« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 19 grudnia 2018 r., imieniny Gabrieli, Dariusza, Urbana

Moja Ostrołęka

Aktualności

V Leśny Bieg w Czarnowcu. Dołącz do zmagań

To już dziesięć lat imprez sportowych na które wspólnie zapraszają Marek Karczewski i Norbert Siemiątkowski. Dlatego V Leśny Bieg na nowej trasie w Czarnowcu ma być wydarzeniem wyjątkowym. Z każdym dniem lista uczestników rywalizacji staje się coraz dłuższa.


Dziesięć lat temu w Czarnowcu w gminie Rzekuń Marek Karczewski spontanicznie zebrał garstkę biegaczy i przy świetlicy wiejskiej odbył się pierwszy spontaniczny bieg w okolicy Ostrołęki. Nie było wówczas biegów w Olszewie-Borkach, w Goworowie, w Susku Starym, Rydzewie, czy też w Ostrołęce oprócz znanego i rozpoznawalnego Międzynarodowego Półmaratonu Kurpiowskiego.

Reklama

W 2014 roku w Czarnowcu odbył się I Leśny Bieg, również w tym samym miejscu odbyła się kolejna edycja imprezy. III Leśny Bieg w 2016 roku przeniósł się z kolei do Przystani w gminie Olszewo-Borki i rozgrywany był tu przez kolejne dwa sezony.

- Od początku do organizacji imprezy do pomocy włączyły się Lasy Państwowe Nadleśnictwo Ostrołęka z nadleśniczym Zdzisławem Gadomskim i zastępcą Hubertem Pawelcem - mówi główny organizator zawodów Marek Karczewski. - Do Przystani zostaliśmy zaproszeni przez wójta Olszewa-Borek Krzysztofa Szewczyka. W tym roku wracamy spontanicznie do Czarnowca, liczymy na dobrą atmosferę i wysoką frekwencję.

 

Do rywalizacji zaprasza Klub Kolarski 24h z siedzibą w Czarnowcu na którego czele stoi prezes Marek Karczewski. Jaka będzie trasa?

- To niespodzianka, bo trasa zostanie wyznaczona w pagórkowatym i miejscami podmokłym lesie między Czarnowcem, Rzekuniem i Daniszewem - informuje Marek Karczewski. - Zapraszam w sobotę, 10 marca na zapoznanie z trasą o godz. 12.00, zbiórka przy świetlicy w Czarnowcu.


Last minute Service

Bieg został zaplanowany na niedzielę, 18 marca na godz. o 11.00. Zapisy do rywalizacji można dokonać do piątku, 16 marca do godz. 20.00. Wpisowe w zależności od kategorii wiekowej w wysokości 30-40 zł. Zapisy prowadzone są poprzez stronę elektronicznezapisy.pl.

Odsłon: 7682
Komentarzy: 6
07:25, 10.03.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Sezon OKLA pełen sukcesów (zdjęcia, wideo)

Sezon OKLA pełen sukcesów (zdjęcia, wideo)

To był kolejny bardzo udany sezon dla Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki. W 2018 roku podopieczni szerokiego grona trenerów z sukcesami walczyli w ogólnopolskich imprezach i ustanawiali wiele rekordów życiowych. Teraz nadszedł czas, aby im podziękować.

UKS Siódemka podsumował sezon 2018 (zdjęcia)

UKS Siódemka podsumował sezon 2018 (zdjęcia)

Lekkoatleci Uczniowskiego Klubu Siódemka mają za sobą sezon pełen dobrych wyników. W piątkowe popołudnie w Kafeterii trenerzy Dariusz Dąbrowski i Marek Mierzejewski w towarzystwie władz miasta Ostrołęki i Polskiego Związku Lekkiej Atletyki podsumowali cały sezon startów.

Mikołajki na sportowo z UKS Clan (zdjęcia, wideo)

Mikołajki na sportowo z UKS Clan (zdjęcia, wideo)

Już po raz ósmy Uczniowski Klub Sportowy Clan zaprosił do udziału w imprezie charytatywnej "Mikołajki na sportowo" na rzecz dzieci z Domu Dziecka w Ostrołęce oraz Polaków mieszkających na Ukrainie. Chętnych do udziału w imprezie nie brakowało.

Mikołajkowe bieganie po raz piąty (zdjęcia, wideo)

Mikołajkowe bieganie po raz piąty (zdjęcia, wideo)

Ponad dwustu uczestników wzięło udział w V Rodzinnym Biegu Mikołajkowym. Do rywalizacji przystąpili zarówno młodzi lekkoatleci, ale także seniorzy na dystansie 5 km i dystansie o połowę krótszym. W ramach zawodów doszło do zmagań także w Nordic Walking.

Już w niedzielę V Rodzinny Bieg Mikołajkowy

Już w niedzielę V Rodzinny Bieg Mikołajkowy

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie oraz Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej zapraszają do udziału w piątej edycji Rodzinnego Biegu Mikołajkowego w Parku Miejskim. Uczestnicy pokonają będą mieć do pokonania 5 km.

» Wasze komentarze

kasa @ 09:15, 10.03.2018r. IP: *.*.28.66

Dlaczego tak drogo.Czy to PISnes.

Mieszkaniec @ 21:23, 10.03.2018r. IP: *

Będą biegać i płoszyć zwierzęta sarny zające i to za zgoda nadleśnictwa masakra jakaś. A asf i płoszenie.

trasa @ 21:35, 10.03.2018r. IP: *.*.244.113

słyszałam, że jutro o 11 można zobaczyć trasę
ktoś coś wie?

Ppp @ 08:18, 11.03.2018r. IP: *.*.171.165

Ploszyc zwierzyne , co za przyg.lup haha

KK24h @ 09:34, 11.03.2018r. IP: *.*.2.188

Dziś o 11:00 można zapoznać się z trasą.
Zbiórka przy świetlicy w Czarnowcu
Zapraszamy :)

Do mieszkaniec @ 06:17, 12.03.2018r. IP: *.*.30.186

A moze ruszylbyś tyłek z kanapy odłożył pilota i dołączył ????

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo