« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 18 czerwca 2018 r., imieniny Elżbiety, Marka, Amandy

Moja Ostrołęka

Aktualności

V Leśny Bieg w Czarnowcu. Dołącz do zmagań

To już dziesięć lat imprez sportowych na które wspólnie zapraszają Marek Karczewski i Norbert Siemiątkowski. Dlatego V Leśny Bieg na nowej trasie w Czarnowcu ma być wydarzeniem wyjątkowym. Z każdym dniem lista uczestników rywalizacji staje się coraz dłuższa.


Dziesięć lat temu w Czarnowcu w gminie Rzekuń Marek Karczewski spontanicznie zebrał garstkę biegaczy i przy świetlicy wiejskiej odbył się pierwszy spontaniczny bieg w okolicy Ostrołęki. Nie było wówczas biegów w Olszewie-Borkach, w Goworowie, w Susku Starym, Rydzewie, czy też w Ostrołęce oprócz znanego i rozpoznawalnego Międzynarodowego Półmaratonu Kurpiowskiego.

Reklama

W 2014 roku w Czarnowcu odbył się I Leśny Bieg, również w tym samym miejscu odbyła się kolejna edycja imprezy. III Leśny Bieg w 2016 roku przeniósł się z kolei do Przystani w gminie Olszewo-Borki i rozgrywany był tu przez kolejne dwa sezony.

- Od początku do organizacji imprezy do pomocy włączyły się Lasy Państwowe Nadleśnictwo Ostrołęka z nadleśniczym Zdzisławem Gadomskim i zastępcą Hubertem Pawelcem - mówi główny organizator zawodów Marek Karczewski. - Do Przystani zostaliśmy zaproszeni przez wójta Olszewa-Borek Krzysztofa Szewczyka. W tym roku wracamy spontanicznie do Czarnowca, liczymy na dobrą atmosferę i wysoką frekwencję.

 

Do rywalizacji zaprasza Klub Kolarski 24h z siedzibą w Czarnowcu na którego czele stoi prezes Marek Karczewski. Jaka będzie trasa?

- To niespodzianka, bo trasa zostanie wyznaczona w pagórkowatym i miejscami podmokłym lesie między Czarnowcem, Rzekuniem i Daniszewem - informuje Marek Karczewski. - Zapraszam w sobotę, 10 marca na zapoznanie z trasą o godz. 12.00, zbiórka przy świetlicy w Czarnowcu.Bieg został zaplanowany na niedzielę, 18 marca na godz. o 11.00. Zapisy do rywalizacji można dokonać do piątku, 16 marca do godz. 20.00. Wpisowe w zależności od kategorii wiekowej w wysokości 30-40 zł. Zapisy prowadzone są poprzez stronę elektronicznezapisy.pl.

Odsłon: 4851
Komentarzy: 6
07:25, 10.03.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

IV Bieg Kolejarza na Stacji. Dołącz do zmagań (wideo)

IV Bieg Kolejarza na Stacji. Dołącz do zmagań (wideo)

Ponad sto zawodniczek i zawodników zgłosiło się do rywalizacji w IV Biegu Kolejarza na osiedlu Stacja. Uczestnicy rywalizować będą na 3 km trasie. Wciąż można zgłosić się do zawodów. Dodatkowo przeprowadzony zostanie m.in. marsz Nordic Walking na 3 km.

Żebrowska z medalami w Łodzi i Białymstoku

Żebrowska z medalami w Łodzi i Białymstoku

Bardzo udane występy na swoim koncie zapisała wychowanka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Magdalena Żebrowska w imprezach rozgrywanych w Łodzi, Białymstoku i Chorzowie. Zawodniczka pochodząca z Lelisa dwukrotnie stawała na podium rywalizacji.

Lekkoatleci OKLA eksplodowali formą w Słubicach

Lekkoatleci OKLA eksplodowali formą w Słubicach

Świetny występ zanotowali reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki podczas Mistrzostw Polski Ludowych Zespołów Sportowych w Słubicach. W zawodach rewelacyjnie zaprezentowała się Magdalena Olszewska, która wywalczyła srebrny medal.

Love'Las Run w Przystani. Dołącz do rywalizacji

Love'Las Run w Przystani. Dołącz do rywalizacji

Stowarzyszenie Biegam Bo Lubię Ostrołęka zaprasza do udziału w wyjątkowym biegu w Przystani pod hasłem Love'Las Run, które zostało zaplanowane na niedzielę, 17 czerwca. Do rywalizacji może dołączyć każdy, a udział w zawodach jest bezpłatny.

Triumfy Baczewskiej i Dąbrowskiego (zdjęcia, wideo)

Triumfy Baczewskiej i Dąbrowskiego (zdjęcia, wideo)

Przemysław Dąbrowski z Rzekunia okazał się najlepszy na dystansie 10 km podczas rozgrywanego już po raz szósty Festiwalu Biegowego w gminie Olszewo-Borki. Linię mety przekroczył w czasie 36 minut i 57 sekund. W gronie kobiet najlepsza była Klaudia Baczewska.

» Wasze komentarze

kasa @ 09:15, 10.03.2018r. IP: *.*.28.66

Dlaczego tak drogo.Czy to PISnes.

Mieszkaniec @ 21:23, 10.03.2018r. IP: *

Będą biegać i płoszyć zwierzęta sarny zające i to za zgoda nadleśnictwa masakra jakaś. A asf i płoszenie.

trasa @ 21:35, 10.03.2018r. IP: *.*.244.113

słyszałam, że jutro o 11 można zobaczyć trasę
ktoś coś wie?

Ppp @ 08:18, 11.03.2018r. IP: *.*.171.165

Ploszyc zwierzyne , co za przyg.lup haha

KK24h @ 09:34, 11.03.2018r. IP: *.*.2.188

Dziś o 11:00 można zapoznać się z trasą.
Zbiórka przy świetlicy w Czarnowcu
Zapraszamy :)

Do mieszkaniec @ 06:17, 12.03.2018r. IP: *.*.30.186

A moze ruszylbyś tyłek z kanapy odłożył pilota i dołączył ????

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama


Najnowsze wideo