Środa, 8 maja 2024 r., imieniny Stanisława, Lizy, Dezyderii

Medalowa seria młodego narybku OKLA w Pułtusku

Bardzo udanie rywalizację w ramach czwartków lekkoatletycznych w Pułtusku rozpoczęli reprezentanci OKLA Ostrołęka. W zawodach zaprezentowali się podopieczni trener Katarzyny Szuster osiągając bardzo wartościowe wyniki w kilku konkurencjach.

Bardzo udanie w zawodach zaprezentowała się Aleksandra Dobkowska. 12-letnia zawodniczka przystąpiła do rywalizacji w trzech konkurencjach. W skoku wzwyż uzyskała 135 cm, w rzucie piłeczką palantową zanotowała 31 metrów, a w biegu na 300 metrów pobiegła w czasie 58.80 s. W efekcie wywalczyła trzy złote medale i zapisała na swoim koncie trzy rekordy życiowe.

Kolejne z zawodniczek OKLA Ostrołęka 10-letnia Daria Dobkowska w skoku w dal zdobyła złoty medal z wynikiem 3.53 m, a drugie złoto z nowym rekordem życiowym wywalczyła w rzucie piłeczką palantową z wynikiem 22.50 m. Po trzeci złoty medal sięgnęła w biegu na 300 m z wynikiem 58.80 s, również poprawiając rekord życiowy.

W zawodach udanie zaprezentowała się także 13-letnia Lucja Szałkowska, która w biegu na 600 metrów uzyskała 2:15.00, poprawiając rekord życiowy i zdobyła złoty medal. Drugą lokatę wywalczyła w tej samej konkurencji wywalczyła Wiktora Komosa kolejna reprezentantka OKLA z SP Czarnotrzew z czasem 2:30.00.

W zawodach młode lekkoatletyczne nadzieje OKLA wystąpiły pod wodzą trenera Bartosza Witkowskiego.
- Uzyskanie dobrych wyników utrudniały opady deszczu i porywisty wiatr, ale mimo cieszymy się z bardzo dobrej postawy młodego narybku w zawodach przeprowadzonych w Pułtusku - podkreśla trener OKLA Ostrołęka.