« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 16 lipca 2020 r., imieniny Mariki, Benity, Dzierżysława

Moja Ostrołęka

Aktualności

Sukcesy Marii Murawskiej w barwach Polonii

Nie daje o sobie zapomnieć obecnie najlepsza ostrołęcka pływaczka Maria Murawska. Wychowanka UKS Piątka latem zmieniła barwy i reprezentuje obecnie UKP Polonia Warszawa. W nowym klubie zapisuje na swoim koncie kolejne świetne wyniki.


W miniony weekend w Termach Maltańskich w Poznaniu na basenie 25-metrowym odbyły się zawody Arena Grand Prix Puchar Polski, podczas których można było wywalczył minima na Mistrzostwa Europy w Kopenhadze (Dania) i zawody krajów Europy Środkowej w Targoviste (Rumunia).

 

Wśród 777 zawodników ze 117 klubów z całej Polski rywalizowała również Maria Murawska. Była zawodniczka UKS Piątka Ostrołęka od września 2017 roku reprezentuje UKP Polonia Warszawa, gdzie swoje umiejętności rozwija pod okiem trenera Grzegorza Kircuna.

 

Maria Murawska na dystansie 100 m stylem motylkowym ustanowiła rekord Polski 14-latków z czasem 1:01:94, który jednocześnie plasuje ją na pierwszym miejscu na krajowych listach w kategorii 15-latków. Wynik ten w tych samych zawodach dał również szóstą pozycję w kategorii seniorów.W kolejnych startach na 100 m stylem zmiennym i 100 m stylem dowolnym ostrołęczanka ustanowiła rekordy życiowe z czasami odpowiednio 1:05.43 i 57.34 s. W obu przypadkach również uzyskała pierwsze miejsca w Polsce wśród 15-latków. Czas uzyskany w stylu zmiennym jednocześnie pozwolił na zajęcie piątej lokaty wśród seniorów w zawodach w Poznaniu.

 

Po starcie na 50 m stylem motylkowym z czasem 28.38 s Maria Murawska nadal zajmuje pierwsze miejsce w Polsce w kategorii 15-latków, a na 50 m stylem dowolnym z czasem 26.47 s drugie miejsce w Polsce. Świetne wyniki pozwoliły ostrołęczance znaleźć się w kadrze narodowej na zawody w Rumunii, które już w dniach 8-10 grudnia zostały zaplanowane w Targoviste.

Odsłon: 14075
Komentarzy: 0
09:32, 29.11.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Ratownicy WOPR-OS powrócili do treningów

Reprezentanci Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowe WOPR-OS powrócili do treningów i już planują starty w zawodach. Podopieczni trenera Dariusza Małkowskiego trenują pięć razy w tygodniu na basenie w Ostrowi Mazowieckiej.

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy z nadziejami na jesienne starty

Ratownicy Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego WOPR-OS od blisko trzech miesięcy trenują indywidualnie i czekają na możliwość regularnych treningów na basenie. Większość tegorocznych imprez została odwołana, kilka przeniesiono na inny termin.

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Pływacy WOPR-OS nagrodzeni za ciężką pracę i osiągnięcia z poprzedniego roku

Trzech podopiecznych trenera Dariusza Małkowskiego zdobyło w minionym roku wiele medali. Mateusz Adamowski, Kamil Bojarski i Hubert Nakielski, z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Ostrołęce, zostali docenieni również przez prezydenta.

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Utytułowana pływaczka ze stypendium sportowym. Sto lat Angelika!

Angelika Wikieł ma za sobą udane starty w 2019 roku. Prezydent Łukasz Kulik postanowił wynagrodzić ciężką pracę pływaczki i przyznał jej stypendium sportowe. Podopieczna swojej starszej siostry Manueli zdobyła m.in. trzy złote medale podczas Grand Prix Polski.

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Ferie zimowe w ostrołęckim Aquarium

Dzieci i młodzież szkolna z województwa mazowieckiego od poniedziałku 10 lutego rozpoczynają zimową przerwę w nauce. Teraz mogą wypocząć spędzając aktywnie czas m.in. w Aquarium. Zobacz jaką ofertę, dla uczniów i rodzin, przygotował ostrołęcki park wodny.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo