Wtorek, 30 kwietnia 2024 r., imieniny Katarzyny, Mariana, Lilii

Towarzysko: Remis na pożegnanie Boruca

Artur Boruc i Edinson Cavani
(fot. Grzegorz Wajda)

Bezbramkowym remisem zakończył się czwarty w historii mecz reprezentacji Polski z Urugwajem. Takie rozstrzygnięcie miało miejsce pod raz drugi z udziałem obu ekip. Na pewno niedosytem jest to, że Biało-czerwoni nie strzelili gola.

Do pozytywów należy jednak gra bez tremy Jarosława Jacha, który zaliczył solidne zawody. Pod znakiem pożegnalnego meczu Artura Boruca z reprezentacją Polski toczone było piątkowe spotkanie Biało-czerwonych z Urusami. Warto odnotować, że 37-letni zawodnik rozgrywał na PGE Narodowym w Warszawie swój 65. mecz w koszulce z orzełkiem na piersi.

Tymczasem na boisku polska drużyna zaprezentowała się w eksperymentalnym ustawieniu, w związku z tym, że nie mogli zagrać: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Michał Pazdan oraz Łukasz Piszczek. Taki stan rzeczy sprawił, że okazję do gry otrzymali Jarosław Jach, czy Kamil Wilczek.

W pierwszej części gry najgroźniejszym piłkarzem w szeregach Biało-czerwonych pod bramką rywali był jednak Kamil Glik. Defensor AS Monaco szukał szansy do strzelenia gola po rzutach rożnych egzekwowanych przez Kamila Grosickiego, ale próby te nie dały żadnego gola polskiemu teamowi.

Goście z kolei najbliżsi szczęścia byli w 35. minucie po próbie Gaston Silva. Świetną paradą popisał się jednak Boruc, który w 44. minucie opuścił zgodnie z zapowiedziami boisko, przechodząc przez specjalnie utworzony szpaler, który stworzyli reprezentanci Polski.

W drugiej części gry szału na boisku nie było. Polacy wystrzegali się błędów, pozwalając sobie raz po raz na ciekawe wyjścia z kontry, które jednak nie dały efektu w postaci zdobycia bramki. Gola w drugiej połowie próbował strzelić Jakub Błaszczykowski, który z ostrego kąta chciał zaskoczyć Martina Silvę w 54. minucie, ale bez efektu.

Jeszcze raz bliski zdobycia bramki piłkarz VfL Wolfsburg był w 72. minucie, gdy po ładnej i kombinacyjnej akcji starał się pokonać uderzeniem po ziemi bramkarza rywali, ale ten stanął na wysokości zadanie. Jednocześnie pierwszy z sześciu meczów kontrolnych polskiej ekipy przed mundialem w Rosji zakończył się bezbramkowym remisem.