« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Niedziela, 27 września 2020 r., imieniny Damiana, Amadeusza, Mirabelli

Moja Ostrołęka

Aktualności

Pływacy walczyli w mistrzostwach (zdjęcia, wideo)

Aż 350 zawodniczek i zawodników z 31 klubów przystąpiło do rywalizacji VI Otwartych Mistrzostwach Ostrołęki w Pływaniu organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowy Piątka. W zawodach na pływalni Parku Wodnego Aquarium nie zabrakło wartościowych wyników.


W zawodach wystartowało aż sześć pływackich klubów z naszego miasta. Najwyżej sklasyfikowana była Squatina Ostrołęka, pięć złotycych, dwa srebrne i brązowy medal, następnie WOPR-OS Ostrołęka - dwa złote medale i srebro, UŚKS Ostrołęka - złoto i dwa srebra, UKS Piątka Ostrołęka - trzy srebrne i trzy brązowe medale. Pozostałe SMS UKS Bratek i KP Narew nie zdobyły medali.

 

Dla gospodarzy zawodów prowadzonych trenera trenera Andrzeja Pyskłę medale wywalczyli: Magda Kowalska (srebro na 200 m stylem motylkowym, srebro na 100 m stylem dowolnym oraz brąz na 200 m stylem dowolnym), Maria Mikas (brąz na 50 m stylem klasycznym), Maciej Romanowski (brąz na 50 m stylem klasycznym) i Natalia Skórzewska (srebro na 50 m stylem grzbietowym).

 

Pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej z siedemnastoma medalami zna koncie zajęła Polonia Warszawa. W barwach klubu ze stolicy startuje obecnie była zawodniczka UKS Piątka Maria Murawska, która w zawodach wywalczyła dla swojego klubu dwa złote medale. Puchar posła RP Arkadiusz Czartoryskiego dla najlepszej zawodniczki z Ostrołęki zdobyła Magda Kowalska z UKS Piątka Ostrołęka.

 

Szczegółowe wyniki rywalizacji w mistrzostwach na poszczególnych dystansach w załączniku. Zapraszamy również do zapoznania się z klasyfikacją medalową zawodów dostępna w załączniku.

- Dzięki mistrzostwom Ostrołęki dzieci i młodzież biorąca w udział w imprezie choć przez chwilę mogą poczuć dreszczyk prawdziwych emocji oraz zapoznać się z atmosferą panującą na zawodach - uważa szkoleniowiec UKS Piątka Andrzej Pyskło. - Tych, którzy nie mogli wziąć udziału w zawodach zapraszamy już dziś na kolejne zawody. Mamy nadzieję, że przyciągnie ona jeszcze większą grupę zawodników. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji imprezy i pomogli w jej przeprowadzeniu.


Esprit

Sponsorem głównym zawodów był Urząd Miasta Ostrołęki. Sponsorami dodatkowymi: Speedo, Firma Handlowa Lider Jan Fąk i wspólnicy, Sklep Sportowy w Aquarium Dariusz Majkowski, Siłownia Power Gym Marcin Pyskło, Zakład Przetwórstwa Mięsnego "Smak" Zdzisław i Krystyna Truskolascy, Instalacje Elektryczne Patryk Wysocki, radny miasta Ostrołęki Dariusz Maciak, poseł na sejm RP Arkadiusz Czartoryski, Konkret marketpozyczkowy.pl.

Patronat medialny nad zawodami objął portal Moja-Ostroleka.pl. Patronat nad zawodami objęli prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski i przewodniczący rady miasta Jerzy Grabowski.

 

Zobacz zdjęcia:
VI Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w Pływaniu

 

Odsłon: 10566
Komentarzy: 0
10:00, 31.10.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Reprezentanci Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowe WOPR-OS powrócili do treningów i już planują starty w zawodach. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego trenują pięć razy w tygodniu na basenie w Ostrowi Mazowieckiej.

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS od blisko trzech miesięcy trenują indywidualnie i czekają na możliwość regularnych treningów na basenie. Większość tegorocznych imprez została odwołana, kilka przeniesiono na inny termin.

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Trzech podopiecznych trenera Dariusza Małkowskiego zdobyło w minionym roku wiele medali. Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Hubert Nakielski, z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce, zostali docenieni również przez prezydenta.

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Angelika Wikieł ma za sobą udane starty w 2019 roku. Prezydent Łukasz Kulik postanowił wynagrodzić ciężką pracę pływaczki i przyznał jej stypendium sportowe. Podopieczna swojej starszej siostry Manueli zdobyła m.in. trzy złote medale podczas Grand Prix Polski.

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Dzieci i młodzież szkolna z województwa mazowieckiego od poniedziałku 10 lutego rozpoczynają zimową przerwę w nauce. Teraz mogą wypocząć spędzając aktywnie czas m.in. w Aquarium. Zobacz jaką ofertę, dla uczniów i rodzin, przygotował ostrołęcki park wodny.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo