Czwartek, 16 lipca 2020 r., imieniny Mariki, Benity, Dzierżysława

Kluczowe imprezy sezonu letniego przed OST

Bartłomiej Kowalski z Warszawy rywalizuje na ostrołęckich turniejach

Najważniejsze imprezy sezonu letniego organizowane przez Ostrołęckie Stowarzyszenie Tenisowe zostaną rozegrane w najbliższych tygodniach na kortach ziemnych przy ulicy Hallera. Już w najbliższy weekend czas na III Mistrzostwa Powiatu Ostrołęckiego.

W II Mistrzostwach Powiatu Ostrołęckiego zwyciężył Tomasz Sokół. W Krainie Kurpiowskiej w Wykrocie reprezentant Białegostoku odnosił pewne triumfy, a w finale pokonał Kamila Woźniaka 6:2 6:4. Tym razem rywalizacja w dniach 7-8 lipca zostanie przeprowadzona na kortach ziemnych przy ulicy Hallera w Ostrołęce.

W dniach 21-22 lipca do rywalizacji tenisiści przystąpią w Singlowych Mistrzostwach Ostrołęki. W ubiegłym sezonie w zawodach zwyciężył Jordan Czapski broniąc po raz kolejny tytuł mistrza naszego miasta. W finałowym meczu pokonał pewnie Adama Ołowskiego 9:3. Finał ze względu na złe warunki atmosferyczne został rozegrany w hali przy ulicy Partyzantów w Wojciechowicach.

W dniach 4-5 sierpnia zostaną rozegrane z kolei Deblowe Mistrzostwa Ostrołęki. W ubiegłym sezonie zwyciężyli w nich Adam Styła z Zambrowa w parze z Krzysztofem Bułkowskim z Łomży. W finałowym meczu po emocjonującym walce na korcie w Dawii pokonali Jordana Czapskiego i Mirosława Mazucha 9:7.

VII Mistrzostwa Kurpi w tym sezonie zostaną przeprowadzone w dniach 25-26 sierpnia. W ubiegłym sezonie triumfował w nich na kortach w Krainie Kurpiowskiej w Wykrocie Jordan Czapski. W finałowym spotkaniu pokonał Krzysztofa Bułkowskiego w dwóch setach 7:6 (7:5) 6:0.

Sezon na kortach ziemnych przy ulicy Hallera zakończy Turniej Masters, który został zaplanowany w dniach 21-23 września. W ubiegłym sezonie Mateusz Matyczak w finale pokonał dominatora ostrołęckich turniejów Jordana Czapskiego w dwóch setach 6:4 6:3. Obecny sezon zapowiada duże emocje, a rywalizacja na kortach ziemnych może być jeszcze ciekawsza.