Niedziela, 23 września 2018 r., imieniny Bogusława, Tekli, Liberta

Bereznowska i Małyszek mistrzami (zdjęcia, wideo)

Patrycja Bereznowska po raz piąty z rzędu i Leszek Małyszek, oboje z klubu AZS-AWF Katowice wywalczyli tytuły mistrzów Polski w biegu 24-godzinnym w Łysych. Świetne wynik zanotowali reprezentanci regionu - Bartosz Pliszka, Arkadiusz Zyśk i Kazimierz Puławski.

Zawody przeprowadzono na 2 km pętli, a w gronie kobiet rewelacyjny wynik zapisał na swoim koncie Patrycja Bereznowska (AZS-AWF Katowice), zwyciężając z rezultatem 232 km 390 m. Srebrny medal wywalczyła Aneta Rajda (TL Pogoń Ruda Śląska) - 228 km 399 m, a brązowy Kamila Wróbel (CWKS Resovia Rzeszów) - 205 km 13 m.

Mistrzem Polski po raz pierwszy w karierze został Leszek Małyszek, kolega klubowy Bereznowskiej, 237 km 514 m. Srebrny medal powędrował do Andrzeja Mazura (LKS Zantyr Sztum) - 236 km 216 m, a brązowy wywalczył Przemysław Basa (TL Pogoń Ruda Śląska), który długo przewodził w stawce, ale stracił tempo na ostatnich pętlach i uzyskał wynik 227 km 746 m.

W zawodach świetnie zaprezentował się Bartosz Pliszka z Ostrołęki, który zanotował dwunasty wynik całych zawodów - 210 km 133 m. Arkadiusz Zyśk z KS Arco Ławy pokonał dystans 188 km 334 m i był najlepszym zawodnikiem z terenu powiatu ostrołęckiego.

Kolejny linię mety przekroczył Kazimierz Puławski z Łysych, który przebiegł 182 km 746 m. Kolejni zawodnicy z naszego regionu zanotowali wyniki: Tomasz Długołęcki przebiegł 161 km 775 m, Michał Zalewski - 143 km 700 m i Waldemar Pędzich - 143 km 671 m. Najdłuższy dystans 243 km 414 m pokonał Andrzej Piotrowski, jednak nie został sklasyfikowany w ramach Mistrzostw Polski ze względu na brak licencji Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Last minute Service

W rozgrywanym dodatkowo 12-godzinnym biegu sztafetowym najlepsza okazała się drużyna Enso Białystok, przed Kurp1 BBL3 Ostrołęka i Białostocką Sektą Biegaczy. Pełne wyniki rywalizacji na stronie datasport.pl.