« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 24 stycznia 2019 r., imieniny Felicji, Tymoteusza, Rafała

Moja Ostrołęka

Aktualności

Pływacy walczyli w mistrzostwach (zdjęcia, wideo)

Aż 350 zawodniczek i zawodników z 31 klubów przystąpiło do rywalizacji VI Otwartych Mistrzostwach Ostrołęki w Pływaniu organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy Piątka. W zawodach na pływalni Parku Wodnego Aquarium nie zabrakło wartościowych wyników.


W zawodach wystartowało aż sześć pływackich klubów z naszego miasta. Najwyżej sklasyfikowana była Squatina Ostrołęka, pięć złotycych, dwa srebrne i brązowy medal, następnie WOPR-OS Ostrołęka - dwa złote medale i srebro, UŚKS Ostrołęka - złoto i dwa srebra, UKS Piątka Ostrołęka - trzy srebrne i trzy brązowe medale. Pozostałe SMS UKS Bratek i KP Narew nie zdobyły medali.

 

Dla gospodarzy zawodów prowadzonych trenera trenera Andrzeja Pyskłę medale wywalczyli: Magda Kowalska (srebro na 200 m stylem motylkowym, srebro na 100 m stylem dowolnym oraz brąz na 200 m stylem dowolnym), Maria Mikas (brąz na 50 m stylem klasycznym), Maciej Romanowski (brąz na 50 m stylem klasycznym) i Natalia Skórzewska (srebro na 50 m stylem grzbietowym).

 

Pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej z siedemnastoma medalami zna koncie zajęła Polonia Warszawa. W barwach klubu ze stolicy startuje obecnie była zawodniczka UKS Piątka Maria Murawska, która w zawodach wywalczyła dla swojego klubu dwa złote medale. Puchar posła RP Arkadiusz Czartoryskiego dla najlepszej zawodniczki z Ostrołęki zdobyła Magda Kowalska z UKS Piątka Ostrołęka.

 

Szczegółowe wyniki rywalizacji w mistrzostwach na poszczególnych dystansach w załączniku. Zapraszamy również do zapoznania się z klasyfikacją medalową zawodów dostępna w załączniku.

- Dzięki mistrzostwom Ostrołęki dzieci i młodzież biorąca w udział w imprezie choć przez chwilę mogą poczuć dreszczyk prawdziwych emocji oraz zapoznać się z atmosferą panującą na zawodach - uważa szkoleniowiec UKS Piątka Andrzej Pyskło. - Tych, którzy nie mogli wziąć udziału w zawodach zapraszamy już dziś na kolejne zawody. Mamy nadzieję, że przyciągnie ona jeszcze większą grupę zawodników. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy i pomogli w jej przeprowadzeniu.Sponsorem głównym zawodów był Urząd Miasta Ostrołęki. Sponsorami dodatkowymi: Speedo, Firma Handlowa Lider Jan Fąk i wspólnicy, Sklep Sportowy w Aquarium Dariusz Majkowski, Siłownia Power Gym Marcin Pyskło, Zakład Przetwórstwa Mięsnego "Smak" Zdzisław i Krystyna Truskolascy, Instalacje Elektryczne Patryk Wysocki, radny miasta Ostrołęki Dariusz Maciak, poseł na sejm RP Arkadiusz Czartoryski, Konkret marketpozyczkowy.pl.

Patronat medialny nad zawodami objął portal Moja-Ostroleka.pl. Patronat nad zawodami objęli prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski i przewodniczący rady miasta Jerzy Grabowski.

 

Zobacz zdjęcia:
VI Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w Pływaniu

 

Odsłon: 6897
Komentarzy: 0
10:00, 31.10.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Magda Kowalska z dobrymi wynikami w Olsztynie

Magda Kowalska z dobrymi wynikami w Olsztynie

Reprezentantka UKS Piątka Ostrołęka Magda Kowalska z powodzeniem rywalizowała w Mistrzostwa Polski Juniorów 14-letnich, które odbyły się na 25-metrowej pływalni Aquasfera Olsztyn. Podopieczna trenera Andrzeja Pyskły nie zdobyła medalu, ale uzyskała nowy rekord życiowy.

Dwa srebrne medale Angeliki Wikieł w Lublinie

Dwa srebrne medale Angeliki Wikieł w Lublinie

Świetnymi występami sezon 2018 zakończyła Angelika Wikieł. Zawodniczka KP Narew w Zimowych Mistrzostwach Polski popłynęła po dwa srebrne medale w kategorii młodzieżowców. W Lublinie podopieczna Manueli Wikieł udowodniła, że drzemie w niej duży potencjał.

Nakielski z wizytą u prezydenta miasta (zdjęcia)

Nakielski z wizytą u prezydenta miasta (zdjęcia)

Hubert Nakielski to mistrz świata w sportowym ratownictwie wodnym. Podczas zawodów przeprowadzonych w Australii wywalczył dla Ostrołęki złoto, dwa srebra i brąz. Podopieczny trenera Dariusza Małkowskiego z dumą reprezentował nasze miasto.

Nakielski: Złoto było wisienką na torcie (wideo)

Nakielski: Złoto było wisienką na torcie (wideo)

Hubert Nakielski wywalczył cztery medale mistrzostw świata w ratownictwie wodnym. Podopieczny trenera Dariusza Małkowskiego wywalczyło złoto, srebro i brąz indywidualnie oraz srebro w sztafecie. Jak ocenia swoje starty i jakie ma plany na przyszłość?

Hubert Nakielski mistrzem świata w Australii!

Hubert Nakielski mistrzem świata w Australii!

To były niezwykle udane mistrzostwa świata dla ratownika WOPR-OS Ostrołęka Huberta Nakielskiego. Podopieczny trenera Dariusza Małkowskiego wywalczył w Adelaide cztery medale - złoto, dwa srebrne i brąz. Zawody w Australii z pewnością na długo pozostaną w jego pamięci.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo