« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 20 października 2018 r., imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Moja Ostrołęka

Aktualności

Ostrołęccy żeglarze walczą w Grand Prix Mikołajek

Dwie reprezentacje ostrołęckich żeglarzy przystąpiły do rywalizacji w Grand Prix o Puchar Burmistrza Mikołajek w sezonie 2018. Od pierwszej eliminacji w regatach nie brakuje sukcesów mieszkańców naszego miasta i powiatu, którzy nie schodzą z podium.


Regaty Grand Prix o Puchar Burmistrza Mikołajek składają się z cyklu pięciu jedno- lub dwudniowych imprez rozgrywanych na akwenie jeziora Mikołajskiego. Do klasyfikacji końcowej GP Mikołajek zalicza się cztery najlepsze wyniki z regat, w których startował klasyfikowany zawodnik a których wyniki sumuje się. Przy udziale zawodnika w pięciu regatach cyklu GP najsłabszy wynik zostaje odrzucony.

Reklama

 

Pierwsza impreza odbyła się w maju, a na podium stanęły dwie ostrołęckie załogi. Drugie miejsce wywalczyła ekipa w składzie: Katarzyna Dziekońska, Marek Baczewski i Leszek Kaczyński. Na najniższym stopniu podium druga ekipa reprezentująca nasz region: Robert Zakrzewski, Krzysztof Kowalczyk i Janusz Raczyk.

 

Kolejne zawody na Jeziorze Mikołajskim odbyły się w dniach 2-3 czerwca. Dwudniowe zmagania to osiem wyścigów przeprowadzonych przy bezchmurnym niebie, kapryśnej wietrze i lejącym się żarze z nieba. Na podium ponownie nie zabrakło ostrołęckiego teamu - Janusza Raczyka, Krzysztofa Kowalczyka i gościnnie startującego z drużyną Zbyszka Pietrzyka, którzy wywalczyli drugie miejsce.Lepsza okazała się drużyna reprezentanta gospodarzy Łukasza Zakrzewskiego, a trzecia załoga prowadzona przez Patryka Sójkowskiego złożona z zawodników z Mikołajek, Gdańska i Węgorzewa.
- Za nami sporo dobrego żeglowania i rywalizacji na wodzie - podkreśla Janusz Raczyk. - Teraz chwila przerwy, a następnie zawody w dniach 14-15 lipca, które będą trzecimi eliminacjami Grand Prix Mikołajek.

 

Do przeprowadzenia pozostają jeszcze zawody 4-5 sierpnia oraz finałowe regaty zaplanowane na 16 września. Organizatorem GP Mikołajek jest Wioska Żeglarska Mikołajki Grupa Amax i UMiG Mikołajki. Portem Regat jest Port Jachtowy Wioski Żeglarskiej Mikołajki.

Odsłon: 3336
Komentarzy: 0
09:08, 14.06.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Kettlebells w Bee Hero dla wszystkich (wideo)

Kettlebells w Bee Hero dla wszystkich (wideo)

Centrum Sportu Bee Hero zaprasza na cykl bezpłatnych treningów Kettlebell, których celem jest popularyzacja dyscypliny wśród mieszkańców naszego miasta. Trenerzy chcą zachęcić do zdrowego trybu życia, aktywności ruchowej, a jednocześnie świetnej zabawy.

Aleksander Waszkiewicz ze złotem (wideo)

Aleksander Waszkiewicz ze złotem (wideo)

Klub Sportowy Bee Hero Sports Center działa od zaledwie kilku miesięcy, ale może już teraz pochwalić się mistrzem Polski. Mowa o Aleksandrze Waszkiewiczu, który podczas rewelacyjnie zaprezentował się podczas zawodów przeprowadzonych w stolicy kraju.

Szachowe batalie dla Tadrzaka (zdjęcia, wideo)

Szachowe batalie dla Tadrzaka (zdjęcia, wideo)

Zwycięstwem Wojciecha Tadarzaka zakończył się Turniej Szachowy z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Do udziału w zawodach dzieci i młodzież zaprosił nauczyciel SP nr 10 i propagator gry w szachy Tadeusz Nalewajk. Chętnych do rywalizacji nie brakowało.

Szurnicki wycisnął 230 kg! (zdjęcia, wideo)

Szurnicki wycisnął 230 kg! (zdjęcia, wideo)

Już po raz czwarty Uczniowski Klub Sportowy Atleta zaprosił do rywalizacji w zawodach w wyciskaniu sztangi leżąc. Tym razem w obecności wielokrotnego mistrza kraju Mariusza Bartołowicza zostały przeprowadzone mistrzostwa Ostrołęki pełne rekordów.

Złoto i brąz Marii Pisarek w Diamond Cup 2018

Złoto i brąz Marii Pisarek w Diamond Cup 2018

Maria Pisarek wywalczyła dwa medale w międzynarodowych mistrzostwach IFBB Diamond Cup FIWE 2018. Zawodniczka trenuje i rozwija swoją pasję do kulturystyki w Klubie Sportów Sylwetkowych "Kuźnia". Ze stolicy kraju powróciła ze złotym i brązowym medalem.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Fight Academy

BeeHero

Najnowsze wideo