« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 20 lutego 2020 r., imieniny Leona, Ludomiła, Lubomira

Moja Ostrołęka

Aktualności

Pływacy walczyli w mistrzostwach (zdjęcia, wideo)

Aż 350 zawodniczek i zawodników z 31 klubów przystąpiło do rywalizacji VI Otwartych Mistrzostwach Ostrołęki w Pływaniu organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy Piątka. W zawodach na pływalni Parku Wodnego Aquarium nie zabrakło wartościowych wyników.


W zawodach wystartowało aż sześć pływackich klubów z naszego miasta. Najwyżej sklasyfikowana była Squatina Ostrołęka, pięć złotycych, dwa srebrne i brązowy medal, następnie WOPR-OS Ostrołęka - dwa złote medale i srebro, UŚKS Ostrołęka - złoto i dwa srebra, UKS Piątka Ostrołęka - trzy srebrne i trzy brązowe medale. Pozostałe SMS UKS Bratek i KP Narew nie zdobyły medali.

 

Dla gospodarzy zawodów prowadzonych trenera trenera Andrzeja Pyskłę medale wywalczyli: Magda Kowalska (srebro na 200 m stylem motylkowym, srebro na 100 m stylem dowolnym oraz brąz na 200 m stylem dowolnym), Maria Mikas (brąz na 50 m stylem klasycznym), Maciej Romanowski (brąz na 50 m stylem klasycznym) i Natalia Skórzewska (srebro na 50 m stylem grzbietowym).

 

Pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej z siedemnastoma medalami zna koncie zajęła Polonia Warszawa. W barwach klubu ze stolicy startuje obecnie była zawodniczka UKS Piątka Maria Murawska, która w zawodach wywalczyła dla swojego klubu dwa złote medale. Puchar posła RP Arkadiusz Czartoryskiego dla najlepszej zawodniczki z Ostrołęki zdobyła Magda Kowalska z UKS Piątka Ostrołęka.

 

Szczegółowe wyniki rywalizacji w mistrzostwach na poszczególnych dystansach w załączniku. Zapraszamy również do zapoznania się z klasyfikacją medalową zawodów dostępna w załączniku.

- Dzięki mistrzostwom Ostrołęki dzieci i młodzież biorąca w udział w imprezie choć przez chwilę mogą poczuć dreszczyk prawdziwych emocji oraz zapoznać się z atmosferą panującą na zawodach - uważa szkoleniowiec UKS Piątka Andrzej Pyskło. - Tych, którzy nie mogli wziąć udziału w zawodach zapraszamy już dziś na kolejne zawody. Mamy nadzieję, że przyciągnie ona jeszcze większą grupę zawodników. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy i pomogli w jej przeprowadzeniu.Sponsorem głównym zawodów był Urząd Miasta Ostrołęki. Sponsorami dodatkowymi: Speedo, Firma Handlowa Lider Jan Fąk i wspólnicy, Sklep Sportowy w Aquarium Dariusz Majkowski, Siłownia Power Gym Marcin Pyskło, Zakład Przetwórstwa Mięsnego "Smak" Zdzisław i Krystyna Truskolascy, Instalacje Elektryczne Patryk Wysocki, radny miasta Ostrołęki Dariusz Maciak, poseł na sejm RP Arkadiusz Czartoryski, Konkret marketpozyczkowy.pl.

Patronat medialny nad zawodami objął portal Moja-Ostroleka.pl. Patronat nad zawodami objęli prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski i przewodniczący rady miasta Jerzy Grabowski.

 

Zobacz zdjęcia:
VI Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w Pływaniu

 

Odsłon: 8955
Komentarzy: 0
10:00, 31.10.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

Serafin

Najnowsze wideo