« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Środa, 15 sierpnia 2018 r., imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Moja Ostrołęka

Aktualności

Ostrołęccy żeglarze walczą w Grand Prix Mikołajek

Dwie reprezentacje ostrołęckich żeglarzy przystąpiły do rywalizacji w Grand Prix o Puchar Burmistrza Mikołajek w sezonie 2018. Od pierwszej eliminacji w regatach nie brakuje sukcesów mieszkańców naszego miasta i powiatu, którzy nie schodzą z podium.


Regaty Grand Prix o Puchar Burmistrza Mikołajek składają się z cyklu pięciu jedno- lub dwudniowych imprez rozgrywanych na akwenie jeziora Mikołajskiego. Do klasyfikacji końcowej GP Mikołajek zalicza się cztery najlepsze wyniki z regat, w których startował klasyfikowany zawodnik a których wyniki sumuje się. Przy udziale zawodnika w pięciu regatach cyklu GP najsłabszy wynik zostaje odrzucony.

Reklama

 

Pierwsza impreza odbyła się w maju, a na podium stanęły dwie ostrołęckie załogi. Drugie miejsce wywalczyła ekipa w składzie: Katarzyna Dziekońska, Marek Baczewski i Leszek Kaczyński. Na najniższym stopniu podium druga ekipa reprezentująca nasz region: Robert Zakrzewski, Krzysztof Kowalczyk i Janusz Raczyk.

 

Kolejne zawody na Jeziorze Mikołajskim odbyły się w dniach 2-3 czerwca. Dwudniowe zmagania to osiem wyścigów przeprowadzonych przy bezchmurnym niebie, kapryśnej wietrze i lejącym się żarze z nieba. Na podium ponownie nie zabrakło ostrołęckiego teamu - Janusza Raczyka, Krzysztofa Kowalczyka i gościnnie startującego z drużyną Zbyszka Pietrzyka, którzy wywalczyli drugie miejsce.


JBB

Lepsza okazała się drużyna reprezentanta gospodarzy Łukasza Zakrzewskiego, a trzecia załoga prowadzona przez Patryka Sójkowskiego złożona z zawodników z Mikołajek, Gdańska i Węgorzewa.
- Za nami sporo dobrego żeglowania i rywalizacji na wodzie - podkreśla Janusz Raczyk. - Teraz chwila przerwy, a następnie zawody w dniach 14-15 lipca, które będą trzecimi eliminacjami Grand Prix Mikołajek.

 

Do przeprowadzenia pozostają jeszcze zawody 4-5 sierpnia oraz finałowe regaty zaplanowane na 16 września. Organizatorem GP Mikołajek jest Wioska Żeglarska Mikołajki Grupa Amax i UMiG Mikołajki. Portem Regat jest Port Jachtowy Wioski Żeglarskiej Mikołajki.

Odsłon: 2862
Komentarzy: 0
09:08, 14.06.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Żeglarze z sukcesami w Grand Prix Mikołajek

Żeglarze z sukcesami w Grand Prix Mikołajek

Dwie załogi złożone z mieszkańców Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego rywalizują z sukcesami w kolejnych rundach eliminacyjnych Grand Prix o Puchar Burmistrza Mikołajek. Przed naszymi żaglarzami już tylko wielki finał zaplanowany na wrzesień.

Polska Liga Wraków po raz trzeci (zdjęcia, wideo)

Polska Liga Wraków po raz trzeci (zdjęcia, wideo)

Polska Liga Wraków cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem w Dawii w gminie Łyse i Wykrocie w gminie Myszyniec. Teraz rywalizacja przeniosła się się do Piątnicy, gdzie ponownie nie zabrakło emocjonujących wyścigów w dwóch kategoriach.

Strzelali z broni historycznej w Troszynie (zdjęcia)

Strzelali z broni historycznej w Troszynie (zdjęcia)

W czterech konkurencjach rywalizowali najlepsi strzelcy z kilku klubów z Mazowsza i Podlasia w otwartych zawodach z broni historycznej "Chwała Bohaterom Warszawy". Impreza została przeprowadzona w celu upamiętnienia wydarzeń 1 sierpnia 1944 roku.

Postrzelają w Troszynie z broni historycznej

Postrzelają w Troszynie z broni historycznej

Klub Strzelectwa Sportowego Obrońca Troszyn zaprasza do udziału w otwartych zawodach z broni historycznej "Chwała Bohaterom Warszawy". Impreza zostanie przeprowadzona w celu upamiętnienia wydarzeń 1 sierpnia 1944 roku. Chcesz dołączyć i wziąć udział?

Rajdy Konne ponownie zawitają do Szarłatu

Rajdy Konne ponownie zawitają do Szarłatu

Sportowo-Szkolny Klub Jeździecki Viritim w Szarfacie już po raz trzeci zaprasza na Mazowieckie Zawody w Sportowych Rajdach Konnych. Tym razem zostaną przeprowadzone Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w pięciu kategoriach (LL, L, P, N, 1*).

» Wasze komentarze

Brak komentarzy

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

Reklama

Najnowsze wideo