« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 14 sierpnia 2020 r., imieniny Euzebiusza, Maksymiliana, Alfreda

Moja Ostrołęka

Aktualności

Wyścig australijski na lodowisku (zdjęcia)

Konkursy łyżwiarskie w ramach akcji "Ferie zimowe z MZOS-TiIT" to nowa propozycja dla dzieci i młodzieży, które spędzają w mieście przerwę wolną od zajęć szkolnych. Na lodowisku przy ulicy Witosa nie zabrakło chętnych do rywalizacji w dwóch konkurencjach.


Padający śnieg utrudniał przeprowadzenie startów, ale zawodnicy bardzo chętnie przystąpili do dwóch konkurencji, które okazały się dla niektórych trudnym wyzwaniem. Wyścig zaprzęgów, do którego przystąpiło cztery pary polegał na jak najszybszym pokonaniu wyznaczonego odcinka po lodzie. Jedna osoba musiała jechać w przysiadzie a druga musiała być "koniem pociągowym".

Osoba ciągnąca na lejcach swój balast musiała jak najszybciej dotrzeć do mety. Wywrotki osoby, która jechała w przysiadzie zdarzały się każdemu, ale wszyscy znakomicie się bawili. Drugą konkurencją przeprowadzoną w tym dniu był wyścig australijski tym razem nie na rowerach, ale na łyżwach.Na wytyczonym torze w koło lodowiska rywalizowało dziesięcioro uczestników. Wyścig polegał na przejechaniu przez zawodników jak największej liczby okrążeń. Na każdym okrążeniu odpadał ostatni zawodnik. W zawodach zwyciężyli najlepsi i pierwsza trójka w każdej konkurencji została wyróżniona nagrodami niespodziankami.

 

Organizatorem konkursów był Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce. Kolejna okazja do rywalizacji już w piątek, 26 stycznia o godz. 11.00. Zapraszamy w imieniu organizatora. Warunkiem przeprowadzenia imprezy są temperatury poniżej zera.

 

Zobacz zdjęcia:
Wyścig australijski na miejskim lodowisku

Odsłon: 9736
Komentarzy: 0
07:48, 24.01.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Najlepszy wycisnął 215 kg (zdjęcia, wideo)

Najlepszy wycisnął 215 kg (zdjęcia, wideo)

Plaża miejska w Ostrołęce zamieniła się w siłownię na powietrzu. Odbyły się Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w wyciskaniu odważnika i sztangi leżąc zorganizowane przez Miasto Ostrołęka oraz UKS Atleta Ostrołęka. Rywalizacja była naprawdę ciekawa.

A na mecie był grill i kompot (zdjęcia)

A na mecie był grill i kompot (zdjęcia)

Blisko stu amatorów dwóch kółek wzięło udział w Wakacyjnym Rodzinnym Rajdzie Rowerowym współorganizowanym przez Miasto Ostrołęka, Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej w Ostrołęce oraz Gminy Rzekuń.

Ossowski i Tadrzak z triumfami (zdjęcia)

Ossowski i Tadrzak z triumfami (zdjęcia)

15 zawodników wzięło udział w Wakacyjnym Turnieju Szachowym dla dzieci i młodzieży. Rywalizacja odbyła się w sali konferencyjnej Parku Wodnego Aquarium w Ostrołęce. W kategorii do lat 9 wygrał Mikołaj Ossowski, zaś w grupie do lat 16 triumfował Wojciech Tadrzak.

Mateusz Adamowski ze złotem i brązem

Mateusz Adamowski ze złotem i brązem

Reprezentacja WOPR-OS Ostrołęka wystartowała w Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Morskim, które odbyły się w Kątach Rybackich. Podopieczni Dariusza Małkowskiego, mimo że nie specjalizują się w konkurencjach morskich i był to dla większości z nich debiut na zawodach morskich, to w swoich startach osiągali dobre wyniki.

Złoto Osowieckiego i Janczewskiej

Złoto Osowieckiego i Janczewskiej

Znakomity występ Oliwii Janczewskiej oraz Dawida Osowieckiego podczas Mistrzostw Województwa Mazowieckiego klubów zrzeszonych w Ludowych Zespołach Sportowych w podnoszeniu ciężarów. W Siedlcach oboje zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i wywalczyli złote medale.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

ŁubuduNajnowsze wideo