« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Piątek, 22 lutego 2019 r., imieniny Małgorzaty, Marty, Piotra

Moja Ostrołęka

Aktualności

Bereznowska i Małyszek mistrzami (zdjęcia, wideo)

Patrycja Bereznowska po raz piąty z rzędu i Leszek Małyszek, oboje z klubu AZS-AWF Katowice wywalczyli tytuły mistrzów Polski w biegu 24-godzinnym w Łysych. Świetne wynik zanotowali reprezentanci regionu - Bartosz Pliszka, Arkadiusz Zyśk i Kazimierz Puławski.


Zawody przeprowadzono na 2 km pętli, a w gronie kobiet rewelacyjny wynik zapisał na swoim koncie Patrycja Bereznowska (AZS-AWF Katowice), zwyciężając z rezultatem 232 km 390 m. Srebrny medal wywalczyła Aneta Rajda (TL Pogoń Ruda Śląska) - 228 km 399 m, a brązowy Kamila Wróbel (CWKS Resovia Rzeszów) - 205 km 13 m.

Reklama

 

Mistrzem Polski po raz pierwszy w karierze został Leszek Małyszek, kolega klubowy Bereznowskiej, 237 km 514 m. Srebrny medal powędrował do Andrzeja Mazura (LKS Zantyr Sztum) - 236 km 216 m, a brązowy wywalczył Przemysław Basa (TL Pogoń Ruda Śląska), który długo przewodził w stawce, ale stracił tempo na ostatnich pętlach i uzyskał wynik 227 km 746 m.

 

W zawodach świetnie zaprezentował się Bartosz Pliszka z Ostrołęki, który zanotował dwunasty wynik całych zawodów - 210 km 133 m. Arkadiusz Zyśk z KS Arco Ławy pokonał dystans 188 km 334 m i był najlepszym zawodnikiem z terenu powiatu ostrołęckiego.

 

Kolejny linię mety przekroczył Kazimierz Puławski z Łysych, który przebiegł 182 km 746 m. Kolejni zawodnicy z naszego regionu zanotowali wyniki: Tomasz Długołęcki przebiegł 161 km 775 m, Michał Zalewski - 143 km 700 m i Waldemar Pędzich - 143 km 671 m. Najdłuższy dystans 243 km 414 m pokonał Andrzej Piotrowski, jednak nie został sklasyfikowany w ramach Mistrzostw Polski ze względu na brak licencji Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.


JBB

W rozgrywanym dodatkowo 12-godzinnym biegu sztafetowym najlepsza okazała się drużyna Enso Białystok, przed Kurp1 BBL3 Ostrołęka i Białostocką Sektą Biegaczy. Pełne wyniki rywalizacji na stronie datasport.pl.

 

Zobacz zdjęcia:
Mistrzostwa Polski w Biegu 24-godzinnym w Łysych 

 

Zobacz zdjęcia:

Mistrzostwa Polski w Biegu 24-godzinnym w Łysych - dekoracja

 

Odsłon: 4079
Komentarzy: 2
09:22, 11.09.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Kornelia Suchecka ósma na Mistrzostwach Polski

Kornelia Suchecka ósma na Mistrzostwach Polski

Kornelia Suchecka reprezentowała UKS Siódemka Ostrołęka podczas Halowych Mistrzostw Polski Seniorów, które w ostatni weekend odbyły się toruńskiej hali Arena. W Toruniu startowali też byli zawodnicy ostrołęckich klubów: Daniel Gadomski i Magdalena Żebrowska. 

HMP w Toruniu: Marta skoczyła na miarę oczekiwań

HMP w Toruniu: Marta skoczyła na miarę oczekiwań

Trzy zawodniczki reprezentowały barwy UKS Siódemka Ostrołęka podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów, które odbyły się w Toruniu. Najlepiej wypadła Marta Łada, która zajęła piąte miejsce w trójskoku. W biegach wystartowały Magdalena Lenkiewicz i Paulina Pilarska.

OKLA z rekordami, ale bez medalu w HMP w Toruniu

OKLA z rekordami, ale bez medalu w HMP w Toruniu

Trójka reprezentantów Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki wzięła udział w Halowych Mistrzostwach Polski U20 w Toruniu. Z zawodów podopieczni trenerów Katarzyny i Konrada Szusterów oraz Bartosza Witkowskiego powrócili z mieszanych nastrojach.

Ciekawa wycieczka na sportowe areny z OKLA

Ciekawa wycieczka na sportowe areny z OKLA

Uczniowie szkół podstawowych z Ostrołęki oraz z powiatu ostrołęckiego i Chorzel wzięli udział w bardzo interesującej wycieczce do Torunia. Celem wyjazdu było propagowanie lekkoatletyki przez naukę i zabawę. Uczniowie kibicowali sportowcom podczas mityngu Copernicus Cup.

Lekkoatleci OKLA już po zimowych obozach

Lekkoatleci OKLA już po zimowych obozach

Reprezentanci Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki mają za sobą bardzo pracowity okres podczas zimowych zgrupowań. Podopieczni trenerów Bartosza Witkowskiego i Andrzeja Danelskiego trenowali w Borowicach, Spale i Białymstoku, korzystając z dobrych warunków.

» Wasze komentarze

K @ 15:10, 11.09.2018r. IP: *.*.163.154

Zalewski to twardziel

kibic @ 16:03, 11.09.2018r. IP: *.*.170.229

Pięknie to wyglądało, ceremonia dekoracji również , te Kurpianki przy dekoracji a puchary duże i świetne. Brawo dla organizatorów.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaSerafinBeeHero

Najnowsze wideo