« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Czwartek, 24 stycznia 2019 r., imieniny Felicji, Tymoteusza, Rafała

Moja Ostrołęka

Aktualności

Ostrołęccy żeglarze walczą w Grand Prix Mikołajek

Dwie reprezentacje ostrołęckich żeglarzy przystąpiły do rywalizacji w Grand Prix o Puchar Burmistrza Mikołajek w sezonie 2018. Od pierwszej eliminacji w regatach nie brakuje sukcesów mieszkańców naszego miasta i powiatu, którzy nie schodzą z podium.


Regaty Grand Prix o Puchar Burmistrza Mikołajek składają się z cyklu pięciu jedno- lub dwudniowych imprez rozgrywanych na akwenie jeziora Mikołajskiego. Do klasyfikacji końcowej GP Mikołajek zalicza się cztery najlepsze wyniki z regat, w których startował klasyfikowany zawodnik a których wyniki sumuje się. Przy udziale zawodnika w pięciu regatach cyklu GP najsłabszy wynik zostaje odrzucony.

Reklama

 

Pierwsza impreza odbyła się w maju, a na podium stanęły dwie ostrołęckie załogi. Drugie miejsce wywalczyła ekipa w składzie: Katarzyna Dziekońska, Marek Baczewski i Leszek Kaczyński. Na najniższym stopniu podium druga ekipa reprezentująca nasz region: Robert Zakrzewski, Krzysztof Kowalczyk i Janusz Raczyk.

 

Kolejne zawody na Jeziorze Mikołajskim odbyły się w dniach 2-3 czerwca. Dwudniowe zmagania to osiem wyścigów przeprowadzonych przy bezchmurnym niebie, kapryśnej wietrze i lejącym się żarze z nieba. Na podium ponownie nie zabrakło ostrołęckiego teamu - Janusza Raczyka, Krzysztofa Kowalczyka i gościnnie startującego z drużyną Zbyszka Pietrzyka, którzy wywalczyli drugie miejsce.


JBB

Lepsza okazała się drużyna reprezentanta gospodarzy Łukasza Zakrzewskiego, a trzecia załoga prowadzona przez Patryka Sójkowskiego złożona z zawodników z Mikołajek, Gdańska i Węgorzewa.
- Za nami sporo dobrego żeglowania i rywalizacji na wodzie - podkreśla Janusz Raczyk. - Teraz chwila przerwy, a następnie zawody w dniach 14-15 lipca, które będą trzecimi eliminacjami Grand Prix Mikołajek.

 

Do przeprowadzenia pozostają jeszcze zawody 4-5 sierpnia oraz finałowe regaty zaplanowane na 16 września. Organizatorem GP Mikołajek jest Wioska Żeglarska Mikołajki Grupa Amax i UMiG Mikołajki. Portem Regat jest Port Jachtowy Wioski Żeglarskiej Mikołajki.

Odsłon: 4061
Komentarzy: 0
09:08, 14.06.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Nowe kluby sportowe w Ostrołęce

Nowe kluby sportowe w Ostrołęce

Czterdzieści organizacji sportowych otrzymało w 2018 roku wsparcie miasta w realizacji zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej. Wiele wskazuje na to, że w tym roku o środki z budżetu Ostrołęki będzie wnioskowało więcej klubów, również nowych. 

Jak wspierać szkolenie i nie zapomnieć o seniorach?

Jak wspierać szkolenie i nie zapomnieć o seniorach?

Jakie kryteria powinny decydować przy podziale miejskiej dotacji na sport? Na to pytanie starają się odpowiedzieć przedstawiciele klubów i stowarzyszeń działających w Ostrołęce w trakcie spotkań odbywających w Wydziale Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta.

Kasa na sport od marszałka. Kluby składają wnioski

Kasa na sport od marszałka. Kluby składają wnioski

Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej to zadanie na które zarząd województwa mazowieckiego przeznaczył sześć milionów złotych. Kluby i stowarzyszenia mają czas, aby przedstawić swoje oferty do 4 lutego 2019 roku. Warto złożyć wniosek już dziś.

Ruszył konkurs i konsultacje z klubami sportowymi

Ruszył konkurs i konsultacje z klubami sportowymi

W ubiegłym tygodniu Urząd Miasta ogłosił konkurs ofert na realizację zadań publicznych z zakresu kultury fizycznej w 2019 roku. W poniedziałek rozpoczęły się konsultacje z przedstawicielami poszczególnych dyscyplin. Na początek były to kluby piłkarskie. 

Lista sportowych zadań dla władz miasta

Lista sportowych zadań dla władz miasta

Szereg pomysłów i propozycji przedstawili w trakcie spotkania z prezydentem Łukaszem Kulikiem przedstawiciele klubów i stowarzyszeń sportowych z Ostrołęki. Czy ta lista sportowych zadań zostanie zrealizowana przez nowe władze miasta? 

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo