Sobota, 27 kwietnia 2024 r., imieniny Teofila, Zyty, Żywisława

Koronie niestraszny Huragan (zdjęcia, wideo)

Piłkarze ostrołęckiej Korony w spotkaniu szóstej kolejki IV ligi mazowieckiej - grupy północnej zremisowali na wyjeździe z Huraganem Wołomin 2:2. Podopieczni trenera Marcina Truszkowskiego rozegrali dobre spotkanie i byli bliscy sprawienia dużej niespodzianki.

Tym razem szkoleniowiec Marcin Truszkowski miał do dyspozycji jeszcze większą grupę zawodników z powracającym po urazie Robertem Cycholem i Piotrem Dawidzkim. Na swój debiut czekał z kolei Marcin Kraska, który powrócił do Ostrołęki z MKS Ełk i w drugiej połowie udanie zadebiutował w barwach Korony, chociaż w doliczonym czasie gry obejrzał czerwoną kartkę.

Już w siedemnastej minucie meczu plac gry opuścił Robert Cychol, który doznał urazu i został zmieniony przez Piotra Dawidzkiego. W 26 minucie spotkania gospodarze zdobyli pierwszego gola, a na listę strzelców wpisał się Waldemar Woźniak. Dla Korony najlepsze sytuacje strzeleckie wypracowali Paweł Kowalkowski i Piotr Strzeżysz, który popisał się świetnym rajdem mijając kilku rywali. Niestety w obu sytuacjach pewnie interweniował golkiper gości.

Po zmianie stron Huragan mógł podwyższyć na 2:0, ale Koronę przed utratą bramki po strzale Rafała Wielądka uratowała poprzeczka. W kolejnych minutach meczu podopieczni trenera Marcina Truszkowskiego przejęli inicjatywę i w 59 minucie gry doprowadzili do wyrównania. Wojciech Skorupka dośrodkował na szósty metr boiska, a świetnie ustawiony w polu karnym Paweł Kowalkowski skierował futbolówkę do bramki.

W 84 minucie spotkania Korona objęła prowadzenie, a tym razem Piotr Dawidzki przytomnie zachował się w polu karnym i zachowując dużo zimnej krwi precyzyjnym strzałem przy słupku zdobył swojego pierwszego gola w tym sezonie. Niestety w doliczonym czasie gry gospodarze zdołali wyrównać za sprawą Waldemara Woźniaka, który pokonał precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego Sebastiana Szczechowiaka.

Korona mogła zdobyć trzeciego gola, ale arbiter nie dopatrzył się m.in. rzutu karnego na Pawle Kowalkowskim oraz faktu, iż golkiper ekipy z Wołomina w doliczonym czasie gry złapał piłkę w ręce tuż za polem karnym. Ostatecznie mecz zakończył się podziałem punktów, a ostrołęcka Korona pokazała, że może z powodzeniem walczyć z najsilniejszymi zespołami IV ligi również w wyjazdowych meczach.

W kolejnym spotkaniu o mistrzostwo IV ligi mazowieckiej w grupie północnej podopieczni trenera Marcina Truszkowskiego zmierzą się z Drukarzem Warszawa. Mecz został zaplanowany na sobotę, 15 września na godz. 16.00. Już dziś zapraszamy wszystkich kibiców piłki nożnej na stadion przy ulicy Witosa.

Huragan Wołomin - Korona Ostrołęka 2:2 (1:0)
Bramki: Woźniak 26., 90.+1 - Kowalkowski 59. Dawidzki 84.

czerwona kartka: Kraska (90.+3 za drugą żółtą)

Korona: Szczechowiak - Kowalczyk (50. Borkowski), Cychol (17. Dawidzki), D. Jastrzębski, Skorupka - Strzeżysz, K. Jastrzębski (78. Laska) - Staszczuk (56. Kraska), Dzbeński, Olesiński - Kowalkowski (90. Górski)

Spotkanie 6 kolejki IV ligi mazowieckiej: Huragan Wołomin - Korona Ostrołęka (9.09.2017)

Odsłon: 20289