« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Poniedziałek, 18 czerwca 2018 r., imieniny Elżbiety, Marka, Amandy

Moja Ostrołęka

Aktualności

Ostrołęccy żeglarze walczą w Grand Prix Mikołajek

Dwie reprezentacje ostrołęckich żeglarzy przystąpiły do rywalizacji w Grand Prix o Puchar Burmistrza Mikołajek w sezonie 2018. Od pierwszej eliminacji w regatach nie brakuje sukcesów mieszkańców naszego miasta i powiatu, którzy nie schodzą z podium.


Regaty Grand Prix o Puchar Burmistrza Mikołajek składają się z cyklu pięciu jedno- lub dwudniowych imprez rozgrywanych na akwenie jeziora Mikołajskiego. Do klasyfikacji końcowej GP Mikołajek zalicza się cztery najlepsze wyniki z regat, w których startował klasyfikowany zawodnik a których wyniki sumuje się. Przy udziale zawodnika w pięciu regatach cyklu GP najsłabszy wynik zostaje odrzucony.

Reklama

 

Pierwsza impreza odbyła się w maju, a na podium stanęły dwie ostrołęckie załogi. Drugie miejsce wywalczyła ekipa w składzie: Katarzyna Dziekońska, Marek Baczewski i Leszek Kaczyński. Na najniższym stopniu podium druga ekipa reprezentująca nasz region: Robert Zakrzewski, Krzysztof Kowalczyk i Janusz Raczyk.

 

Kolejne zawody na Jeziorze Mikołajskim odbyły się w dniach 2-3 czerwca. Dwudniowe zmagania to osiem wyścigów przeprowadzonych przy bezchmurnym niebie, kapryśnej wietrze i lejącym się żarze z nieba. Na podium ponownie nie zabrakło ostrołęckiego teamu - Janusza Raczyka, Krzysztofa Kowalczyka i gościnnie startującego z drużyną Zbyszka Pietrzyka, którzy wywalczyli drugie miejsce.Lepsza okazała się drużyna reprezentanta gospodarzy Łukasza Zakrzewskiego, a trzecia załoga prowadzona przez Patryka Sójkowskiego złożona z zawodników z Mikołajek, Gdańska i Węgorzewa.
- Za nami sporo dobrego żeglowania i rywalizacji na wodzie - podkreśla Janusz Raczyk. - Teraz chwila przerwy, a następnie zawody w dniach 14-15 lipca, które będą trzecimi eliminacjami Grand Prix Mikołajek.

 

Do przeprowadzenia pozostają jeszcze zawody 4-5 sierpnia oraz finałowe regaty zaplanowane na 16 września. Organizatorem GP Mikołajek jest Wioska Żeglarska Mikołajki Grupa Amax i UMiG Mikołajki. Portem Regat jest Port Jachtowy Wioski Żeglarskiej Mikołajki.

Odsłon: 2050
Komentarzy: 0
09:08, 14.06.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

UKS Atleta zaprasza na wyciskanie sztangi leżąc

UKS Atleta zaprasza na wyciskanie sztangi leżąc

Uczniowski Klub Sportowy Atleta Ostrołęka zaprasza do rywalizacji w zawodach w wielokrotnym wyciskaniu sztangi na ławce poziomej z obciążeniem 60 kg, 100 kg i open. Organizatorzy przewidzieli trzy kategorie, a udział w zawodach jest bezpłatny.

Kartingowe zaproszenia na tor przyznane (wideo)

Kartingowe zaproszenia na tor przyznane (wideo)

Karting to wyścigi gokartów rozgrywane na specjalnych torach w różnych klasach w zależności od wieku kierowcy i pojemności silnika. Karting mogą uprawiać w Polsce dzieci od 8 roku życia, a także młodzież i dorośli bez ograniczeń. Dla naszych Czytelników mamy nagrody.

Chcesz sprawdzić się w kartingu. Dołącz (wideo)

Chcesz sprawdzić się w kartingu. Dołącz (wideo)

Karting to wyścigi gokartów rozgrywane na specjalnych torach w różnych klasach w zależności od wieku kierowcy i pojemności silnika. Karting mogą uprawiać w Polsce dzieci od 8 roku życia, a także młodzież i dorośli bez ograniczeń. Chcesz spróbować swoich sił na torze?

W Lelisie powalczą w ringo o Kurpiowski Jantar

W Lelisie powalczą w ringo o Kurpiowski Jantar

Ludowy Uczniowski Klub Sportowy "Nasiadki", Szkoła Podstawowa w Lelisie, Szkoła Podstawowa w Nasiadkach i CKBiS w Lelisie zapraszają na XII Ogólnopolski Turniej w Ringo "Kurpiowski Jantar". Dla najlepszych czekają medale i dyplomy.

Brąz na Mazowszu badmintonistek z Łysych

Brąz na Mazowszu badmintonistek z Łysych

Brązowe medale Mistrzostw Mazowsza wywalczyły badmintonistki z Łysych prowadzone przez trenera Mariusza Bacławskiego. Natalia Mazuch, Julia Kowalczyk i Sylwia Mazuch bardzo dobrze radziły sobie w finałowych zawodach i w efekcie powróciły z imprezy z medalem.

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama


Najnowsze wideo