« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Wtorek, 11 sierpnia 2020 r., imieniny Ligii, Zuzanny, Lukrecji

Moja Ostrołęka

Aktualności

Nagrody Starosty Ostrołęckiego. Do kogo trafiły?

Tradycyjnie na ostatniej sesji rady powiatu w 2017 roku Starosta Ostrołęcki Stanisław Kubeł przyznał nagrody okolicznościowe utalentowanym sportowcom z powiatu ostrołęckiego. Wyróżnień w porównaniu do poprzednich sesji było bardzo stosunkowo bardzo dużo.


Przed rokiem nagrody odebrali: Kinga Kot z MKKK Shinkyokushin i Kamil Ziemek z Championa Ostrołęka i trener Tomasz Jóźwiak. Tym razem lista nagrodzonych była zdecydowanie dłuższa, a nagrodzeni mogą pochwalić się dużymi sukcesami.

 

Podczas sesji rady powiatu nagrodzona została aż czwórka reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin. Pierwszy z nich to Norbert Duszak, który wywalczył w kumite m.in. brązowe medale Mistrzostw Polski Juniorów i Pucharu Polski.

 

Zdecydowanie dłuższą listę osiągnięć w 2017 roku na swoim koncie zapisała Beata Opęchowska, która świetny sezon przypieczętowała zdobyciem Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Koszalinie w miniony weekend. W gronie nagrodzonych znaleźli się także bracia Jakub i Szymon Nizińscy, również z powodzeniem uczestniczący w imprezach ogólnopolskiej rangi. Wszyscy trenują w klubie prowadzonym przez sensei Wiesława Orzoła.


JBB

Nagrody trafiły również do trójki reprezentantów UKS Siódemka Ostrołęka - Kornelii Sucheckiej, Marty Łady i Daniela Gadomskiego. Kornelia Suchecka wywalczyła dwa srebrne medale w trójskoku. Marta Łada to brązowa medalistka Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w trójskoku. Obie zawodniczki to podopieczne trenera Marka Mierzejewskiego.

 

Nagrodę odebrał także medalista Mistrzostw Polski U-20 na 800 m Daniel Gadomski prowadzony przez trenera Dariusza Dąbrowskiego. Władze powiatu nagrodziły również Joannę Banach z Tatar, która biega w barwach AZS AWF Kraków i z powodzeniem rywalizuje o kolejne trofea w biegu na 400 metrów przez płotki.

 

Podczas sesji rady powiatu wyróżniona została także za dotychczasową działalność prezes klubu Biegam bo lubię Ostrołęka Klaudia Baczewska. Specjalne nagrody okolicznościowe starosty przyznawane są na wnioski klubów sportowych z miasta i powiatu ostrołęckiego.

Odsłon: 12824
Komentarzy: 7
08:20, 23.12.2017r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Najlepszy wycisnął 215 kg (zdjęcia, wideo)

Najlepszy wycisnął 215 kg (zdjęcia, wideo)

Plaża miejska w Ostrołęce zamieniła się w siłownię na powietrzu. Odbyły się Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w wyciskaniu odważnika i sztangi leżąc zorganizowane przez Miasto Ostrołęka oraz UKS Atleta Ostrołęka. Rywalizacja była naprawdę ciekawa.

A na mecie był grill i kompot (zdjęcia)

A na mecie był grill i kompot (zdjęcia)

Blisko stu amatorów dwóch kółek wzięło udział w Wakacyjnym Rodzinnym Rajdzie Rowerowym współorganizowanym przez Miasto Ostrołęka, Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce oraz Gminy Rzekuń.

Ossowski i Tadrzak z triumfami (zdjęcia)

Ossowski i Tadrzak z triumfami (zdjęcia)

15 zawodników wzięło udział w Wakacyjnym Turnieju Szachowym dla dzieci i młodzieży. Rywalizacja odbyła się w sali konferencyjnej Parku Wodnego Aquarium w Ostrołęce. W kategorii do lat 9 wygrał Mikołaj Ossowski, zaś w grupie do lat 16 triumfował Wojciech Tadrzak.

Mateusz Adamowski ze złotem i brązem

Mateusz Adamowski ze złotem i brązem

Reprezentacja WOPR-OS Ostrołęka wystartowała w Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Morskim, które odbyły się w Kątach Rybackich. Podopieczni Dariusza Małkowskiego, mimo że nie specjalizują się w konkurencjach morskich i był to dla większości z nich debiut na zawodach morskich, to w swoich startach osiągali dobre wyniki.

Złoto Osowieckiego i Janczewskiej

Złoto Osowieckiego i Janczewskiej

Znakomity występ Oliwii Janczewskiej oraz Dawida Osowieckiego podczas Mistrzostw Województwa Mazowieckiego klubów zrzeszonych w Ludowych Zespołach Sportowych w podnoszeniu ciężarów. W Siedlcach oboje zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i wywalczyli złote medale.

» Wasze komentarze

Kubełek @ 17:45, 23.12.2017r. IP: *.*.232.48

Nagrody przyznawane są na wniosek klubów?
Czyli ktoś sobie składa wniosek dla siebie i dostaje? Uhahha !!

do Kubełek @ 18:00, 23.12.2017r. IP: *.*.31.137

Nie dla siebie, tylko klub wnioskuje o zawodnika...

? @ 18:02, 23.12.2017r. IP: *.*.157.65

AZS AWF Kraków wnioskował o Joanne Banach ?

do ? @ 22:35, 23.12.2017r. IP: *.*.97.112

tak, tak, na pewno AZS AWF Kraków wnioskował... szczególnie, że nawet nie jest to klub z miasta czy powiatu...
same układy i układziki nawet przy takich nagrodach...
tak samo jak przy pani prezes klubu co sama dla siebie zawnioskowała i dostała po znajomości... grabienie pod siebie już na starcie działalności klubu :(

Racja @ 05:54, 24.12.2017r. IP: *.*.23.80

z powiatu jest kilka osób, które mają o wiele większe osiągnięcia i nie dostali nagród

Do wszystkich @ 15:08, 24.12.2017r. IP: *.*.65.171

Ci co złożyli wszyscy dostali. Gratulacje dla nich.

sportowiec amator @ 21:17, 24.12.2017r. IP: *.*.192.164

Wątpię by komukolwiek zależało na tych "nagrodach", które są raczej symboliczne.
Myślę że niektórzy po prostu lubią takie świecidełka i poniekąd trzymać z władzą,
Jednakże prawdziwy sportowiec stara się gdzie indziej błyszczeć... .

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo