Poniedziałek, 22 kwietnia 2019 r., imieniny Leona, Kai, Heliodora

Kolarska czasówka w Rzekuniu. Dołącz (wideo)

Już ponad sześćdziesięciu uczestników znajduje się na listach kolarskiej czasówki organizowanej przez Klub Kolarski 24h w Rzekuniu, a z każdym dniem przybywa chętnych, aby sprawdzić się na 10 km trasie w Rzekuniu. Chcecie dołączyć do zmagań?

W 2017 roku padły nowe rekordy 10 km trasy zarówno w gronie kobiet, jak i mężczyzn. Łukasz Pierzymowski pojechał w czasie 13 minut i 22 sekund, a Anna Wiese pokonała dystans w równo piętnaście minut.

Pierwsza edycja zawodów w Czarnowcu odbyła się w 2010 roku, rok później kolarze ścigali się dwukrotnie w sierpniu i wrześniu. W kolejnych latach Marek Karczewski i Klub Kolarski 24h zapraszali kibiców zawsze 15 sierpnia do Rzekunia.

Łukasz Pierzymowski z Warszawy wygrał w ubiegłym sezonie rywalizację na 10 km trasie z wynikiem 13 minut i 22 sekund, wyprzedzając pewnie kolejnych na mecie rywali z całego kraju. Drugi dystans 10 km na rowerze szosowym pokonał Michał Kostuch z Zamka Kiszewskiego - 13:44, a trzeci na linii mety był Przemysław Zieliński z Tczewa - 13:52.

W klasyfikacji kobiet najlepsza okazała się Anna Wiese z Warszawy, która metę przekroczyła z czasem 15 minut. Zarówno w gronie kobiet, jak i mężczyzn padły nowe rekordy trasy za które rekordziści otrzymali po 500 zł od sponsorów. Okazałych nagród nie zabraknie również w obecnym sezonie

- Po raz kolejny za poprawienie rekordu trasy przewidziana jest nagroda finansowa w wysokości 500 zł - informuje prezes KK24h Marek Karczewski. - Warto podkreślić, że w zawodach może wziąć udział każdy, kto posiada sprawny rower i chce podjąć rywalizację z najlepszymi kolarzami. - Można startować na dowolnym (sprawnym) rowerze, ale wyłącznie w kasku ochronnym na głowie. Zalecanym rowerem do tego typu konkurencji kolarskiej jest rower szosowy - dodaje prezes KK24h Marek Karczewski.

Zgłoszenia do zawodów na stronie elektronicznezapisy.pl. Początek imprezy został zaplanowany w środę, 15 sierpnia o godz. 11.00. Uczestnicy wyruszą na trasę w odstępach czasowych 30 sekund. Trasa wyścigu: 10 km (Rzekuń - Drwęcz - Zapieczne, a następnie po nawrocie Zapieczne - Drwęcz - Rzekuń). Patronat medialny nad imprezą objął portal Moja Ostrołęka.