« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 4 kwietnia 2020 r., imieniny Izydora, Wacława, Platona

Moja Ostrołęka

Aktualności

Wyjazdowa konfrontacja kręglarzy (zdjęcia, wideo)

Reprezentacja Ostrołęki w bowlingu stawia pierwsze kroki w rywalizacji z silnymi zespołami z regionu, a takim z pewnością jest drużyna z Ostrowi Mazowieckiej. W wyjazdowym meczu ostrołęcka ekipa musiała uznać wyższość bardziej doświadczonych zawodników.


W pierwszym spotkaniu reprezentacja Ostrołęki była gospodarzem meczu w kręgielni Łubudu, dlatego tym razem zmagania przeniosły się do kręgielni MOSiR w Ostrowi Mazowieckiej, aby rozegrać spotkanie rewanżowe. W drużynie z Ostrołęki zaprezentowali się Paweł Staśkiewicz, Marcin Wójcik, Daniel Ustaszewski, Arkadiusz Dobkowski, Piotr Ustaszewski i Grzegorz Milewski.

 

W ekipie z Ostrołęki nie mogli wystąpić powołani na mecz Patryk Ustaszewski, Łukasz Połatyński, Marcin Połatyński, a także świeżo upieczony mistrz Jesiennej Ligi Bowlingowej Michał Kowalczyk.
- Z pewnością w pełnym składzie mielibyśmy większe szanse na walkę o zwycięstwo z bardzo skutecznie grającym zawodnikami z Ostrowi Mazowieckiej - podkreśla kapitan ostrołęckiego zespołu Grzegorz Milewski. - Dziękujemy gospodarzom za stworzenie świetnej atmosfery i organizację meczu na wysokim poziomie.

 

W reprezentacji Ostrowi Mazowieckiej wystąpili z kolei Arkadiusz Spinek, Radosław Brzostek, Łukasz Tylicki, Łukasz Rewkowski, Andrzej Giżycki, Arkadiusz Wilczewski, Wojciech Kolator i Artur Zadrożny.

 

Najlepszy wynik w zespole gospodarzy w całym meczu zanotował Łukasz Rewkowski który uzyskał 176 puntów i jednocześnie wywalczył miano najskuteczniejszego zawodnika meczu. Z kolei ma koncie ostrołęczan najlepszy rezultat zapisał Paweł Staśkiewicz - 158 punktów.

Po pierwszej rundzie (suma punktów czterech zawodników) Ostrołęka przegrywała z Ostrowią Mazowiecką 469:590. W kolejnych dwóch gospodarze powiększyli przewagę i było już pewne, że nie dadzą sobie wydrzeć zwycięstwa w całym meczu. W ostatniej rundzie ostrołęczanie toczyli wyrównany bój, ale również przegrali różnicą czterech punktów. Ostatecznie po trwającym cztery godziny spotkaniu Ostrów Mazowiecka pokonała Ostrołękę 2210:1964.Sponsorem wyjazdu bowlingowej reprezentacji Ostrołęki do Ostrowi Mazowieckiej był Konkret marketpozyczkowy.pl Marcin Śpiewak oraz radny miasta Ostrołęki Grzegorz Milewski.

 

Mecze między reprezentacjami miast w naszym regionie są nowością, która została zainaugurowana przez Klub Sportowy Łubudu Bowling Ostrołęka. Z pewnością inicjatywa ma szanse rozwoju i przyciągnięcia do rywalizacji kręglarzy z kolejnych klubów m.in. z Mrągowa, Warszawy, Siedlec, Łomży, czy też Mińska Mazowieckiego. Więcej informacji o inicjatywach KS Łubudu w serwisie sportowym w dziale Kręgle. 

 

Ostrów Mazowiecka - Ostrołęka 2210:1964 (590:469, 518:476, 558:479, 544:540)

Zobacz zdjęcia:
Mecz reprezentacji miast w bowling: Ostrów Mazowiecka kontra Ostrołęka

 
Odsłon: 5204
Komentarzy: 5
09:55, 25.10.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Wiosenna Liga Bowlingowa. Zbierz drużynę i zagraj

Wiosenna Liga Bowlingowa. Zbierz drużynę i zagraj

Ostrołęcki Klub Bowlingowy zaprasza do wzięcia udziału w Wiosennej Lidze Bowlingowej. Rozgrywki zainaugurują już w poniedziałek 9 marca. Wciąż można dołączyć do grona uczestników ligi. Maksymalnie rywalizować będzie osiem drużyn.

Paweł Staśkiewicz triumfuje w Zielonej Górze

Paweł Staśkiewicz triumfuje w Zielonej Górze

Dwóch reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego rywalizowało w Grand Prix Polski w Zielonej Górze. Paweł Staśkiewicz, w kategorii amator, nie miał sobie równych i zajął pierwsze miejsce. Z kolei Filip Terlik, w formule sport, uplasował się na odległej 61 pozycji.

Filip Terlik w kadrze Polski na mistrzostwa Europy

Filip Terlik w kadrze Polski na mistrzostwa Europy

Polski Związek Kręglarski powołał do kadry narodowej na Mistrzostwa Europy Juniorów zawodnika Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego. Filip Terlik będzie reprezentował nasz kraj w holenderskim Tilburgu. Zawody odbędą się w dniach 3-13 kwietnia br.

Paweł Staśkiewicz ponownie świetny w Grudziądzu

Paweł Staśkiewicz ponownie świetny w Grudziądzu

W województwie kujawsko-pomorskim, w dniach 27 grudnia - 5 stycznia, odbyła się jedna z największych imprez bowlingowych w kraju. Na zawodach nie mogło zabraknąć licznej reprezentacji Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego. Rewelacyjnie wypadł Paweł Staśkiewicz.

Mikołajkowy turniej bowlingowy za nami. Łukasz Połatyński nie dał szans rywalom (zdjęcia)

Mikołajkowy turniej bowlingowy za nami. Łukasz Połatyński nie dał szans rywalom (zdjęcia)

W kręgielni Łubudu Bowling & Good Time spotkali się wczoraj zawodnicy z całego regionu, aby rywalizować w mikołajkowym turnieju. Po niezwykle emocjonujących bataliach najlepszy okazał się Łukasz Połatyński, prezes Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego.

» Wasze komentarze

b @ 10:26, 25.10.2017r. IP: *.*.157.86

co wy z tymi kręglami przecież to nie jest sport

Justyna @ 11:03, 25.10.2017r. IP: *.*.174.52

Bowling to sportowa wersja kręgli

Bowling @ 11:08, 25.10.2017r. IP: *.*.31.137

Bowling to jedna z ciekawych form rywalizacji sportowej, a na jesienno-zimowy czas wręcz idealna :-)

Super bowling @ 13:51, 25.10.2017r. IP: *.*.158.83

Fajna drużyna, powalczę o miejsce w kadrze.

b @ 14:20, 25.10.2017r. IP: *.*.157.86

sportowa wersja kręgli przy piwku. sportowa przy piwku. hahaha

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo