Piątek, 26 kwietnia 2024 r., imieniny Marzeny, Klaudiusza, Marceliny

Korona na remis z Drukarzem (zdjęcia, wideo)

Piłkarze Korony Ostrołęka w meczach przed własną publicznością na stadionie przy ulicy Witosa wciąż zachowują miano niepokonanej drużyny w rozgrywkach IV ligi mazowieckiej. Tym razem podopieczni trenera Marcina Truszkowskiego zremisowali z Drukarzem Warszawa 2:2.

Żółto-niebiescy w obecnym sezonie w meczach rozegranych przed własną publicznością do tej pory spisywali się bez zastrzeżeń. Trener Marcin Truszkowski w sobotnim meczu nie mógł skorzystać ze swojego podstawowego piłkarzy m.in. Roberta Cychola i Arkadiusza Kowalczyka. Przed meczem na urazy uskarżali się Piotr Strzeżysz i Paweł Kowalkowski, ale ostatecznie wyszli na boisko.

Mimo to Korona pozostawała faworytem i chciała pokusić się o zdobycie kolejnego kompletu punktów. Już czwartej minucie meczu na listę strzelców wpisał się Przemysław Paliński. Dwanaście minut później było już 0:2, a tym razem nieupilnowany w polu karnym Piotr Wołowicz pewnym strzałem pokonał Andrzeja Łyzińskiego i sytuacja gospodarzy znacznie się skomplikowała.

Do siatki rywali trafił Dominik Dzwonkowski, ale sędzia uznał, że był na pozycji spalonej. Swoją okazję w pierwszych 45 minutach miał także Paweł Kowalkowski, ale uderzył tuż obok słupka. Po zmianie stron Korona w swoim stylu zaczęła przejmować inicjatywę. Ważna dla losów meczu okazała się 70 minuta meczu, kiedy to za drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną plac gry opuścił Marcin Kamiński.

Korona łapała wiatr w żagle i z minuty na minutę była coraz groźniejsza. W 81 minucie gry to goście po błędzie Andrzeja Łyzińskiego mogli zdobyć trzeciego gola, ale w sytuacji sam na sam Piotr Wołowicz nie zdołał pokonać golkipera Korony. W odpowiedzi żółto-niebiescy przeprowadzili świetną akcję. Maciej Staszczuk dograł piłkę idealnie do Damiana Drężewskiego, a ten z kilku metrów wpakował piłkę do siatki.

W doliczonym czasie gry błysnął Paweł Kowalkowski, który po indywidualnej akcji pięknym strzałem z ostrego kąta wpisał się na listę strzelców i uratował punkt dla ostrołęckiej Korony. Goście kończyli mecz w dziewiątkę po czerwonej kartce dla Jakuba Boguckiego, który za faul na Andrzeju Łyzińskim może odpocząć od gry w piłkę nawet przez kilka spotkań.

Kolejne spotkanie piłkarze ostrołęckiej Korony rozegrają na wyjeździe. W sobotę, 23 września rywalem podopiecznych trenera Marcina Truszkowskiego będzie MKS Przasnysz. Początek konfrontacji został zaplanowany na godz. 11.00.

Korona Ostrołęka - Drukarz Warszawa 2:2 (0:2)
Bramki: Drężewski 82., Kowalkowski 90.+3 - Paliński 4., Wołowicz 16.

czerwone kartki: Kamiński 70. (za drugą żółtą), Bogucki 90.+6 (za celowy atak na bramkarza wyprostowaną nogą)

Korona: Łyziński - Dzbeński, D. Jastrzębski, Skorupka, Borkowski - K. Jastrzębski, Strzeżysz, Kraska (66. Dawidzki), Dzwonkowski (71. Drężewski), Olesiński (71. Staszczuk) - Kowalkowski

Spotkanie 7 kolejki rozgrywek IV ligi mazowieckiej: Korona Ostrołęka - Drukarz Warszawa

Odsłon: 13343