Poniedziałek, 20 maja 2024 r., imieniny Bazylego, Bernardyna, Bronimira

Jantarki rozpoczęły nowy sezon od porażki z Mazovią

Piłkarki Jantaru Ostrołęka w mocno odmłodzonym składzie przystąpiły do nowego sezonu III ligi w grupie mazowieckiej. Drużyna pod wodzą trenerki Beaty Majewskiej przegrała na inaugurację nowego sezonu z Mazovią Grodzisk Mazowiecki 3:8.

Prowadzenie gospodyniom już w czwartej minucie meczu dała Magdalena Wołowczyk. Jeszcze w pierwszej połowie meczu dwie bramki dla Mazovii zdobyła Karolina Czyż, a jedną Natalia Świercz. W efekcie do przerwy gospodynie prowadziły pewnie 4:0.

Po zmianie stron kolejne gole zdoobyły Wiktora Malinowska i Nina Warachowska i było już 6:0. Jantarki zdołały odpowiedzieć trafieniem Oliwii Piersy. W kolejnych minutach meczu kolejne dwa gole zdobyła Mazovia za sprawą Natalii Świercz i Karoliny Czyż.

Jantarki odpowiedziały trafieniami Julii Borkowskiej II i Oliwii Piersy w doliczonym czasie gry. Ostatecznie spotkanie zakończyło się efektownym zwycięstwem zespołu w Grodziska Mazowieckiego, który wywalczył komplet punktów.

Pierwsze spotkanie przed własną publicznością ostrołęczanki czeka już w sobotę, 8 września o godz. 16.00. Rywalem będzie zespół Pragi II Warszawa. Zapraszamy na stadion przy ulicy Partyzantów w Wojciechowicach.

Mazovia Grodzisk Mazowiecki - Jantar Ostrołęka 8:3 (4:0)
Bramki: Wołowczyk 4., Świercz 26. 75., Czyż 28. 44. 79., Malinowska 60, Warachowska 70. - Piersa 72. 80.+3, J. Borkowska II 80.+2

Jantar: Orzoł (32. Peczyńska) - J. Borkowska I, Draba (71. Domian), Duszak, Kobus, Kupis, Lebuda (64. J. Borkowska II), Piersa, Rosłon (71. Duszak), Śniecińska (49. Dymerska), Zając