Środa, 15 sierpnia 2018 r., imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Festiwal strzelecki Korony z Bugiem (zdjęcia, wideo)

Piłkarze Korony Ostrołęka zapisali na swoim koncie kolejne zwycięstwo w rozgrywkach IV ligi mazowieckiej w grupie północnej. Tym razem podopieczni trenera Marcina Truszkowskiego w wyjazdowej konfrontacji 29 kolejki rozgromili Buga Wyszków 7:0.

Żółto-niebiescy dzięki wygranej przedłużyli swoje szanse na pierwszą lokatę na zakończenie sezonu, chociaż ich najgroźniejszy rywal Mazovia Mińsk Mazowiecki pokonała na wyjeździe Dolcana Ząbki 3:1 i wciąż jest liderem rozgrywek IV ligi mazowieckiej w grupie północnej.

W sobotnim starciu w Wyszkowie piłkarze ostrołęckiej Korony objęli prowadzenie już w drugiej minucie gry za sprawą Bartosza Gąski, który popisał się ładnym strzałem zza pola karnego. W dziesiątej minucie meczu trafienie zapisał na swoim koncie Marcin Kraska, który wykorzystał świetnie podanie od Jakuba Laski.

W kolejnej akcji świetnym podaniem popisał się Dominik Dzwonkowski, a akcję wykończył Kamil Jastrzębski. Korona konstruowała kolejne akcje, a czwartego gola zdobył Jakub Laska przy asyście Dominika Dzwonkowskiego. Jeszcze przed przerwą Marcin Kraska dograł świetną piłkę do Pawła Dzbeńskiego, a ten nie zmarnował wybornej sytuacji sam na sam.

Po zmianie stron kolejne gole zdobyli Jakub Laska i Karol Macioch, który wykorzystał rzut karny podyktowany za faul na Arturze Muchinie. W efekcie Korona odniosła efektowne zwycięstwo 7:0, chociaż gdyby w drugiej połowie meczu wykorzystała swoje sytuacje strzeleckie to wynik były dwucyfrowy.

Do rozegrania piłkarzom Korony Ostrołęka pozostaje jeszcze jedno spotkanie w rozgrywkach IV ligi. W sobotę, 16 czerwca rywalem żółto-niebieskich będzie Wisła II Płock. Początek meczu o godz. 17.00.

Bug Wyszków - Korona Ostrołęka 0:7 (0:5)
Bramki: Gąska 2., Kraska 10., K. Jastrzębski 13., Laska 19., 49., Dzbeński 37., Macioch 65. (k)

Korona: Łyziński (62. Szczechowiak) - Dzbeński, Malinowski, D. Jastrzębski, Kowalczyk - Gąska (46. Nosek), Strzeżysz - Laska, Kraska (46. Macioch), Dzwonkowski - K. Jastrzębski (62. Muchin)

Spotkanie 29 kolejki IV ligi mazowieckiej: Bug Wyszków - Korona Ostrołęka