« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 22 marca 2018 r., imieniny Katarzyny, Bogusława, Kazimierza

Moja Ostrołęka

Aktualności

Ciekawa wycieczka na sportowe areny do Torunia

Uczniowie szkół podstawowych z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego wzięli udział w ciekawej wycieczce do Torunia. Celem wyjazdu było propagowanie lekkoatletyki poprzez naukę i zabawę. Jednym z punktów programu było zwiedzanie starówki w mieście Mikołaja Kopernika.


Następnie cała grupa sprawdziła swoje akrobatyczne możliwości w parku trampolin Jump Arena. Uczniowie świetnie się bawili wykonując różnego rodzaju ewolucje gimnastyczne. Najważniejszym wydarzeniem wycieczki było kibicowanie najlepszym zawodnikom "Królowej Sportu" z Polski i świata podczas transmitowanego w telewizji polskiej międzynarodowego Mityngu Copernicus Cup.

Reklama

Uczniowie podziwiali zmagania lekkoatletów z trybun, poznając zasady kulturalnego kibicowania, fair-play oraz radzenia sobie w sytuacji zwycięstwa i porażki. Młodzi adepci sportu mieli również niebywałą możliwość spotkania się osobiście ze swoimi idolami. Czołowi polscy reprezentanci rozdawali autografy, robili zdjęcia i opowiadali o swojej drodze do sukcesu.

 

Z uczniami spotkał się między innymi Marcin Lewandowski, który wypełniając minimum na Halowe Mistrzostwa Świata w biegu na 1500 m otarł się o Halowy Rekord Polski, a także z Konrad Bukowiecki, który w Toruniu poprawił absolutny rekord Polski pchając kulę 7.26 kg - jako pierwszy w historii Polak na odległość 22.00 m.Uczniowie wraz z opiekunami rewelacyjnie sprawdzili się w roli kibiców, za co zawodnicy odwdzięczyli się wspaniałymi wyniki i pięknym widowiskiem. W wycieczce udział wzięli uczniowie z SP 1 Ostrołęka, STO Ostrołęka, SP Rżaniec, SP Czarnotrzew, a także zawodniczki OKLA Ostrołęka i Lekkoatletyka dla Każdego.

 

Opiekę na wycieczce sprawowali nauczyciele wychowania fizycznego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Ostrołęce Bartosz Witkowski, Krzysztof Olszewski oraz Tomasz Kwiatkowski, a także Katarzyna Szuster nauczycielka wychowania fizycznego z STO Ostrołęka i Iwona Magdalena Cwalińska Dyrektor SIGiE w Ostrołęce.

Odsłon: 1970
Komentarzy: 0
08:19, 08.03.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

V Leśny Bieg z mocną obsadą. Chcesz dołączyć?

V Leśny Bieg z mocną obsadą. Chcesz dołączyć?

Ponad sto zawodniczek i zawodników znajduje się już na liście startowej V Leśnego Biegu w Czarnowcu. Uczestnicy rywalizacji mogą dokonać wyboru i zmierzyć się na trudnej technicznie trasie na dystansie 5 lub 10 km. Organizatorzy czekają na ostatnie zgłoszenia do biegu.

Akcja 1%. Podziel się podatkiem z OKLA Ostrołęka

Akcja 1%. Podziel się podatkiem z OKLA Ostrołęka

Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki zwraca się z prośbą o wsparcie działalności klubu poprzez przekazanie 1% podatku osobistego PIT za 2017 rok. Pozyskane w ten sposób środki będą przeznaczone na dalszy rozwój i funkcjonowanie wszystkich grup szkoleniowych.

V Leśny Bieg w Czarnowcu. Dołącz do zmagań

V Leśny Bieg w Czarnowcu. Dołącz do zmagań

To już dziesięć lat imprez sportowych na które wspólnie zapraszają Marek Karczewski i Norbert Siemiątkowski. Dlatego V Leśny Bieg na nowej trasie w Czarnowcu ma być wydarzeniem wyjątkowym. Z każdym dniem lista uczestników rywalizacji staje się coraz dłuższa.

Suchecka otarła się o medal Mistrzostw Polski

Suchecka otarła się o medal Mistrzostw Polski

Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce były ostatnią imprezą pierwszej części sezonu dla reprezentantów UKS Siódemka Ostrołęka. W zawodach z powodzeniem startowała Kornelia Suchecka, która konkursie trójskoku wywalczyła czwarte miejsce.

Reprezentanci OKLA szlifują formę w Zakopanem

Reprezentanci OKLA szlifują formę w Zakopanem

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki szlifują formę w Zakopanem podczas zgrupowania zaplecza kadry narodowej. Podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów przygotowują się do sezonu startowego w bardzo dobrych warunkach, pełni optymizmu.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama
Najnowsze wideo