Piątek, 22 lutego 2019 r., imieniny Małgorzaty, Marty, Piotra

Pięć medali OKLA i grad rekordów w Ciechanowie

Świetną dyspozycję zaprezentowali reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki w Międzywojewódzkich Mistrzostwach U16 w Ciechanowie. W zawodach na klubowe konto trafiły dwa złote, dwa srebrne i brązowy medal o seria rekordów życiowych.

Niezwykle udany dla Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki był konkurs skoku wzwyż, gdzie Sebastian Moszczyński wygrał z wynikiem 190 cm i zdobył złoty medal. Drugi wynik zanotował Damian Zakrzewski - 180 cm i stanął na drugim stopniu podium. Obaj zawodnicy to podopieczni trenera Andrzeja Danelskiego.

Kolejne miejsca na podium wywalczyli podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów. Złoty medal w zawodach zdobył Adrian Milewski w rzucie dyskiem 1 kg z wynikiem 47.69 m, ustanawiając nowy rekord życiowy. Ten sam zawodnik w pchnięciu kulą (5 kg) wywalczył srebrno z wynikiem 12.03 m.

Kolejny medal zdobyła Katarzyna Stefko w rzucie dyskiem (0.75 kg) z wynikiem 32.89 m. W zawodach startowali również podopieczni trenera Bartosza Witkowskiego, którzy poczynili duże postępy i zanotowali nowe rekordy życiowe.

Kornelia Szymczyk w biegu na 600 m uzyskała wynik 1:41.03, Paulina Wieprzowska pobiegła na 80 m ppł z czasem 14.87 s i 200 m ppł - 35.83 s. Karolina Grzeszczyk w rzucie dyskiem 0.75 kg z wynikiem 31.94 m, Katarzyna Stefko w skoku wzwyż uzyskała 130 cm, Kornelia Zbiczyńska w biegu na 2000 m - 8:02.60, Julia Dąbkowska w biegu na 2000 m - 8:21.07, Julia Pogorzelska w biegu na 2000 m - 8:31.63, Patrycja Chełstowska w biegu na 2000 m - 8:45.21 i Natalia Zielińska w biegu na 2000 m - 8:48.01.

W kolejnych startach Kamil Olkowski w sprincie na 100 m uzyskał 12.62 s i w skoku w dal - 5.40 m, Damian Zakrzewski w skoku w dal - 5.15 m. Sebastian Moszczyński w skoku w dal - 5.42 m, Dominik Kowalczyk w biegu na 2000 m - 6:35.69 oraz Michał Dzwonkowski w biegu na 110 ppł - 21.36 s i 200 ppł - 33.15 s.

Foton

W zawodach zaprezentowali się również Kacper Piórkowski w biegu na 2000 m - 7:12.42, Wiktoria Szcześniak w skok w dal - 4.03 m oraz Julia Kaczyńska w skoku w dal - 3.78 m.