Sobota, 27 kwietnia 2024 r., imieniny Teofila, Zyty, Żywisława

Karatecy stanęli na wysokości zadania w Lublinie

Beata Opęchowska została wicemistrzynią Polski w karate kyokushin, a jej młodsi koledzy stanęli na podium rywalizacji w kategorii juniorów młodszych. Ostrołęcki Klubu Karate Kyokushin prowadzony przez sensei Wiesława Orzoła ponownie zanotował duże sukcesy.

W Mistrzostwach Polski Seniorów do rywalizacji przystąpiło a 246 karateków z 36 klubów z całego kraju. Do rywalizacji w zawodach przystąpiła niezwykle liczna i silna kadra reprezentantów wszystkich województw. W kategorii kumite open Beata Opęchowska wywalczyła srebrny medal, dopiero w finałowej walce musiał uznać wyższość Agaty Winarskiej z Wrocławia.

Walka o medal nie powiodła się z kolei Marcinowi Dąbrowskiemu, który po pierwszej wygranej walce, w drugiej o wejście do półfinału, przegrał z utytułowanym zawodnikiem Damianem Galińskim z Wrocławia. W finałowym pojedynku Damian Galiński przegrał z Maciejem Mazurem z Bielańskego KKK.

Bardzo dobre wyniki zapisali na swoim koncie juniorzy młodsi. Kuba Niziński zdobył srebrny medal w kategorii -65 kg, Szymon Niziński wywalczył brąz w kategorii -55 kg, Damian Sadlak stanął na najniższym stopniu podium w kat -65 kg, a Daria Długołęcka również zdobyła brąz w kat. +55 kg. Patryk Wekwejt w konkurencji kata na 23 startujących zawodników uplasował się na wysokim siódmym miejscu.

Walkach kumite Piotr Szlachetka, Mateusz Kukuć, Patryk Wekwejt i Małgorzata Goździewska uplasowali się poza strefą medalową. W zmaganiach juniorów udział wzięło udział 196 zawodników z 58 klubów z całej Polski. Trenerem i opiekunem grupy był sensei Wiesław Orzoł IV Dan, a jednym z sędziów sensei Radosław Sikora I dan. W sumie Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin reprezentowało dziesięć zawodniczek i zawodników.

Esprit

- Ciężka praca na treningach przyniosła oczekiwane efekty i bardzo cieszę się z wyników, jakie udało nam się uzyskać w tych zawodach - podkreśla sensei Wiesław Orzoł. - Szczególnie cieszy mnie wspaniały występ Beaty Opęchowskiej, która wywalczyła srebrny medal w bardzo trudnej kategorii open z powodzeniem rywalizując z najlepszymi zawodniczkami. Przed nami kolejne przygotowania i starty w zawodach wysokiej rangi.

Odsłon: 11715