« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 18 stycznia 2021 r., imieniny Małgorzaty, Piotra, Liberty

Moja Ostrołęka

Aktualności

Serafin czeka na kolarzy amatorów. Dołączysz?

Klub Kolarski 24h już po raz drugi zaprasza całe rodziny do spędzenia wolnego czasu nad zalewem w Serafinie. Na świetnie przygotowanej, a przede wszystkim płaskiej trasie rywalizować mają całe pokolenia kolarzy amatorów. Jesteście gotowi, aby dołączyć?


Wyścig zostanie przeprowadzony w formie jazdy indywidualnej na czas na rowerach górskich MTB. Terenem zmagań kolarzy będą dukty leśne Nadleśnictwa Myszyniec i Leśnictwa Serafin. Miejsce startu i mety imprezy zostało usytuowane w urokliwym miejscu przy zbiorniku wodnym w miejscowości Serafin w gminie Łyse. To już druga edycja zawodów rozgrywanych na tym terenie.

 

Wyzwaniem dla przedszkolaków będzie wyścig o "złoty dzwonek" na trasie o długości ok. 200 m. Dzieci ścigać się będą na trasie o długości 10 km, panie przystąpią do rywalizacji również na dystansie 10 km, a panowie będą mieli do pokonanie 20 km. Zawodnicy będą startować indywidualnie co 10 sekund, rywalizując o miejsce w poszczególnych kategoriach.

 

Na uczestników czeka kilkadziesiąt pucharów w różnych kategoriach wiekowych oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez licznych sponsorów imprezy. Na uczestników imprezy czekają również nagrody finansowe w kategorii open w gronie kobiet i mężczyzn, odpowiednio 300 zł, 200 zł i 100 zł.


Esprit

Początek rywalizacji w zawodach w niedzielę, 24 września na dystansie Mini został przewidziany na godz. 11.00. Start ostry wyścigów Midi i Maxi został zaplanowany na godz. 12.00. Dekorację i ogłoszenie wyników przewidziano na godz. 15.30.

 

W ubiegłym roku w zawodach triumfował Wiesław Podeszwa. Trasę o długości ponad 23 km wiodącą przez las pokonał w rewelacyjnym czasie 44 minut i 32 sekund, wyprzedzając Wiesława Gralę - 44:56 i Piotra Dudę - 45:07. Kto w tym sezonie okaże się najszybszym zawodnikiem na pięknej i malowniczej trasie w Serafinie?

 

Dołącz do uczestników kolarskiej imprezy już dziś. Zgłoszenie do rywalizacji na stronie elektronicznezapisy.pl. Sponsorzy: JBB Bałdyga,, Piekarnia Kurpiowska Serafin, Cuba Libre, Ergo Hestia - Sikorscy, Best-Office, XtremeSport, Salon Oświetlenia Led-in, Konkret marketpozyczkowy.pl. Partnerzy: Lasy Państwowe Nadleśnictwo Myszyniec, OSP Łyse, MZOS-TiIT. Patronat medialny nad zawodami objął portal Moja Ostrołęka. 

Odsłon: 5548
Komentarzy: 2
08:39, 14.09.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ruszyli rodzinnie na rowerach (zdjęcia, wideo)

Ruszyli rodzinnie na rowerach (zdjęcia, wideo)

Dużą popularnością cieszył się Rodzinny Rajd Rowerowy, który w sobotę (26 września) ruszył z Ostrołęki w stronę Lelisa. Uczestnicy przejadą 35 kilometrów. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały atrakcyjne nagrody niespodzianki od prezydenta Ostrołęki Łukasza Kulika, który wraz z wójtem gminy Lelis Stefanem Prusikiem zapraszali na wydarzenie.

 

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Rodzinny Rajd Rowerowy już 26 września. Zapisz się!

Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik oraz wójt gminy Lelis Stefan Prusik zapraszają na Rodzinny Rajd Rowerowy na pożegnanie lata. Właśnie ruszyły zapisy do wydarzenia, które odbędzie się 26 września. Dla dzieci i młodzieży przygotowane zostały atrakcyjne nagrody niespodzianki od szefa miasta.

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Wasilewska i Jarkowski mają mocną nogę!

Początek sezonu nie był łaskawy dla żadnej dyscypliny, czyli ten dla kolarzy, który miał się rozpocząć w połowie kwietnia. Szalejąca na całym świecie pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany wszystkich. Króciutki cykl wyścigów szosowych postanowiło zorganizować na Mazowszu Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów.

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Karczewski dotarł do mety bez... kierownicy (zdjęcia)

Na Górze Czterech Wiatrów w Mrągowie odbyły się mistrzostwa Polski w kolarstwie MTB XCO. Wśród startujących nie mogło zabraknąć przedstawicieli KK24h, którzy pokonali taką samą trasę, co dzień później zawodnicy elity. Z przygodami zmagania zakończył Marek Karczewski.

 

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Michał Ciecierski pokonał rowerem 733 km w 24 godziny!

Zawodnik z naszego regionu pobił rekord trasy podczas IV edycji Wysokomazowieckiego 24-godzinnego Maratonu Rowerowego. Michał Ciecierski reprezentujący barwy KK24h przed rokiem w tym samym czasie pokonał 684 km i zajął drugie miejsce. W tegorocznej edycji poprawił się o 49 km i wygrał z ogromną przewagą.

» Wasze komentarze

xXx @ 20:47, 17.09.2017r. IP: *.*.23.217

tjaaa... od kiedy to amatorzy jeżdżą rowerami droższymi niż średniej klasy samochód? :v sorry, ale braków w sprzęcie nie da się całkowicie nadrobić nogami...

murarz @ 08:07, 19.09.2017r. IP: *.*.252.28

Od kiedy to murarz ze starą trójkątną kielnią pobuduje gorszy dom niż ten z nową kwadratową?
Czy dom zbudowany tą starszą będzie gorszy?
Czy może murarz z nową jest od razu lepszy?

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo