« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 22 września 2018 r., imieniny Maurycego, Tomasza, Joachima

Moja Ostrołęka

Aktualności

V Leśny Bieg w Czarnowcu. Dołącz do zmagań

To już dziesięć lat imprez sportowych na które wspólnie zapraszają Marek Karczewski i Norbert Siemiątkowski. Dlatego V Leśny Bieg na nowej trasie w Czarnowcu ma być wydarzeniem wyjątkowym. Z każdym dniem lista uczestników rywalizacji staje się coraz dłuższa.


Dziesięć lat temu w Czarnowcu w gminie Rzekuń Marek Karczewski spontanicznie zebrał garstkę biegaczy i przy świetlicy wiejskiej odbył się pierwszy spontaniczny bieg w okolicy Ostrołęki. Nie było wówczas biegów w Olszewie-Borkach, w Goworowie, w Susku Starym, Rydzewie, czy też w Ostrołęce oprócz znanego i rozpoznawalnego Międzynarodowego Półmaratonu Kurpiowskiego.

Reklama

W 2014 roku w Czarnowcu odbył się I Leśny Bieg, również w tym samym miejscu odbyła się kolejna edycja imprezy. III Leśny Bieg w 2016 roku przeniósł się z kolei do Przystani w gminie Olszewo-Borki i rozgrywany był tu przez kolejne dwa sezony.

- Od początku do organizacji imprezy do pomocy włączyły się Lasy Państwowe Nadleśnictwo Ostrołęka z nadleśniczym Zdzisławem Gadomskim i zastępcą Hubertem Pawelcem - mówi główny organizator zawodów Marek Karczewski. - Do Przystani zostaliśmy zaproszeni przez wójta Olszewa-Borek Krzysztofa Szewczyka. W tym roku wracamy spontanicznie do Czarnowca, liczymy na dobrą atmosferę i wysoką frekwencję.

 

Do rywalizacji zaprasza Klub Kolarski 24h z siedzibą w Czarnowcu na którego czele stoi prezes Marek Karczewski. Jaka będzie trasa?

- To niespodzianka, bo trasa zostanie wyznaczona w pagórkowatym i miejscami podmokłym lesie między Czarnowcem, Rzekuniem i Daniszewem - informuje Marek Karczewski. - Zapraszam w sobotę, 10 marca na zapoznanie z trasą o godz. 12.00, zbiórka przy świetlicy w Czarnowcu.Bieg został zaplanowany na niedzielę, 18 marca na godz. o 11.00. Zapisy do rywalizacji można dokonać do piątku, 16 marca do godz. 20.00. Wpisowe w zależności od kategorii wiekowej w wysokości 30-40 zł. Zapisy prowadzone są poprzez stronę elektronicznezapisy.pl.

Odsłon: 6236
Komentarzy: 6
07:25, 10.03.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Piąty raz pobiegli przez Przystań (zdjęcia, wideo)

Piąty raz pobiegli przez Przystań (zdjęcia, wideo)

Przemysław Dąbrowski z gminy Rzekuń zwyciężył w V Biegu 3P Przełajem Przez Przystań na najbardziej prestiżowym dystansie 10 km w rywalizacji open. Linię mety przekroczył z czasem 38 minut i 30 sekund. Poznaj najlepszych zawodników imprezy.

Test Coopera dla wszystkich (zdjęcia, wideo)

Test Coopera dla wszystkich (zdjęcia, wideo)

UKS Clan Ostrołęka po raz kolejny zaprosił ostrołęczan do aktywności fizycznej poprzez uczestnictwo w Teście Coopera. Impreza miała na celu sprawdzenie poziomu kondycji fizycznej, popularyzację biegu jako najprostszej i formy aktywności ruchowej.

Mityng Konkret OKLA z dobrymi wynikami (zdjęcia)

Mityng Konkret OKLA z dobrymi wynikami (zdjęcia)

Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki po raz kolejny zaprosił młodzież do rywalizacji w Mityngu Konkret Młodzików na stadionie przy ulicy Witosa. W zawodach zaprezentowała się cała plejada zdolnej młodzieży z Ostrołęki, powiatu ostrołęckiego i całego regionu.

Moszczyński ze złotem w Nestle Cup Warszawa 2018

Moszczyński ze złotem w Nestle Cup Warszawa 2018

Kolejne świetny wynik na swoim koncie zapisał reprezentant Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Sebastian Moszczyński. W zawodach Nestle Cup Warszawa 2018 zawodnik prowadzony przez trenera Andrzeja Danelskiego wywalczył złoty medal.

Dobra lokata Dąbrowskiego, wynik bez satysfakcji

Dobra lokata Dąbrowskiego, wynik bez satysfakcji

Przemysław Dąbrowski ma za sobą kolejny udany start, chociaż apetyty były na jeszcze szybsze bieganie. Reprezentant gminy Rzekuń wywalczył ósme miejsce w PKO Wrocław Maraton z wynikiem 2:29:55. W gronie Biało-czerwonych zajął trzecią lokatę.

» Wasze komentarze

kasa @ 09:15, 10.03.2018r. IP: *.*.28.66

Dlaczego tak drogo.Czy to PISnes.

Mieszkaniec @ 21:23, 10.03.2018r. IP: *

Będą biegać i płoszyć zwierzęta sarny zające i to za zgoda nadleśnictwa masakra jakaś. A asf i płoszenie.

trasa @ 21:35, 10.03.2018r. IP: *.*.244.113

słyszałam, że jutro o 11 można zobaczyć trasę
ktoś coś wie?

Ppp @ 08:18, 11.03.2018r. IP: *.*.171.165

Ploszyc zwierzyne , co za przyg.lup haha

KK24h @ 09:34, 11.03.2018r. IP: *.*.2.188

Dziś o 11:00 można zapoznać się z trasą.
Zbiórka przy świetlicy w Czarnowcu
Zapraszamy :)

Do mieszkaniec @ 06:17, 12.03.2018r. IP: *.*.30.186

A moze ruszylbyś tyłek z kanapy odłożył pilota i dołączył ????

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Najnowsze wideo