« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 2 kwietnia 2020 r., imieniny Franciszka, Władysława, Urbana

Moja Ostrołęka

Aktualności

Boryszewski najlepszy wśród tenisowej młodzieży

Zwycięstwem Rafała Boryszewskiego zakończyła się rywalizacja juniorów w mistrzostwach miasta Ostrołęki w tenisie ziemny. Zmagania wystartowały na kortach ziemnych przy ulicy Hallera, ale ze względu na opady deszczu zostały przeniesione do hali w Wojciechowicach.


W niedzielny poranek na kortach ziemnych przy ulicy Hallera 10 od samego rana do rywalizacji przystąpili zawodnicy i zawodniczki w dwóch kategoriach wiekowych młodzieżowej i mini tenisie. Rekordowa liczba 19 uczestników z Ostrołęki, Ostrowi Mazowieckiej, Kadzidła, Zabieli oraz Olszewo-Borek dzielnie walczyła między sobą oraz z pogodą, która tego dnia niestety nie rozpieszczała.

 

W pewnym momencie bardzo silne opady zmusiły organizatorów turnieju, aby przenieść rywalizację na halę sportową przy ulicy Partyzantów w Wojciechowicach. Celem było dokończenia gier oraz wręczenia nagród najlepszym zawodnikom i zawodniczkom.

 

W turnieju minitenisa niezwykle zacięte mecze pod okiem sędziów: Jakuba Noska i Jordana Czapskiego stoczyli: Julia Deptuła (Kadzidło), Julian Żerański (Ostrołęka), Borys Michalik (Ostrołęka), Joanna Tyszka (Zabiele), Adam Dzieniszewski (Ostrów Mazowiecka), Jakub Bieżuński (Ostrołęka), Paulina Bieżuńska (Ostrołęka), Filip Techmański (Olszewo-Borki). Królem i zwycięzcą rywalizacji okazał się Adam Dzieniszewski, który w bardzo zaciętym meczu finałowym pokonał Jakuba Bieżuńskiego 10:6, a trzecie miejsce zajął Borys Michalik wyprzedzając o włos Paulinę Bieżuńską.


Łubudu

W rywalizacji młodzieżowej pod okiem sędziów: Leszka Bieżuńskiego, Bogdana Knapa, Rafała Wyrębka i Tomasza Kani wzięli udział: Cyprian Łukaszewski (Kadzidło), Rafał Boryszewski (Ostrołęka), Agata Dębek (Ostrów Mazowiecka), Sandra Werner (Ostrów Mazowiecka), Emilia Pecura (Ostrów Mazowiecka), Adam Dzieniszewski (Ostrów Mazowiecka), Jakub Bieżuński (Ostrołęka), Maciej Parapura (Ostrów Mazowiecka), Paweł Szulborski (Ostrów Mazowiecka), Michał Kosek (Ostrołęka), Michał Brodacki (Ostrołęka).

 

Po rywalizacji w dwóch grupach do półfinałów awansowali zwycięzcy grup Rafał Boryszewski i Michał Brodacki oraz zawodnicy z drugich miejsc grupowych: Agata Dębek i Jakub Bieżuński. Wyniki półfinałów: Michał Brodacki - Agata Dębek 7:2 7:1 oraz Rafał Boryszewski - Kuba Bieżuński 7:1 7:4. Finał pomiędzy Rafałem Boryszewskim i Michałem Brodackim był bardzo zacięty a losy pierwszego seta ważyły się raz w jedną raz w drugą stronę, ostatecznie górę wzięło doświadczenie zdobyte już w rozgrywkach z seniorami Rafała Boryszewskiego, który zwyciężył 8:6 7:4 zdobywając w ten sposób tytuł Młodzieżowego Mistrza Ostrołęki w tenisie ziemnym.

 

Zobacz zdjęcia:
Młodzieżowe Mistrzostwa Ostrołęki dla dzieci i młodzieży (3.09.2017)

Odsłon: 6682
Komentarzy: 0
08:49, 06.09.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Tenisowe święto w Czerwinie odwołane! Koronawirus zbiera plony

Tenisowe święto w Czerwinie odwołane! Koronawirus zbiera plony

Szósta edycja Grand Prix Tenisa Stołowego o puchar wójta gminy Czerwin nie odbędzie się w pierwotnym terminie. LUKS Czerwin zdecydował się na odwołanie wydarzenia. Decyzja zapadła w związku z rosnącą liczbą osób zakażonych koronawirusem.

VI Tenisowe Grand Prix Czerwina. Weź udział

VI Tenisowe Grand Prix Czerwina. Weź udział

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Czerwin zaprasza wszystkich chętnych do udziału w VI Grand Prix Tenisa Stołowego o puchar wójta gminy Czerwin. Do rywalizacji może przystąpić każdy, a turniej rozegrany zostanie w aż sześciu kategoriach.

'Ferie z tenisem ziemnym'. Spróbuj swoich sił

"Ferie z tenisem ziemnym". Spróbuj swoich sił

Dzieci i młodzież mają okazję poznać podstawy gry w tenisa ziemnego. Bezpłatne zajęcia odbędą się w dniach 17-20 lutego w hali sportowej przy ulicy Partyzantów (os. Wojciechowice) w Ostrołęce. Zapisy na treningi przyjmowane są telefonicznie. Chcesz spróbować?

Turniej tenisa stołowego w Obierwi (zdjęcia)

Turniej tenisa stołowego w Obierwi (zdjęcia)

Hala sportowa w Obierwi wypełniła się w ubiegłą niedzielę sympatykami tenisa stołowego. Już po raz ósmy rozegrano turniej tenisa stołowego o puchar wójta gminy Lelis. Do rywalizacji przystąpiły dzieci ze szkół podstawowych oraz młodzież i dorośli w kategorii open.

Nauczyciele walczyli w mistrzostwach Ostrołęki. Poznaj najlepszych tenisistów (zdjęcia, wideo)

Nauczyciele walczyli w mistrzostwach Ostrołęki. Poznaj najlepszych tenisistów (zdjęcia, wideo)

W hali widowiskowo-sportowej imienia Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce odbyły się mistrzostwa Ostrołęki nauczycieli w tenisie stołowym. Najlepszym tenisistą okazał się Paweł Czartoryski z II LO. Wśród pań nie miała sobie równych Małgorzata Białczak z ZPO w Kadzidle.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo