« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 27 lutego 2020 r., imieniny Gabriela, Anastazji, Honoryny

Moja Ostrołęka

Aktualności

Sukcesy Marii Murawskiej w barwach Polonii

Nie daje o sobie zapomnieć obecnie najlepsza ostrołęcka pływaczka Maria Murawska. Wychowanka UKS Piątka latem zmieniła barwy i reprezentuje obecnie UKP Polonia Warszawa. W nowym klubie zapisuje na swoim koncie kolejne świetne wyniki.


W miniony weekend w Termach Maltańskich w Poznaniu na basenie 25-metrowym odbyły się zawody Arena Grand Prix Puchar Polski, podczas których można było wywalczył minima na Mistrzostwa Europy w Kopenhadze (Dania) i zawody krajów Europy Środkowej w Targoviste (Rumunia).

 

Wśród 777 zawodników ze 117 klubów z całej Polski rywalizowała również Maria Murawska. Była zawodniczka UKS Piątka Ostrołęka od września 2017 roku reprezentuje UKP Polonia Warszawa, gdzie swoje umiejętności rozwija pod okiem trenera Grzegorza Kircuna.

 

Maria Murawska na dystansie 100 m stylem motylkowym ustanowiła rekord Polski 14-latków z czasem 1:01:94, który jednocześnie plasuje ją na pierwszym miejscu na krajowych listach w kategorii 15-latków. Wynik ten w tych samych zawodach dał również szóstą pozycję w kategorii seniorów.


Esprit

W kolejnych startach na 100 m stylem zmiennym i 100 m stylem dowolnym ostrołęczanka ustanowiła rekordy życiowe z czasami odpowiednio 1:05.43 i 57.34 s. W obu przypadkach również uzyskała pierwsze miejsca w Polsce wśród 15-latków. Czas uzyskany w stylu zmiennym jednocześnie pozwolił na zajęcie piątej lokaty wśród seniorów w zawodach w Poznaniu.

 

Po starcie na 50 m stylem motylkowym z czasem 28.38 s Maria Murawska nadal zajmuje pierwsze miejsce w Polsce w kategorii 15-latków, a na 50 m stylem dowolnym z czasem 26.47 s drugie miejsce w Polsce. Świetne wyniki pozwoliły ostrołęczance znaleźć się w kadrze narodowej na zawody w Rumunii, które już w dniach 8-10 grudnia zostały zaplanowane w Targoviste.

Odsłon: 12853
Komentarzy: 0
09:32, 29.11.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Złote medale młodych pływaczek UKS Piątka

Najmłodsze zawodniczki Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka Ostrołęka wzięły udział w trzeciej edycji mistrzostw Mazowsza w pływaniu. Zawody pod patronatem prezydenta Ciechanowa zgromadziły ponad 470 pływaków z 31 klubów z całego kraju.

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Angelika Wikieł na pływackich mistrzostwach kraju

Zawodniczka sekcji pływania ostrołęckiej Narwi w dniach 18-22 grudnia rywalizowała na mistrzostwach Polski w Ostrowcu Świętokrzyskim. Angelika Wikieł startowała na trzech dystansach w konkurencjach stylem klasycznym - 50, 100 i 200 metrów.

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Grudniowie starty ostrołęckiej Squatiny

Kolejne udane starty mają za sobą zawodnicy ostrołęckiej Squatiny. W grudniu młodzi pływacy wystartowali w trzech turniejach, w Ostrowi Mazowieckiej, Ciechanowie i Warszawie, gdzie zdobyli ponad czterdzieści medali. Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek.

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Cztery medale UKS Piątka w Ciechanowie

Ponad 300 pływaków rywalizowało na ciechanowskiej pływalni MOSiR w Grand Prix Ciechanowa z okazji XXI-lecia klubu MPKS Orka. Ostrołękę reprezentowali zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Piątka, którym podczas zawodów udało się zdobyć cztery medale.

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Angelika Wikieł z medalem w Pucharze Polski

Najlepsi pływacy z kraju rywalizowali w ubiegły weekend na poznańskiej pływalni w Arena Grand Prix Pucharu Polski. Z dobrej strony w zawodach zaprezentowała się zawodniczka z sekcji pływania ostrołęckiej Narwi - Angelika Wikieł, która wróciła do domu z medalem.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Łubudu

SerafinNajnowsze wideo