Poniedziałek, 29 kwietnia 2024 r., imieniny Piotra, Rity, Angeliny

Korona pokonała MKS Ciechanów (zdjęcia, wideo)

Piłkarze ostrołęckiej Korony odnieśli wyjazdowe zwycięstwo w spotkaniu 13 kolejki IV ligi mazowieckiej w grupie północnej. Podopieczni trenera Marcina Truszkowskiego rozegrali bardzo dobry mecz i pokonali MKS Ciechanów 2:1 na boisku ze sztuczną nawierzchnią.

Już w szóstej minucie sobotniego starcia w Ciechanowie piłkarze Korony mogli objąć prowadzenie. Świetne dośrodkowanie w pole karne na bramkę mógł zamienić Paweł Kowalkowski, ale piłkę po jego strzale zdołał wybronić golkiper gospodarzy. Osiem minut później na listę strzelców mógł wpisać się Kamil Jastrzębski, ale ponownie góra był golkiper z Ciechanowa.

W 19 minucie gry Korona objęła prowadzenie, a tym razem Paweł Kowalkowski świetnie dograł do Marcina Kraski, a ten strzałem z osiemnastu metrów pewnie wpisał się na listę strzelców. Żółto-niebiescy poszli za ciosem, a tym razem siedem minut później po świetnej akcji Paweł Kowalkowski wypracował świetną okazję do strzelenia bramki Przemysławowi Olesińskiemu, a ten wpisał się na listę strzelców.

Po dwóch kwadransach gry Korona mogła znokautować rywala. Paweł Kowalkowski pięknym podaniem obsłużył Macieja Staszczuka, a ten w sytuacji sam na sam nie zdołał pokonać golkipera z Ciechanowa. Jeszcze w pierwszej odsłonie spotkania udaną interwencją popisał się Andrzej Łyziński, jednak przez większą część pierwszej połowy spotkania był bezrobotny.

Po zmianie strony Korona wypracowała sobie kilka sytuacji strzeleckich, ale brakowało wykończenia akcji. Gospodarze walczyli do końca i za sprawą Patryka Tosika i Tomasza Kamińskiego mogli zdobyć kontaktową bramkę. Ostatecznie dopiero w 88 minucie meczu Sebastiana Tabaka strzelił honorowego gola dla swojego zespołu, ale komplet punktów trafił na konto ostrołęckiego zespołu.

Kolejne spotkanie piłkarze ostrołęckiej Korony rozegrają w sobotę, 4 listopada. W meczu 14 kolejki na stadionie przy ulicy Witosa podejmą Bug Wyszków. Początek meczu został zaplanowany na godz. 13.30.

MKS Ciechanów - Korona Ostrołęka 1:2 (0:2)
Bramki: Tabaka 88. - Kraska 19., Olesiński 25.

Korona: Łyziński - Dzbeński, Kardaś (78. Kowalczyk), Jastrzębski, Borkowski - Staszczuk (58. Laska), Strzeżysz, Kraska (77. Muchin), K. Jastrzębski - Olesiński (76. Dzwonkowski), Kowalkowski

Spotkanie 13 kolejki IV ligi mazowieckiej - grupa północ: MKS Ciechanów - Korona Ostrołęka

Odsłon: 16910