julian Żerański (Ostrołęka), Borys Michalik (Ostrołęka), Joanna Tyszka (Zabiele), Adam Dzieniszewski (Ostrów Mazowiecka), Jakub Bieżuński (Ostrołęka), Paulina Bieżuńska (Ostrołęka), Filip Techmański (Olszewo-Borki). Królem i zwycięzcą rywalizacji okazał się Adam Dzieniszewski, który w bardzo zaciętym meczu finałowym pokonał Jakuba Bieżuńskiego 10:6, a trzecie miejsce zajął Borys Michalik wyprzedzając o włos Paulinę Bieżuńską.W rywalizacji młodzieżowej pod okiem sędziów: Leszka Bieżuńskiego, Bogdana Knapa, Rafała Wyrębka i Tomasza Kani wzięli udział: Cyprian Łukaszewski (Kadzidło), Rafał Boryszewski (Ostrołęka), Agata Dębek (Ostrów Mazowiecka), Sandra Werner (Ostrów Mazowiecka), Emilia Pecura (Ostrów Mazowiecka), Adam Dzieniszewski (Ostrów Mazowiecka), Jakub Bieżuński (Ostrołęka), Maciej Parapura (Ostrów Mazowiecka), Paweł Szulborski (Ostrów Mazowiecka), Michał Kosek (Ostrołęka), Michał Brodacki (Ostrołęka).

 

Po rywalizacji w dwóch grupach do półfinałów awansowali zwycięzcy grup Rafał Boryszewski i Michał Brodacki oraz zawodnicy z drugich miejsc grupowych: Agata Dębek i Jakub Bieżuński. Wyniki półfinałów: Michał Brodacki - Agata Dębek 7:2 7:1 oraz Rafał Boryszewski - Kuba Bieżuński 7:1 7:4. Finał pomiędzy Rafałem Boryszewskim i Michałem Brodackim był bardzo zacięty a losy pierwszego seta ważyły się raz w jedną raz w drugą stronę, ostatecznie górę wzięło doświadczenie zdobyte już w rozgrywkach z seniorami Rafała Boryszewskiego, który zwyciężył 8:6 7:4 zdobywając w ten sposób tytuł Młodzieżowego Mistrza Ostrołęki w tenisie ziemnym.

 

Zobacz zdjęcia:
Młodzieżowe Mistrzostwa Ostrołęki dla dzieci i młodzieży (3.09.2017)

Odsłon: 6425
Komentarzy: 0
08:49, 06.09.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Mistrzostwa Ostrołęki w tenisie stołowym. Tym razem powalczą nauczyciele

Mistrzostwa Ostrołęki w tenisie stołowym. Tym razem powalczą nauczyciele

Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce zaprasza wszystkich nauczycieli ostrołęckich przedszkoli i szkół do wzięcia udziału w mistrzostwach miasta w tenisie stołowym. Zawody zaplanowano na sobotę 18 stycznia.

Mikołajkowy turniej tenisa stołowego w Ostrołęce. Klemendorf nie dał szans rywalom (zdjęcia, wideo)

Mikołajkowy turniej tenisa stołowego w Ostrołęce. Klemendorf nie dał szans rywalom (zdjęcia, wideo)

Uczniowski Klub Sportowy "MAG" zaprosił tenisistów z całego regionu do wzięcia udziału w mikołajkowym turnieju tenisa stołowego. Zawody odbyły się w trzech kategoriach wiekowych - klasy VI i młodsi, VII-VIII oraz open. Rywalizację open wygrał Jan Klemendorf.

Uczeń III LO mistrzem tenisa stołowego. Szymon Załęski z pucharem prezydenta (zdjęcia, wideo)

Uczeń III LO mistrzem tenisa stołowego. Szymon Załęski z pucharem prezydenta (zdjęcia, wideo)

Uczniowie szkół średnich rywalizowali w hali sportowej przy ulicy Partyzantów, na os. Wojciechowice, w mistrzostwach miasta szkół średnich w tenisie stołowym. Puchar prezydenta trafił do Szymona Załęskiego. Uczeń III LO obronił tytuł wywalczony w ubiegłym roku.

Ciechanowskie Grand Prix w tenisie stołowym dla Grzegorza Kowalczyka

Ciechanowskie Grand Prix w tenisie stołowym dla Grzegorza Kowalczyka

W minioną sobotę odbył się ostatni turniej Grand Prix o puchar prezydenta miasta Ciechanów. W cyklu sześciu turniejów bezkonkurencyjny okazał się Grzegorz Kowalczyk z Rzekunia, który w czterech startach trzykrotnie zajął pierwsze miejsce, a raz był drugi.

Triumf Ilony Zalewskiej. Uczennica II LO najlepsza w tenisie stołowym (zdjęcia)

Triumf Ilony Zalewskiej. Uczennica II LO najlepsza w tenisie stołowym (zdjęcia)

W hali sportowej przy ulicy Partyzantów (os. Wojciechowice) w Ostrołęce odbyły się kobiece mistrzostwa miasta szkół średnich w tenisie stołowym. Puchar prezydenta Łukasza Kulika trafił w ręce Ilony Zalewskiej. Uczennica II LO nie miała sobie równych.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo