« Powrót do serwisu Moja Ostrołęka

Sobota, 17 listopada 2018 r., imieniny Grzegorza, Salomei, Elżbiety

Moja Ostrołęka

Aktualności

Bereznowska i Małyszek mistrzami (zdjęcia, wideo)

Patrycja Bereznowska po raz piąty z rzędu i Leszek Małyszek, oboje z klubu AZS-AWF Katowice wywalczyli tytuły mistrzów Polski w biegu 24-godzinnym w Łysych. Świetne wynik zanotowali reprezentanci regionu - Bartosz Pliszka, Arkadiusz Zyśk i Kazimierz Puławski.


Zawody przeprowadzono na 2 km pętli, a w gronie kobiet rewelacyjny wynik zapisał na swoim koncie Patrycja Bereznowska (AZS-AWF Katowice), zwyciężając z rezultatem 232 km 390 m. Srebrny medal wywalczyła Aneta Rajda (TL Pogoń Ruda Śląska) - 228 km 399 m, a brązowy Kamila Wróbel (CWKS Resovia Rzeszów) - 205 km 13 m.

Reklama

 

Mistrzem Polski po raz pierwszy w karierze został Leszek Małyszek, kolega klubowy Bereznowskiej, 237 km 514 m. Srebrny medal powędrował do Andrzeja Mazura (LKS Zantyr Sztum) - 236 km 216 m, a brązowy wywalczył Przemysław Basa (TL Pogoń Ruda Śląska), który długo przewodził w stawce, ale stracił tempo na ostatnich pętlach i uzyskał wynik 227 km 746 m.

 

W zawodach świetnie zaprezentował się Bartosz Pliszka z Ostrołęki, który zanotował dwunasty wynik całych zawodów - 210 km 133 m. Arkadiusz Zyśk z KS Arco Ławy pokonał dystans 188 km 334 m i był najlepszym zawodnikiem z terenu powiatu ostrołęckiego.

 

Kolejny linię mety przekroczył Kazimierz Puławski z Łysych, który przebiegł 182 km 746 m. Kolejni zawodnicy z naszego regionu zanotowali wyniki: Tomasz Długołęcki przebiegł 161 km 775 m, Michał Zalewski - 143 km 700 m i Waldemar Pędzich - 143 km 671 m. Najdłuższy dystans 243 km 414 m pokonał Andrzej Piotrowski, jednak nie został sklasyfikowany w ramach Mistrzostw Polski ze względu na brak licencji Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.W rozgrywanym dodatkowo 12-godzinnym biegu sztafetowym najlepsza okazała się drużyna Enso Białystok, przed Kurp1 BBL3 Ostrołęka i Białostocką Sektą Biegaczy. Pełne wyniki rywalizacji na stronie datasport.pl.

 

Zobacz zdjęcia:
Mistrzostwa Polski w Biegu 24-godzinnym w Łysych 

 

Zobacz zdjęcia:

Mistrzostwa Polski w Biegu 24-godzinnym w Łysych - dekoracja

 

Odsłon: 3031
Komentarzy: 2
09:22, 11.09.2018r.

« Powrót do strony głównej


» Powiązane artykuły

Biegnij dla Niepodległej z BBL. Dołączycie?

Biegnij dla Niepodległej z BBL. Dołączycie?

Grupa Biegam Bo Lubię Ostrołęka zaprasza do wzięcia udziału w Biegu Niepodległościowym. Do pokonania uczestnicy będą mieli 5 km. Zanim dołączą do rywalizacji na stadionie miejskim przy ulicy Witosa odśpiewają wspólnie hymn, a następnie wyruszą w trasę.

Dąbrowski: Chcę być wciąż na topie w kraju

Dąbrowski: Chcę być wciąż na topie w kraju

Przemysław Dąbrowski kolejny bardzo duży sukces zanotował w PKO Rzeszów Maraton rozgrywanym już po raz szósty. Zawodnik z Rzekunia trasę o długości 42.195 km pokonał w czasie 2:32:07 i uplasował się na najniższym stopniu podium. Kto wygrał?

Przełajowe zmagania o medale (zdjęcia, wideo)

Przełajowe zmagania o medale (zdjęcia, wideo)

Do bardzo ciekawej i emocjonującej batalii doszło w sobotnie przedpołudnie na terenach położonych nad Narwią. Dzieci i młodzież walczyły o medale w międzypowiatowych mistrzostwach w biegach przełajowych i awans do finałów Mazowsza.

Przełajowe batalie nad Narwią (zdjęcia, wideo)

Przełajowe batalie nad Narwią (zdjęcia, wideo)

Blisko półtora tysiąca młodych biegaczy z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego przystąpiło do przełajowej rywalizacji na terenach położonych nad Narwią. Chętnych lekkoatletów do zmagań w imprezie organizowanej przez Szkolny Związek Sportowy nie brakowało.

Fenomen imprezy w Susku Starym (zdjęcia, wideo)

Fenomen imprezy w Susku Starym (zdjęcia, wideo)

Bieg w Susku Startym organizowany przez KS Arco Ławy po raz kolejny przyciągnął do rywalizacji blisko 250 zawodniczek i zawodników. Impreza stała się największym biegowym świętem w powiecie ostrołęckim i cieszy się ogromnym zainteresowanie. Na czym polega jej fenomen?

» Wasze komentarze

K @ 15:10, 11.09.2018r. IP: *.*.163.154

Zalewski to twardziel

kibic @ 16:03, 11.09.2018r. IP: *.*.170.229

Pięknie to wyglądało, ceremonia dekoracji również , te Kurpianki przy dekoracji a puchary duże i świetne. Brawo dla organizatorów.

» Dodaj komentarz
Redakcja serwisu Moja Ostrołęka nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.

ReklamaBeeHero

Najnowsze wideo