« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 17 listopada 2018 r., imieniny Grzegorza, Salomei, Elżbiety

Moja Ostrołęka

Aktualności

Pływacy walczyli w mistrzostwach (zdjęcia, wideo)

Aż 350 zawodniczek i zawodników z 31 klubów przystąpiło do rywalizacji VI Otwartych Mistrzostwach Ostrołęki w Pływaniu organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy Piątka. W zawodach na pływalni Parku Wodnego Aquarium nie zabrakło wartościowych wyników.


W zawodach wystartowało aż sześć pływackich klubów z naszego miasta. Najwyżej sklasyfikowana była Squatina Ostrołęka, pięć złotycych, dwa srebrne i brązowy medal, następnie WOPR-OS Ostrołęka - dwa złote medale i srebro, UŚKS Ostrołęka - złoto i dwa srebra, UKS Piątka Ostrołęka - trzy srebrne i trzy brązowe medale. Pozostałe SMS UKS Bratek i KP Narew nie zdobyły medali.

 

Dla gospodarzy zawodów prowadzonych trenera trenera Andrzeja Pyskłę medale wywalczyli: Magda Kowalska (srebro na 200 m stylem motylkowym, srebro na 100 m stylem dowolnym oraz brąz na 200 m stylem dowolnym), Maria Mikas (brąz na 50 m stylem klasycznym), Maciej Romanowski (brąz na 50 m stylem klasycznym) i Natalia Skórzewska (srebro na 50 m stylem grzbietowym).

 

Pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej z siedemnastoma medalami zna koncie zajęła Polonia Warszawa. W barwach klubu ze stolicy startuje obecnie była zawodniczka UKS Piątka Maria Murawska, która w zawodach wywalczyła dla swojego klubu dwa złote medale. Puchar posła RP Arkadiusz Czartoryskiego dla najlepszej zawodniczki z Ostrołęki zdobyła Magda Kowalska z UKS Piątka Ostrołęka.

 

Szczegółowe wyniki rywalizacji w mistrzostwach na poszczególnych dystansach w załączniku. Zapraszamy również do zapoznania się z klasyfikacją medalową zawodów dostępna w załączniku.

- Dzięki mistrzostwom Ostrołęki dzieci i młodzież biorąca w udział w imprezie choć przez chwilę mogą poczuć dreszczyk prawdziwych emocji oraz zapoznać się z atmosferą panującą na zawodach - uważa szkoleniowiec UKS Piątka Andrzej Pyskło. - Tych, którzy nie mogli wziąć udziału w zawodach zapraszamy już dziś na kolejne zawody. Mamy nadzieję, że przyciągnie ona jeszcze większą grupę zawodników. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy i pomogli w jej przeprowadzeniu.


Esprit

Sponsorem głównym zawodów był Urząd Miasta Ostrołęki. Sponsorami dodatkowymi: Speedo, Firma Handlowa Lider Jan Fąk i wspólnicy, Sklep Sportowy w Aquarium Dariusz Majkowski, Siłownia Power Gym Marcin Pyskło, Zakład Przetwórstwa Mięsnego "Smak" Zdzisław i Krystyna Truskolascy, Instalacje Elektryczne Patryk Wysocki, radny miasta Ostrołęki Dariusz Maciak, poseł na sejm RP Arkadiusz Czartoryski, Konkret marketpozyczkowy.pl.

Patronat medialny nad zawodami objął portal Moja-Ostroleka.pl. Patronat nad zawodami objęli prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski i przewodniczący rady miasta Jerzy Grabowski.

 

Zobacz zdjęcia:
VI Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w Pływaniu

 

Odsłon: 6362
Komentarzy: 0
10:00, 31.10.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Najlepsi pływacy zmierzą się w mistrzostwach

Najlepsi pływacy zmierzą się w mistrzostwach

Blisko trzysta zawodniczek i zawodników przystąpi do rywalizacji w Parku Wodnym Aquarium w VII Otwartych Mistrzostwach Ostrołęki w Pływaniu. Na imprezę po raz kolejny zaprasza UKS Piątka Ostrołęka. Do zmagań w zawodach przystąpi pięć klubów pływackich z miasta.

Dziesięć medali WOPR-OS w Grand Prix Polski

Dziesięć medali WOPR-OS w Grand Prix Polski

Ratownicy WOPR-OS Hubert Nakielski, Kamil Bojarski i Maja Furmaniuk bardzo udanie zaprezentowali się w Grand Prix Polski w Kędzierzynie-Koźlu. W zawodach podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego wywalczyli aż dziesięć medali, w tym pięć z najcenniejszego kruszcu.

Medalowe lokaty UKS Piątka w Ciechanowie

Medalowe lokaty UKS Piątka w Ciechanowie

Bardzo udanie rywalizację w zawodach po wakacyjnej przerwie rozpoczęli reprezentanci UKS Piątka Ostrołęka. W zawodach o Puchar Książąt Mazowieckich w Ciechanowie podopieczne trenera Andrzeja Pyskły wywalczyli pięć medali, w tym dwa z najcenniejszego kruszcu.

Medale Nakielskiego i Adamowskiego w Limerick

Medale Nakielskiego i Adamowskiego w Limerick

Bardzo udanie zaprezentowali się reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka Hubert Nakielski i Mateusz Adamowski w Mistrzostwach Europy Juniorów, które odbyły się w Limerick w Irlandii. W zawodach łupem ostrołęczan padły dwa srebrne i dwa brązowe medale.

Hubert Nakielski powalczy o medale w Australii

Hubert Nakielski powalczy o medale w Australii

Hubert Nakielski to jeden z najlepszych ratowników wodnych nie tylko w Polsce, ale również na Starym Kontynencie. Swoją świetną dyspozycję podopieczny trenera Dariusza Małkowskiego będzie miał okazję udowodnić podczas Mistrzostw Europy i świata.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaBeeHero

Najnowsze wideo