« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 22 marca 2018 r., imieniny Katarzyny, Bogusława, Kazimierza

Moja Ostrołęka

Aktualności

V Leśny Bieg w Czarnowcu. Dołącz do zmagań

To już dziesięć lat imprez sportowych na które wspólnie zapraszają Marek Karczewski i Norbert Siemiątkowski. Dlatego V Leśny Bieg na nowej trasie w Czarnowcu ma być wydarzeniem wyjątkowym. Z każdym dniem lista uczestników rywalizacji staje się coraz dłuższa.


Dziesięć lat temu w Czarnowcu w gminie Rzekuń Marek Karczewski spontanicznie zebrał garstkę biegaczy i przy świetlicy wiejskiej odbył się pierwszy spontaniczny bieg w okolicy Ostrołęki. Nie było wówczas biegów w Olszewie-Borkach, w Goworowie, w Susku Starym, Rydzewie, czy też w Ostrołęce oprócz znanego i rozpoznawalnego Międzynarodowego Półmaratonu Kurpiowskiego.

Reklama

W 2014 roku w Czarnowcu odbył się I Leśny Bieg, również w tym samym miejscu odbyła się kolejna edycja imprezy. III Leśny Bieg w 2016 roku przeniósł się z kolei do Przystani w gminie Olszewo-Borki i rozgrywany był tu przez kolejne dwa sezony.

- Od początku do organizacji imprezy do pomocy włączyły się Lasy Państwowe Nadleśnictwo Ostrołęka z nadleśniczym Zdzisławem Gadomskim i zastępcą Hubertem Pawelcem - mówi główny organizator zawodów Marek Karczewski. - Do Przystani zostaliśmy zaproszeni przez wójta Olszewa-Borek Krzysztofa Szewczyka. W tym roku wracamy spontanicznie do Czarnowca, liczymy na dobrą atmosferę i wysoką frekwencję.

 

Do rywalizacji zaprasza Klub Kolarski 24h z siedzibą w Czarnowcu na którego czele stoi prezes Marek Karczewski. Jaka będzie trasa?

- To niespodzianka, bo trasa zostanie wyznaczona w pagórkowatym i miejscami podmokłym lesie między Czarnowcem, Rzekuniem i Daniszewem - informuje Marek Karczewski. - Zapraszam w sobotę, 10 marca na zapoznanie z trasą o godz. 12.00, zbiórka przy świetlicy w Czarnowcu.


Energas

Bieg został zaplanowany na niedzielę, 18 marca na godz. o 11.00. Zapisy do rywalizacji można dokonać do piątku, 16 marca do godz. 20.00. Wpisowe w zależności od kategorii wiekowej w wysokości 30-40 zł. Zapisy prowadzone są poprzez stronę elektronicznezapisy.pl.

Odsłon: 2439
Komentarzy: 6
07:25, 10.03.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

V Leśny Bieg z mocną obsadą. Chcesz dołączyć?

V Leśny Bieg z mocną obsadą. Chcesz dołączyć?

Ponad sto zawodniczek i zawodników znajduje się już na liście startowej V Leśnego Biegu w Czarnowcu. Uczestnicy rywalizacji mogą dokonać wyboru i zmierzyć się na trudnej technicznie trasie na dystansie 5 lub 10 km. Organizatorzy czekają na ostatnie zgłoszenia do biegu.

Akcja 1%. Podziel się podatkiem z OKLA Ostrołęka

Akcja 1%. Podziel się podatkiem z OKLA Ostrołęka

Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki zwraca się z prośbą o wsparcie działalności klubu poprzez przekazanie 1% podatku osobistego PIT za 2017 rok. Pozyskane w ten sposób środki będą przeznaczone na dalszy rozwój i funkcjonowanie wszystkich grup szkoleniowych.

Suchecka otarła się o medal Mistrzostw Polski

Suchecka otarła się o medal Mistrzostw Polski

Halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Lekkiej Atletyce były ostatnią imprezą pierwszej części sezonu dla reprezentantów UKS Siódemka Ostrołęka. W zawodach z powodzeniem startowała Kornelia Suchecka, która konkursie trójskoku wywalczyła czwarte miejsce.

Reprezentanci OKLA szlifują formę w Zakopanem

Reprezentanci OKLA szlifują formę w Zakopanem

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki szlifują formę w Zakopanem podczas zgrupowania zaplecza kadry narodowej. Podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów przygotowują się do sezonu startowego w bardzo dobrych warunkach, pełni optymizmu.

Ciekawa wycieczka na sportowe areny do Torunia

Ciekawa wycieczka na sportowe areny do Torunia

Uczniowie szkół podstawowych z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego wzięli udział w ciekawej wycieczce do Torunia. Celem wyjazdu było propagowanie lekkoatletyki poprzez naukę i zabawę. Jednym z punktów programu było zwiedzanie starówki w mieście Mikołaja Kopernika.

» Wasze komentarze

kasa @ 09:15, 10.03.2018r. IP: *.*.28.66

Dlaczego tak drogo.Czy to PISnes.

Mieszkaniec @ 21:23, 10.03.2018r. IP: *

Będą biegać i płoszyć zwierzęta sarny zające i to za zgoda nadleśnictwa masakra jakaś. A asf i płoszenie.

trasa @ 21:35, 10.03.2018r. IP: *.*.244.113

słyszałam, że jutro o 11 można zobaczyć trasę
ktoś coś wie?

Ppp @ 08:18, 11.03.2018r. IP: *.*.171.165

Ploszyc zwierzyne , co za przyg.lup haha

KK24h @ 09:34, 11.03.2018r. IP: *.*.2.188

Dziś o 11:00 można zapoznać się z trasą.
Zbiórka przy świetlicy w Czarnowcu
Zapraszamy :)

Do mieszkaniec @ 06:17, 12.03.2018r. IP: *.*.30.186

A moze ruszylbyś tyłek z kanapy odłożył pilota i dołączył ????

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama
Najnowsze wideo