« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 23 kwietnia 2019 r., imieniny Jerzego, Wojciecha, Adalberta

Moja Ostrołęka

Aktualności

Pływacy walczyli w mistrzostwach (zdjęcia, wideo)

Aż 350 zawodniczek i zawodników z 31 klubów przystąpiło do rywalizacji VI Otwartych Mistrzostwach Ostrołęki w Pływaniu organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy Piątka. W zawodach na pływalni Parku Wodnego Aquarium nie zabrakło wartościowych wyników.


W zawodach wystartowało aż sześć pływackich klubów z naszego miasta. Najwyżej sklasyfikowana była Squatina Ostrołęka, pięć złotycych, dwa srebrne i brązowy medal, następnie WOPR-OS Ostrołęka - dwa złote medale i srebro, UŚKS Ostrołęka - złoto i dwa srebra, UKS Piątka Ostrołęka - trzy srebrne i trzy brązowe medale. Pozostałe SMS UKS Bratek i KP Narew nie zdobyły medali.

 

Dla gospodarzy zawodów prowadzonych trenera trenera Andrzeja Pyskłę medale wywalczyli: Magda Kowalska (srebro na 200 m stylem motylkowym, srebro na 100 m stylem dowolnym oraz brąz na 200 m stylem dowolnym), Maria Mikas (brąz na 50 m stylem klasycznym), Maciej Romanowski (brąz na 50 m stylem klasycznym) i Natalia Skórzewska (srebro na 50 m stylem grzbietowym).

 

Pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej z siedemnastoma medalami zna koncie zajęła Polonia Warszawa. W barwach klubu ze stolicy startuje obecnie była zawodniczka UKS Piątka Maria Murawska, która w zawodach wywalczyła dla swojego klubu dwa złote medale. Puchar posła RP Arkadiusz Czartoryskiego dla najlepszej zawodniczki z Ostrołęki zdobyła Magda Kowalska z UKS Piątka Ostrołęka.

 

Szczegółowe wyniki rywalizacji w mistrzostwach na poszczególnych dystansach w załączniku. Zapraszamy również do zapoznania się z klasyfikacją medalową zawodów dostępna w załączniku.

- Dzięki mistrzostwom Ostrołęki dzieci i młodzież biorąca w udział w imprezie choć przez chwilę mogą poczuć dreszczyk prawdziwych emocji oraz zapoznać się z atmosferą panującą na zawodach - uważa szkoleniowiec UKS Piątka Andrzej Pyskło. - Tych, którzy nie mogli wziąć udziału w zawodach zapraszamy już dziś na kolejne zawody. Mamy nadzieję, że przyciągnie ona jeszcze większą grupę zawodników. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy i pomogli w jej przeprowadzeniu.Sponsorem głównym zawodów był Urząd Miasta Ostrołęki. Sponsorami dodatkowymi: Speedo, Firma Handlowa Lider Jan Fąk i wspólnicy, Sklep Sportowy w Aquarium Dariusz Majkowski, Siłownia Power Gym Marcin Pyskło, Zakład Przetwórstwa Mięsnego "Smak" Zdzisław i Krystyna Truskolascy, Instalacje Elektryczne Patryk Wysocki, radny miasta Ostrołęki Dariusz Maciak, poseł na sejm RP Arkadiusz Czartoryski, Konkret marketpozyczkowy.pl.

Patronat medialny nad zawodami objął portal Moja-Ostroleka.pl. Patronat nad zawodami objęli prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski i przewodniczący rady miasta Jerzy Grabowski.

 

Zobacz zdjęcia:
VI Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w Pływaniu

 

Odsłon: 7400
Komentarzy: 0
10:00, 31.10.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Pływanie: Trzy medale Squatiny w stolicy

Pływanie: Trzy medale Squatiny w stolicy

Ośmioosobowa reprezentacja ostrołęckiej Squatiny wzięła udział w kolejnej edycji zawodów pływackich z cyklu "Od młodzika do olimpijczyka". Na olimpijskim basenie, młodzi pływacy z Ostrołęki wywalczyli trzy medale i uzyskali wartościowe rezultaty.

Pływanie: Uniwersjada celem Angeliki Wikieł

Pływanie: Uniwersjada celem Angeliki Wikieł

Angelika Wikieł trenująca w Sekcji Pływackiej Narwi Ostrołęka zdobyła złoty medal Akademickich Mistrzostw Polski, które odbyły się w Lublinie. Równie dobrze poradziła sobie też w kolejnej edycji zawodów z cyklu Arena Grand Prix Polski w Warszawie.

WOPR-OS: Trzynaście medali w Sochaczewie

WOPR-OS: Trzynaście medali w Sochaczewie

Trzynaście medali wywalczyła siedmioosobowa reprezentacja WOPR-OS Ostrołęka w zawodach pierwszej rundy Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym w Sochaczewie. Kolejna odsłona Grand Prix odbędzie się 27 kwietnia w Ostrołęce.

Pływanie: Medalowe starty w Giżycku

Pływanie: Medalowe starty w Giżycku

Pływacy z ostrołęckich klubów Squatina i UKS Piątka wzięli udział XVI Międzynarodowych Wiosennych Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Giżycka. Wrócili z medalami. W zawodach wzięło udział 386 zawodników z 26 klubów z kraju i trzech zagranicznych.

Pływanie: Od młodzika do olimpijczyka

Pływanie: Od młodzika do olimpijczyka

Na początku marca pływacy ostrołęckiej Squatiny wzięli udział w silnie obsadzonych zawodach z cyklu “Od młodzika do olimpijczyka”, które odbyły się w Warszawie. W pierwszym starcie w tym roku, młodzi pływacy z Ostrołęki zdobyli cztery medale.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo